Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    25
    Jeżeli kogoś interesuje - przelałem 120 $ do mBanku
    Oczywiście trzeba do tego doliczyc 1 $ (to opłata w Netellerze)
    Na konto trafiło "USD 114,72 K 3,3501 KOSZTY USD 5,28"
    (to jest 4,4 procenta)

    Jak widac kurs równiez nie jest korzystny
    Dla porównania
    Narodowy Bank Polski ustali¦ w poniedzia¦ek kurs referencyjny z¦otego do dolara na 3,4010
    (nie mogłewm znaleźć nigdzie na mbanku kursów ichnich).

    Tanie więc chyba wypłacać kartą...

  2. #2
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez Duch
    "USD 114,72 K 3,3501 KOSZTY USD 5,28"
    (to jest 4,4 procenta)

    Jak widac kurs równiez nie jest korzystny
    Dla porównania
    Narodowy Bank Polski ustali¦ w poniedzia¦ek kurs referencyjny z¦otego do dolara na 3,4010
    (nie mogłewm znaleźć nigdzie na mbanku kursów ichnich).

    Tanie więc chyba wypłacać kartą...
    Kurs , jak kurs . Taki kurs obowiazuje dzisiaj w Bre Bank - dlatego tyle dostales.

    Koszty
    100 $ to dosc mala kwota, i pewnie dlatego koszty % wyszly tak duze .
    Ciekawe czy ktos robil choc 1000 $ przelewu i jakie wowczas byly koszty.

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Przelwe z SportingBEt od razu na konto jest bez żadnych opłat. Kilka tygodni temu wypłacałem i policzyli po kursie 3,26 (taki wtedy był w NBP)

    Soprano

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    25
    Kurs jak kurs (znam banki co mają jeszcze gorszy w porównaniu z mBankiem (a własciwie BRE) - chociaz jego też nie należą do najlepszych) ale ad rem...

    Co do kosztów 4,4 proc. - to niestety ale nawet w mBanku nie wiedzą jakie są prowizje - twierdzą, że to bank pośrednik pobiera tą opłatę.
    Trudno więc powiedzieć jak będzie przy innych przelewach. Jezeli ktoś jeszcze będzie mógł się podzielić informacja o takim przelewie z Netellera (nie koniecznie do mBanku) będę bardzo wdzięczny

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez Duch
    Jeżeli kogoś interesuje - przelałem 120 $ do mBanku
    Oczywiście trzeba do tego doliczyc 1 $ (to opłata w Netellerze)
    Na konto trafiło "USD 114,72 K 3,3501 KOSZTY USD 5,28"
    (to jest 4,4 procenta)

    Jak widac kurs równiez nie jest korzystny
    Dla porównania
    Narodowy Bank Polski ustali¦ w poniedzia¦ek kurs referencyjny z¦otego do dolara na 3,4010
    (nie mogłewm znaleźć nigdzie na mbanku kursów ichnich).

    Tanie więc chyba wypłacać kartą...
    z tego co wiem to jeśli przelew będzie szedł na Inteligo dochodzi do tego jeszcze opłata za skorzystanie ze SWIFT-a po stonie konta Inteligo: ok 12zł (ok. 4$) razem to da ok 10$ czyli ok. 35 zł (jeśli cofamy te 120$) [z tego co wiem tylko Inteligo pobiera takie opłaty za przyjmowanie przelewów z innych krajów], do tej pory używałem karty netelera i ciężko się zastanawiam czy używać tej opcji z przelewaniem na Inteligo... ale jeśli już ktoś przelewał na Inteligo to niech szybko napisze

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2003
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    121
    Jestes pewien ze to idzie jako swift a nie normalny przelew? Przy przelewie weryfikacyjnym netellera nie bylo zadnych oplat. Kilka dni temu przelalem 750$ ale jeszcze nie doszly.

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez pomyk
    Jestes pewien ze to idzie jako swift a nie normalny przelew? Przy przelewie weryfikacyjnym netellera nie bylo zadnych oplat. Kilka dni temu przelalem 750$ ale jeszcze nie doszly.
    właśnie nad tym samym się zastanawiałem! miałem się nawet pytać na infolini Inteligo. Osobiście nie wiem czy to będzie swift (mam nadzieję że nie), dlatego pytałem się tutaj - pomyk, przelałeś 750$ na konto w Inteligo? Jeśli tak to obiecaj że dokładnie opiszesz ile ci z tego odeszło i po stronie netelera i inteligo (i czy pobrali ci za to jak za swift) bo w sumie warto wiedzieć która opcja wypłaty jest tańsza - ta z kartą czy na konto...

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2003
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    121
    Cofneli mi ta wyplate bo nie zgadzal im sie numer rachunku. Podalem sam numer konta bez 'PL' na poczatku i przy weryfikacji nie bylo problemu. Teraz czeka mnie kolejna weryfikacja, a kase proboje wyplacic przez sportingbet.