Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Table Eau Benite (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Total number of players : 5
    Seat 10: nostrils ( $20.62 )
    Seat 2: bro814 ( $11.96 )
    Seat 3: 2712174 ( $58.37 )
    Seat 4: PeriMCS ( $26.69 )
    Seat 7: kosofka ( $42.56 )
    PeriMCS posts small blind [$0.12].
    kosofka posts big blind [$0.25].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to PeriMCS [ ]
    nostrils calls [$0.25].
    bro814 calls [$0.25].
    2712174 calls [$0.25].
    PeriMCS calls [$0.13].
    kosofka checks.
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    PeriMCS bets [$0.75].
    kosofka folds.
    nostrils folds.
    bro814 calls [$0.75].
    2712174 folds.
    ** Dealing Turn ** [ ]
    PeriMCS bets [$1].
    bro814 calls [$1].
    ** Dealing River ** [ ]
    PeriMCS bets [$24.69].
    bro814 calls [$9.96].
    ** Summary **
    bro814 shows [ ].
    PeriMCS shows [ ].
    bro814 collected [$23.44].
    PeriMCS collected [$14.73].

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Ciężko powiedzieć... skoro już zacząłeś betować z OESD, to grubszy bet na turnie (wtedy by się zrzucił), a gdyby miał seta, to zapewne dostałbyś raise, więc dużo mniej byś nie stracił...
    Uważam, że bez pozycji nie należy tego podbijać i rozgrywać jak seta, czyli c/r na flopie lub turnie...

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    fold preflop

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    386
    myśle ze c-r flop jest tutaj nieszczęśliwym zagraniem, zauważ że tak naprawde mozesz liczyc tylko na 6 outów bo 8 i 3 w kierach zabijaja akcje

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Lubczyk Zobacz posta
    Ciężko powiedzieć... skoro już zacząłeś betować z OESD, to grubszy bet na turnie (wtedy by się zrzucił), a gdyby miał seta, to zapewne dostałbyś raise, więc dużo mniej byś nie stracił...
    Uważam, że bez pozycji nie należy tego podbijać i rozgrywać jak seta, czyli c/r na flopie lub turnie...
    Co do mojego dołożenia do BB PF to wynikało to z tego, że stolik oferował ogromne implied oddsy.

    Wydaje mi się, że lepiej samemu betować. Inaczej ktoś walnąłby PSB i musiałbym się złożyć. Betując samodzielnie doszedłem do rivera dosyć tanio. Na turnie zrobiłem beta 1 do puli 3.75 (liczać jego call), a więc miałem implied oddsy do straighta, gdyby mial jakąś parkę. Na T9 nie mogłem go obstawić.

    Akurat na turnie napewno by się nie złożył, bo złapał OESD. A przecież na flopie sprawdził z gutshotem.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Dajesz check na turnie i masz prawdopodobnie river za darmo, szczególnie, że wyszła dama i gościu z waletem może się wystraszyć (wiem, że jest mało prawdopodobne, że masz damę, ale gościu na NL25 pewnie za bardzo nie myśli ). Jak ma jakiegokolwiek drawa to też będziesz najpewniej miał river darmowy.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Dajesz check na turnie i masz prawdopodobnie river za darmo, szczególnie, że wyszła dama i gościu z waletem może się wystraszyć (wiem, że jest mało prawdopodobne, że masz damę, ale gościu na NL25 pewnie za bardzo nie myśli ). Jak ma jakiegokolwiek drawa to też będziesz najpewniej miał river darmowy.
    No właśnie, może się wystraszyć, co by mnie bardzo ucieszyło. Zobacz, że na flopie zgubiłem już 2 typów mając 6high. Czy jeżeli, bym zrobił checka na turnie i zobaczylibyśmy rivera za free, to potem nie miałbym małych szans na wyciągnięcie większego beta od przeciwnika na riverze jakby 3 spadła? Do tej pory grałem wszelkie drawy pasywnie. Ale chyba lepiej betować samemu, bo jak sie złapie to więcej się wyciągnie? No i od betującego ludzie chyba mniej się spodziewają drawa?

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    No właśnie, może się wystraszyć, co by mnie bardzo ucieszyło. Zobacz, że na flopie zgubiłem już 2 typów mając 6high. Czy jeżeli, bym zrobił checka na turnie i zobaczylibyśmy rivera za free, to potem nie miałbym małych szans na wyciągnięcie większego beta od przeciwnika na riverze jakby 3 spadła? Do tej pory grałem wszelkie drawy pasywnie. Ale chyba lepiej betować samemu, bo jak sie złapie to więcej się wyciągnie? No i od betującego ludzie chyba mniej się spodziewają drawa?

    No właśnie to wszystko zależy od kilku czynników...
    Zauważ, że jeżeli nawet dajesz taki bet 1 do puli 2,75 (3,75 z jego call), to jeżeli ma seta, ewentualnie 2 pary, to i tak dostajesz reraise, a jeżeli betujesz np bet pot, to wyrzucasz słabego waleta ( a może nawet każdego waleta) i w dodatku drawy, bo już nie mają nawet implied ods do call.
    Jakby to Random powiedział, betując jak cipka na turnie, pokazujesz słabość... od normalnego gracza dostałbyś reraise na turnie (semi-bluff z OESD, pokazujący seta/2pary) i foldujesz.
    Zupełnie inna sytuacja jest, gdy masz pozycję, dlatego check/call na flopie, check/raise (fold) [teraz ty pokazujesz seta/2 pary] na turnie.
    Zakładając jednak, że Ty masz pozycję to po jego checku dajesz właśnie takiego beta jakiego dałeś na flopie i przecheckujesz turna (inną opcją są bet poty na flopie i turnie).

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Dając check na turnie niekoniecznie pokazujesz, że masz drawa, ponieważ zawsze możesz mieć monstera i chcieć zagrać C/R (o ile oczywiście kiedykolwiek tak robisz).

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Dając check na turnie niekoniecznie pokazujesz, że masz drawa, ponieważ zawsze możesz mieć monstera i chcieć zagrać C/R (o ile oczywiście kiedykolwiek tak robisz).
    No przecież o tym napisałem, że check/fold (raise) na turnie byłby dobrym zagraniem...
    A mówiłem o bet 1 do puli 2,75, który pokazuje słabość, bo chyba z monsterem nie betujemy sami o 1/3 puli:]