Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    Witam

    Chciałbym abyście mi doradzili, czy powinienem tak zagrać, nie chodzi mi już o samą rękę, ale sytuacje w jakiej byłej w turnieju.

    Turniej 493 osoby, pozostało 12. Za 1 miejsce 3-krotność mojego całego bankrolla więc jak dla mnie sporo.

    I teraz feralna sytuacja :

    Ja stack gdzieś 70 000, średni stack gdzieś 45 000 chyba, 2 ostatnie osoby po 8000, te które miały odpaść przed FT, najwięcej chyba 110 000.

    Blindy 1500/3000

    Dostaje na SB K10 serca, do mnie same foldy

    Na bb siedzi maniak, wręcz idiota, wcześniej wygrywa samym szczęściem, podbija z 48 itd, naprawdę dziwnie grał, każdy miał go dość i ja charytatywnie postanowiłem go spróbować wyeliminować :P

    On stack gdzieś 50 000 chyba

    Więc podbiłem do 12 000 , pomyslał chwilę i dał call.

    Flop wyszedł 3 7 K wszystko trefle, w sumie nieźle, najwyższa para, jednak bałem się tych trefli. Myślałem jakie by było najlepsze zagranie, myślałem chwilę nad allinem, ale trochę nie byłem pewny. Zagrałem więc za 12 000, pomyślałem wezmę zapewne, ale jeśli nie, to w zależności od turna allin albo fold.

    Gośc jednak sam zagrał allina, co nie wiem czemu wydało mi się odrazu tak podejrzane, i u każdego innego zapewne złożyłbym się jak scyzoryk ale tu dałem natychmiast call.

    Gość pokazuje mi JQ bez trefla, pięknie, jeżeli dobrze pamiętam pokazało mi 98% szans na zwycięstwo, jemu 2%.

    Turn : 9d 93% szans na jego 7 %
    River :10 s 0 % na jego 100% :/

    Nastepna ręka 99 dałem allina sprawdził mnie z Q6 i mogłem pomachać na do widzenia.

    I tu pytanie, czy warto ryzykować, tam gdzie ma się właściwie gwarancję udziału na FT, coprawda gdybym to wygrał byłbym chip leadrem i wtedy miałbym już zapewniona komfortową gre na FT, może jednak lepiej było wejść tam z mniejszym stackiem i najwyżej na FT , już poryzykować, jak to powinno się odbywać? :P

    A co do samej ręki, czy po flopie powinienem dać allina odrazu, tak żeby przeciwnikowi nie dawać szans do blefu, bo mam sprzeczne uczucia, w sumie jak dałbym allina, napewno by się zrucił i byłbym dalej w grze, jednak dałem szanse na blef, któy sprawdziłem, więc też dobrze, nie wiem co sądzić o tym wszystkim, nie mogę poprostu o tym zapomnieć, bo jak przegram bad beatem to żal, ale trudno, a takiego idiotę dokarmiać to nie mogę. I najgorsze to, że doszedłem tutaj wbrew mojej teorii, że trzeba wygrać pare razy maks fartem, cały turniej grałem normalnie, mając po drodze tylko 2 coin flipy z minimalna moją przewagą, więc żadnych głupich zagrań itd i wszystko poszło się kochać bo tu postanowiłem pobawić się ryzkownie z maniakiem i zapłaciłem najwyższą cene :P

    Zresztą później chwilę patrzyłem i też wygrał szczęśliwie innego allina na ft i został cheapliderem, jak znam życie zapewne wygrał ten turniej :P
    Ostatnio edytowane przez Mody26 ; 03-01-2008 o 08:13

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    spokojnie, dobrze zagrałeś, obserwowałeś odpowiednio długo tego kolesia, żeby zrobić poprawny (niby niebezpieczny) call, nawet jakby miał jedno karo to byłbyś sporym faworytem.

    Poza tym odróżniaj kiery od kar.

    Aha, raise 4xbb jest marnowaniem żetonów, staraj się raisować 2,5x-3x.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Poza tym odróżniaj kiery od kar.
    ale o so chosi ? :P

    wydawało mi się że odróżniam kiera to trefle, clubs a karo to poduszki, diamonds?????

    Czy jednak coś chrzanie?

    A z tym zagraniem za 4bb, często gram mniej, tu chciałem pokazać siłę, bo gdybym go reisnął 2 bb z tej pozycji, to niezależnie od jego kart dostał bym allina, a jednak takim też przychodzą czasami 2 asy, więc ciężka decyzja by była.
    Ostatnio edytowane przez Mody26 ; 03-01-2008 o 06:50

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Chrzanisz, bo napisałeś, że dostałeś KT serca (czyli kiery), a flop wyszedł 'wszystko kiera'

    diamond - karo, club - trefl (drzewko), spade - pik, heart - kier

    Nie wiem, które to 'poduszki'

