Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    No dobra, część pewnie widziała w szutboxie, ale chciałbym na ten temat podyskutować.

    EverestPoker Game #2844119135: Table Dili-41 - $0.50/$1 - No Limit Hold'em - 17:49:10 - 2008/02/19
    Seat 1: contas73 ($48.10)
    Seat 2: -Brickman- ($99.00)
    Seat 3: reloadplz ($115.55) przeciwnik 17/11/2
    Seat 4: Ruias ($86.70)
    Seat 5: MutantVirus ($154.35)
    Seat 6: hackson ($109.25)
    -Brickman- posts the small blind of $0.50
    reloadplz posts the big blind of $1.00
    The button is in seat #1
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to MutantVirus[ ]
    Ruias folds
    MutantVirus raises to $3.50
    hackson folds
    contas73 folds
    -Brickman- folds
    reloadplz raises to $11.00
    MutantVirus calls $7.50
    *** FLOP *** [ ] pot: 22.50$
    reloadplz checks

    Przeciwnik daje wyraźny sygnał, że ma AA-TT, donkuje nie grając c-beta. Z 99 nie reraisowałby preflop bez pozycji raisera z MP

    MutantVirus bets $14.00
    reloadplz calls $14.00


    Slowplayuje AA bądź JJ, lub ma jeszcze nadzieję, że jego KK, QQ lub TT coś zdziała.

    *** TURN *** [ ] [] pot: 50.50$
    reloadplz bets $30.00

    Przeciwnik jest myślący i nie będzie czekał do rivera. Wie, że trzeba budować pulę. Uderza trochę ponad połowę puli - wyciąga value. Jeśli straszyłby mnie z KK, QQ, TT lub udawał, że to on ma J to uderzyłby mocniej. Wiemy, że nie ma JJ, bo ja mam J.

    MutantVirus calls $30.00

    Dostaje ode mnie calla - sygnał, że jednak się nie boję, a więc nie ma co liczyć, że na riverze wyblefuje mnie z gorszą ręką.

    *** RIVER *** [ ] [] pot: 110.50$
    reloadplz bets $60.55 and is all-in

    Przeciwnik o takich statach nie próbowałby donk blefu za pół wysokiej puli. Wie, że jestem przywiązany do puli i musi być pewien, że jest najlepszy wchodząc allin. Jest tego pewiem, bo dzierży w ręku parę Asów.

    MutantVirus says "show lame"
    MutantVirus folds

    Uncalled bet of $60.55 returned to reloadplz
    *** SHOW DOWN ***
    reloadplz shows [ ]
    *** SUMMARY ***
    Board: [As 9h Js Jd 5h]
    reloadplz collects $107.50

    Jenifer Tilly się chowa .

    Czy ktoś byłby w stanie to spasować?

    P.S. Mogłem fold preflop, ale przyśnił mi się royal .

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Jak pasować to na turnie. Call na turnie poparty foldem na riverze jest do bani.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Jakoś sobie wtedy pomyślałem, że jednak mnie straszy z KK lub QQ i chciałem tanio dojść do showdownu.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    nie ufaj snom to był raczej easy fold PF

    po co sobie utrudniasz grę i stwarzasz sobie głupie problemy wchodząc z beznadziejną kartą i do tego wiedząc, że jesteś z tyłu

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Jenifer Tilly się chowa .

    Czy ktoś byłby w stanie to spasować?

    P.S. Mogłem fold preflop, ale przyśnił mi się royal .
    Myślę że przeciwko takiemu graczowi byłby w stanie. Poza tym IMO również najlepszy byłby fold PF ponieważ zbyt często jesteś tutaj zdominowany. Jakaś parka lub SC byłaby moim zdaniem znacznie lepsza do takiego calla przeciwko takiemu delikwentowi - nity często mają problemy ze zrzucaniem overpar. Bet na flopie OK aby upewnić się czy aby na pewno trafił tego seta, chociaż ze względu na tego czytelnego checka wystarczyłoby IMO $10[*]. Jak sprawdzi lub przebije to easy fold. I zgadzam się z Kapolem że jeśli sprawdziłeś turna to sprawdzenie na river było niejako obowiązkowe.

    [*] - gdy jestem pewny, że koleś checkuje nutsa na flopie a sam mam praktycznie zerowe szanse na złapanie jakiegoś dobrego układu, to od czasu do czasu lubię kolesia trochę powku..ać jakimś becikiem za np. za 5% puli albo 1BB. Czasami dostają wtedy białej gorączki objawiającej się często jako raise all-in

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    I zgadzam się z Kapolem że jeśli sprawdziłeś turna to sprawdzenie na river było niejako obowiązkowe.
    Ja założyłem, że jeżeli na river uderzy to znaczy, że ma AA. Jeśli nie uderzy to znaczy, że ma gorzej.

    Cytat Zamieszczone przez jdx
    [*] - gdy jestem pewny, że koleś checkuje nutsa na flopie a sam mam praktycznie zerowe szanse na złapanie jakiegoś dobrego układu, to od czasu do czasu lubię kolesia trochę powku..ać jakimś becikiem za np. za 5% puli albo 1BB. Czasami dostają wtedy białej gorączki objawiającej się często jako raise all-in
    Też tak czasami robię. A najbardziej lubię robić minraisy na kolesi co daję lead bet 1BB. Raz miałem taką akcję (na ręce miałem totalne ścierwo). Koleś bet 1BB, ja minraise, on minraise, ja minraise, on fold lol.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    107
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Ja założyłem, że jeżeli na river uderzy to znaczy, że ma AA. Jeśli nie uderzy to znaczy, że ma gorzej.
    Czyli zakładasz, że przeciwnik mógłby "blefować" coś gorszego niż AA na turnie i jednocześnie nigdy nie wrzucać all-ina na riverze? Nawet AK?

    Jak już wcześniej Kapol wspomniał, jeśli masz reada to folduj turna. Jeśli callujesz turna to calluj rivera.

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    A najbardziej lubię robić minraisy na kolesi co daję lead bet 1BB.
    Gdy gram w Omszkę (bo wtedy z reguły gram na niższych stawkach niż w Holdema) też często robię coś takiego na pozycji gdy wiem, że koleś delikatnie leaduje z monsterami a sam ma słabego drawa (tzn. drawa do nutsa, ale z małą ilościa outsów). U delikwenta wtedy bardzo często z automatu włącza się slowplay mode, a ja kupuję sobie darmową kartę na river jeśli nie trafie na turnie. Ale generalnie uważam, że takie coś działa tylko przeciwko słabym graczom.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Dobra analiza całego rozdania. Na turnie IMO fold...lub all in,call nic nie daje, chyba że przeciwnik to maniak loose agressve,kochający blefować Z takimi statsami to z zagrywki preflop można smiało się sugerować,że przeciwnik ma AA, można by było jeszcze pomyśleć nad innymi układami, ale to w dużej mierze zależało by jak on postrzega Ciebie i Twoją grę. Jeśli grał byś loose agressive preflop z pozycji, mógł by to być stal raise ze znacznie szerszym zakresem (rzadka zagrywka, ale spotykana)

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=7834

    Jak pisze, ze check na flopie od agresora smierdzi monsterem na kilometr to goscie mi pierdola ze check jest wtedy obowiazkowy. A tutaj widac pieknie, jak od razu wszystkim cos z tym checkiem nie pasuje.