Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Bez zbędnego wstępu, początek turnieju (w tym wypadku daily 50k grand na PS - wpisowe 55$), zaczęło 1086 osób, minęło jakieś 14 minut. Villain szybko ujawnił się jako gość, który nie ma najmniejszego pojęcia o pokerze, rozegrał większość potów idiotycznie trwoniąc połowę żetonów.

    PokerStars No-Limit Hold'em Tourney, Big Blind is t20 (9 handed) Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com (Format: FlopTurnRiver)

    saw flop|saw showdown

    Button (t2990)
    SB (t2810)
    BB (t2950)
    UTG (t5730)
    UTG+1 (t1720)
    MP1 (t5400)
    MP2 (t3190)
    Hero (t3580)
    CO (t3640)

    Preflop: Hero is MP3 with Q, A.
    UTG calls t20, UTG+1 raises to t660, 2 folds, Hero ?

    Moje pytanie jest takie, czy warto tutaj zaryzykować, i przebić do 1700? Wiąże się z tym pewne ryzyko: pozostali gracze nie mogą mieć AA/KK oraz AK/QQ (które mogą czasem spasować, jeśli ktoś jest tight i widzi taką akcję przed sobą to będzie w stanie), jest limper UTG, oraz musimy pokonać donka, z którym mamy najgorzej coinflipa (powiedziałbym, że przeciwko jego range'u jesteśmy 60-40 faworytami, a może nawet lepiej, bo często go zdominujemy; raczej o AA/KK się bym nie obawiał, tego typu gracz nie rozegra ich w ten sposób w 90% przypadków myślę)

    Argumentem na nie jest niewątpliwie to, że jest to początek turnieju, mamy sporo żetonów i możliwości na podbudowanie się. Ale czy nie powinniśmy wykorzystywać sytuacji, gdzie mamy spore szanse na podrasowanie stacka o 150%? Jeśli ktoś za nami się obudzi z AA/KK mamy raczej easy fold - i 1700 żetonów wyrzuconych w błoto. Jak Wy to gracie?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    1,708
    Fold Mash Ze wzgledu na wczesna faze i brak pozycji.

    Ps. A znajac zycie donkowi doszlo ;p

    Ps2. GL Tez chcialem zagrac, ale brak sil witalnych po wczorajszej imprezie hehe

    Pozdr
    Reb

  3. #3
    Brak pozycji...???

    Najwazniejsze tu chyba Twoje spostrzezenia o jego grze. Jesli faktycznie "nie ma najmniejszego pojecia...", nie wycofywalbym sie z tego rozdania. Zastanawiam sie tylko czy Raise czy Call...

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    SIEMA!

    Odpowiem, bo powoli musze sobie przypominac, jak to jest na PS

    Ja bym chyba ze wzgledu na MP dal jedynie call i liczyl, ze nikt oprocz mnie i donka nie wejdzie w rozdanie. Gdyby stalo sie inaczej, to albo flop-przyjaciel i hurra albo flop-dupa i w tyl zwrot

    Do zobaczenia za 9 dni na PS!

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    184
    no coż to PS wiec w poczatkowej fazie turnieju im jestes wiekszym donkiem tym masz wieksza szanse na podwojenie

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    SIEMA!

    Odpowiem, bo powoli musze sobie przypominac, jak to jest na PS

    Ja bym chyba ze wzgledu na MP dal jedynie call i liczyl, ze nikt oprocz mnie i donka nie wejdzie w rozdanie. Gdyby stalo sie inaczej, to albo flop-przyjaciel i hurra albo flop-dupa i w tyl zwrot

    Do zobaczenia za 9 dni na PS!
    I jeśli nikt nie wejdzie do rozdania to all-in na większości flopów? W sensie np. nie - .

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Albo raise 1700 albo fold. Moim zdaniem call moze sprowokowac ktoregos z nastepnych graczy do wejscia nawet z kartami typy niska para lub K,J, a tego bysmy raczej nie chcieli. Po raisie reraise dostaniesz tylko od AA,KK a po czyims call zawezasz range do AK, QQ, JJ,. I nawet przy Twoich wyliczeniach w pesymistycznej wersji, ze masz 60-40 to ja chyba jednak raise - jezeli zaczynam watpic w swoj read to daje sobie na kilka dni odpoczynku.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    I jeśli nikt nie wejdzie do rozdania to all-in na większości flopów? W sensie np. nie - .
    Ja bym tak zagral-oczywiscie flop, ktory podales, daje duzo do zastanowienia, ale taki donk moze miec wszystko, wiec tak na dobra sprawe nie ma on znaczenia...

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2007
    Przegląda
    Olesnica
    Posty
    1
    Moja propozycja - spasować i poczekać aż sam odpadnie. Karty są co prawda dobre, ale słabi gracze potrafią wygrać nawet z 7 2

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    285
    Fold.

    Najprawdodpobniej jest coinflip (donk donkiem ale co najmniej 22 to on ma), a coinflipow w poczatkowych fazach za caly stack unikamy.