  5. #5
    GuestJ Guest
    Popularne w niektórych kręgach "poduszki" to kara.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    aaa to sorry, pomyliłem się że kiere to trefle nie wiem czemu :P

    czyli miałem kiery, a wyszły trefle, tak powinno być ( poprawiłem już w pierwszej wypowiedzi )
    Ostatnio edytowane przez Mody26 ; 03-01-2008 o 08:16

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Dobra lekcja, dle mnie tez zazwyczaj charytatywne eliminowanie donkow bylo poczatkiem konca udzialu w turnieju. Teraz juz sie odzwyczailem. I zawsze dla mnie jest fenomenem jak to jest ze zawsze w takich sytuacjach topie. Ostatnio w turnieju zlapalem goscia z BB jak kradl z 93o, ja mialem KQs. I pomimo mojej pary Q z flopa spadlo mu do strita na riverze.
    Co do rozdania to moim zdaniem blad na flopie. Zlapales top pare - all-in. Wtedy bez 2 trefli sie zrzuci. Wzialbys 12k i starczy. A tak to mu rzeczywiscie pokazales, ze sie tych trefli boisz i chcial cie wystraszyc. Zaraz mi ktos powie, ze jak ma 2 trefle to sie sami wpierdalamy, i ze bet za 12k jest optymalny. Ale jak ma 2 trefle to po Twoim becie za 12k dostaniesz call i co? Na turnie blank ty kolejne 12k on call. I tak sa all-iny.
    A tak to masz taktyke gry: "boje sie 2 trefli, ale jego all-ina i tak dorzuce". Troche dziwne.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez Górny Zobacz posta
    Co do rozdania to moim zdaniem blad na flopie. Zlapales top pare - all-in. Wtedy bez 2 trefli sie zrzuci. Wzialbys 12k i starczy. A tak to mu rzeczywiscie pokazales, ze sie tych trefli boisz i chcial cie wystraszyc. Zaraz mi ktos powie, ze jak ma 2 trefle to sie sami wpierdalamy, i ze bet za 12k jest optymalny. Ale jak ma 2 trefle to po Twoim becie za 12k dostaniesz call i co? Na turnie blank ty kolejne 12k on call. I tak sa all-iny.
    A tak to masz taktyke gry: "boje sie 2 trefli, ale jego all-ina i tak dorzuce". Troche dziwne.
    No ale to my działamy jako pierwsi i nie mamy kompletnie pojęcia jak przeciwnik zareagował na flop. Zgadzam się - bez sensu zawsze zakładać najgorsze, i dwóch trefli nie ma co się specjalnie obawiać, ale z tego co opisuje Mlody, po gościu można by być pewnym żeby dał calla mając nawet jednego trefla... a z treflem i dowolną niższą parką ma już na prawdę dużo outsów i dwie karty do obejrzenia... czy właśnie spory bet nie jest bezpieczniejszy?

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    No ale to my działamy jako pierwsi i nie mamy kompletnie pojęcia jak przeciwnik zareagował na flop. Zgadzam się - bez sensu zawsze zakładać najgorsze, i dwóch trefli nie ma co się specjalnie obawiać, ale z tego co opisuje Mlody, po gościu można by być pewnym żeby dał calla mając nawet jednego trefla... a z treflem i dowolną niższą parką ma już na prawdę dużo outsów i dwie karty do obejrzenia... czy właśnie spory bet nie jest bezpieczniejszy?
    Co rozumiesz przez spory bet? Bet o 1/2 pota sprowokowal all-ina, bet o pot to dla goscia praktycznie all-in (12k + 24k = 36k, gosc ma okolo 50k). Czy jest mozliwosc zebys spasowal te karte po flopie jak zabetujesz pierwszy? NIE. I dlatego najkorzystniejsza sytuacja jest tutaj wywalenie goscia od razu, bo wtedy sie nie martwimy, czy mu cos dojdzie, czy nie. A wiadomo, ze dal tego all-ina bo liczyl, ze spasujemy. Jak pozbawimy go zludzen, ze moze nas wyrzucic z rozdania, to szybciej pomysli o spasowaniu. Poza tym Ty masz top pare. Nawet jak ma jednego trefla, to jak bardzo jest z tylu? A jeszcze moze miec niewysokiego trefla, a Twoj all-in sugeruje, ze Ty tez go masz.

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    dałem 12k żeby zobaczyć gdzie stoję, gdyby dał call i wyszła karta blank, podejrzewałbym że ma jedną z koloru lub 1 pare, wtedy, na bank po turnie allin i niech płaci za dobieranie, nie spodziewałem się allina i wtedy szczerze nie pomyślałem, czy dołożę reszte gdy to zrobi, to był impuls, ale oczywiście masz rację, gdybym wiedział że dołoże poprawnym zagraniem jest allin odrazu po flopie. Tylko z drugiej strony, gdybyś widział jego karty jakie ma, w sumie chciałbyś żeby dał aliina sam, więc też ciężko stwierdzić, jakie tu rozwiązanie byłoby najlepsze, dałem okazję do blefu, wyczułem go, ale i tak za to zapłaciłem. Dla mnie to jedno z tych zagrań, na które ciężko dać jednoznaczną odpowiedź chyba :P