Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Często spotykam się z wypowiedziami że granie na stołach FR jest łatwiejsze niż na SH, że wystarczy grać tight ABC i git, a ze na SH jest trochę trudniej. Otóż u mnie paradoksalnie jest na odwrót - na SH zarabiam a na FR idzie mi nienajlepiej. Właściwie FR prawie nie grałem, aż kupiłem większy monitor. Ostatnio grałem parę dni FR na 8 stołach i lipa. Ogólnie wyniki sa w okolicach 0 (ewentualnie na lekkim +). Obserwując rozdania, nie mogę raczej powiedzieć że jest to wina pecha czy coś (a są dni gdy grając mogę spokojnie powiedzieć, że gdyby nie pech to byłbym na plusie). Więc wina leży po stronie mojej gry. Dlatego chciałbym jakieś porady odnośnie gry FR na NL10 (PS). Jakieś info o różnicach w grze pomiędzy FR a SH (to że na FR trzeba grać bardziej tight - wiem). Oglądalność flopa pomijając blindy mam na poziomie 13% (może powinienem grać jeszcze bardziej tight). Interesowały by mnie też info, z czym wchodzić w zależności od pozycji i sytuacji na stole przed moim zagraniem (brak betów i prawie żadnych limpów / parę limpów / bet). Jeśli to już gdzieś było na forum to poproszę o linka do tematu.

    Wszystkie "FL" zamieniłem na "FR". Oczywiście pisząc "FL" chodziło mi o full ringi Pomyłka.
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 17-12-2007 o 20:00

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    granie na stołach FL jest łatwiejsze niż na SH
    ze jak??
    chodzi ci o full ring czy o fixed limit

  3. #3
    http://pokeronamac.com/wp-content/up...hand-chart.gif

    Naprawde sie przydaje i wiadomo że trudno grać z tabelki bo są różne stłoy, gracze, sytuacje ale dobrze ją choć pobierznie znać i mieć ją na uwadze. Dużo mi na początku dała

    Mimo iż jak byk jest napisane limit i short handed - to żebym na debila nie wyszedł
    Na NL10 ludzie wydaje mi sie że grają więcej niż trzeba.
    Ostatnio edytowane przez Xan ; 17-12-2007 o 18:43

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    303
    Albo jestem glupi, albo ta tabelke mozna o kant dupy rozbic. Moze na SH limit sie sprawdza, ale jej uzywanie na FR NL jest bledne. Nikt mi nie powie, ze majac J9s na reku nalezy zrobic opener raisa z middle position. To samo KJ, KTs czy A9 i wiele innych kart. Tak samo 3rd BET z AK? Ja AK w tej sytuacji zrzucam. Majac AJ i widzac raise przede mna, tez zrzucam. Wedlug tabelki powinienem podbic.

    Nie uzywajcie tej tabelki;]

    Gdybym mial cos napisac od siebie:
    1) zawsze uwzgledniaj pozycje
    2) zawsze uwzgledniaj oddsy
    3) szanuj raisy przeciwnikow

    Poza tym na NL10 ludzie czesto graja z niskimi parami. Takze nie zdziw sie, jesli zdarzy Ci sie rozdanie, w ktorym Twoja overpara przegra z setem dwójek. Trzeba na to uwazac. Granie z dwoma faced cards tez jest modne.

    Ja osobiscie najwieksze problemy mam z rozgrywanie kart typy QK, AJ, AQ, QJ. Praktyka nauczyla mnie, ze jesli zostane z takimi kartami zreraisowany (piekny wyraz hahaha), to nalezy to zrzucic. Jednak czy na pewno jest to poprawne - nie wiem. Trzeba by spytac dobrych graczy.
    Ostatnio edytowane przez laziale87 ; 17-12-2007 o 19:48

  5. #5
    Zaczynam przygode i ktoś kto wydawał się dla mnie autorytetem podał mi tą tabelkę. Póki co nie tracę $$. Ale w takim wypadku jeśli żeczywiście jest ona błedna proszę o coś co nie było by takie.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=1588

    chyba duzo sie nie zmienilo od tamtego czasu ;p

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Wątek w temacie, do którego linka podałeś Kakashi, jest ok. Tylko nie pasuje mi jedna rzecz. Wrzucasz late position i blindy do jednego worka, a przecież blindy to early position. Wiem że przed flopem co innego być na UTG a co innego na blindach (blindy są w podobnej sytuacji do buttona i CO). Ale po flopie blindy są w podobnej sytuacji do UTG i wogóle nie mają pozycji w przeciwieństwie do np buttona. Ja bym Late z twojego opisu rozbił na 2 grupy (Late, Blindy) - myśle że układy z którymi callujemy/raisujemy w tych 2 przypadkach, powinny się różnić. Ale może sie nie znam

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Zle przeczytales widocznie, dla mnie wszystko sie zgadza ;p

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi Zobacz posta
    Zle przeczytales widocznie, dla mnie wszystko sie zgadza ;p
    Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem. W skrócie chodzi o to ze dla mnie to bez sensu grać z blindów tak samo luźno jak z LP.

    Dziś zagrałem trzymając się w miarę tego co napisałeś i nie ma rewelacji. Musiałbym dłużej pograć żeby coś więcej powiedzieć ale znów tylko lekki plus. 9 stołów, nuda. Bardzo mało dużych pul, więc jak się więcej przegra to trudno potem to odrobić. Wyrobienie wizerunku tight powoduje że najczęściej wygrywa się grosze przed flopem. Naprawdę nie mam pojęcia (a chciałbym wiedzieć) dlaczego początkującym graczom się radzi grać tight na full ringach. Jak dla mnie SH jest znacznie łatwiejszy i bardziej dochodowy.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    wystarcza jakies male mixy, typu raise z suited connectors badz pokazanie jakiegos malego blefu i juz nie masz image tight sprobuj tak zrobic na poczatku gry na stoliku a po krotkim okresie gry semi-loose (takim Cie zapamietaja) wrzucasz gre tight i juz wtedy ziomki nie zawsze wierza w Twoje AA

    choc nie gralbym tak przy 8 stolach bo chyba samemu moznaby sie wkrecic, tak 4 w taki sposob i powinno byc ok, im mniej stolow tym sam lepiej obserwujesz graczy i wiesz kto jest rock a kto donk, czasem preflop zrzucisz JJ a czasem scallujez river z A high

    pozdrowkka