Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    5
    witam. jest to chyba moj pierwszy post na tym forum, zawsze jedynie czytam, ale ostatnia seria moich porazek i zwątpienie w moje jakiekolwiek umiejetnosci pokerowe spowodowały ze musze sie was forumowicze spytac o rade.

    Prosze o przeanalizowanie rozdania - czy powinienem wchodzic w ogole w to rozdanie.
    opisze to bo nie umiem wklejac zdjec

    stolik 6osobowy, stawki 0.5/0.10,
    ja na pozycji cutoff, 17$, na rece 8s7c
    wszyscy do mnie pasuja, ja wchodze , gosc na guziku(3$) wchodzi równiez, poczym sb( 17.46$) podbija do 0.50$.
    ja dokładam, diler pasuje.

    flop: 8h7h9d,

    sb robi podbicie do 1,2$, no to ja go resuje do 2,4
    a wtedy on robi allina, no to ja równiez.

    turn: 2c
    river: 9s
    i gosc zgarnia calą pule.
    i moje pytanie co wy wtakiej sytuacji robicie gdy gosc wchodzi z allinem. ja wykluczyłem by gosciu mial strita czy badz mozliwosc jego uzbierania, podejrzewalem ze ma jakąś wysoka pare, po jego mocnym podbiciu,ale również bralem pod uwage ze moze liczyc na kolor, ale gdy po flopie robi allina -tez byscie weszli czy pas i nie ryzykowac pozostałego stacka,

    oraz mam nastepne z przed kilku dni, gdzie w jednym rozdaniu przegralem prawie cały uciułany stack na stole czyli cos ok. 40$ a na stol wszedłem z 2 $.

    stawki 0.5/0.10$, stolik 5 os.
    jestem na wczesnej pozycji, na rece 67o, podbijam o 3bb albo 4 nie pamietam /chociaz z takimi kartami nie powinienem/, gosć za mna w chodzi , wszyscy inni pasuja.

    Flop: 669 tecza

    podbijam o cały stół, gosc za mna wchodzi.

    turn: 7
    Banan na mojej twarzy, wchodze nie pamietam o ile ale cos ponad połowe stołu, a gość allin cos ok. 30$, no to nie czekajac długo też allin...river nieważny, no i gosc pokazuje 69o. no ku...!!!

    Jak wy byscie to rozegrali..czy poprostu jest to zwyczajny pech.
    Ostatnio miewam same porazki i coraz bardziej zaczynam sie zastanawiac co robie nie tak. moze poprostu nie wchodzic z takimi kartami w ogole albo uciekac ze stołu jak sie uzbiera wiekszego stacka.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    5
    1. miał dwa AA

    2. zazwyczaj siadam z maksymalnie 50BB na stolik, gram jednoczesnie 3-4 stoliki, bankrol teraz mialem cos ponad 400euro, jednak po serii wtop ostało mi sie 150 i sie zastanawiam czy przypadkiem na razie nie odpoczac i nie wypłacic.

    3.a ogolnie u mnie wyglada to tak ze wpłacam zawsze do pokerroomu 80zł czyli cos ponad 20euro i nastepuje dla mnie wtedy okres ciułania i zazwyczaj mi sie udaje go powiekszyc do tych 300-400euro, ale potem mam pechowe serie, które zjadaja wszystko co uzbierałem.

  3. #3
    1. Open limp na shortach to juz jest bład. Jak juz chcesz grac 87o to podbij bo widze, ze potem callujesz raise do 5BB, troche tu niekonsekwencji. Jak dla mnie po pobiciu FOLD jesli limpowales.

    Na flopie za niski raise. Masz prawdopodobnie lepsza reke, raise do 4-4,5$. Pokazales ze masz silna reke, jesli gosc ma overpare moze to zrzucic. Moze takze na tych stawkach przywalic allina z JJ-AA AK,AQ wlacznie i jestes na tym do przodu. Tak ze call AI z takim readem nie najgorszy. Ale preflop imo zly.


    2 sytuacja.

    To samo, znowu jakis badziew i na dodatek bez pozycji. Mix play?? Hmm no jak cie sprawdzaja z 96o to albo juz masz loose image na stoliku albo na fajnych graczy trafiles. 3BB na te stawki malo. 4BB to chyba minimalne podbicje na NL10. Flop marzenie, Turn jeszcze lepszy. BeadBeat. Ale znowu sie o niego prosiles.

    Jesli masz pechowe serie i to jedna z nich to grasz zbyt LOOOSE!!