Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Jeszcze nigdy nie byłem zagranicą (powstrzymajcie śmiech ) i postanowiliśmy wybrać się z wybranką mojego serca na wakacje w październiku. Myślimy nad Egiptem lub Turcją.

    Z opowiadań pań w biurach to:

    Turcja: bardziej cywilizowany kraj, z większą ilością rozrywek wieczornych

    Egipt: rafy koralowe Wizja snurkowania (niedawno dowiedziałem się, że coś takiego istnieje), a może nurkowania przy rafie strasznie mnie zachęca do wyjazdu tam. Jedyne czego się boje to wizja brudu, robactwa i konieczności dawania dużej ilości napiwków (że bez jakichś się nie obejdzie to jasne)

    Dodam, że ponieważ gram na 25NL chciałbym się zmieścić w 2000PLN na osobę. Polecicie coś? Najlepiej z nazwami hoteli, żebym mógł poczytać na wakacje.pl

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Jeżeli wybierasz się do Egiptu nie zapomnij o szczepieniach. Żeby nurkować nie możesz mieć żadnych kłopotów z górnymi drogami oddechowymi - drożne zatoki itd...

    Gdybyś wybierał sie bez wybranki poleciłbym ci Meksyk Mhmm :EVUL

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Krosno
    Posty
    32
    Egipt w tej cenie odpada niestety, trafisz na imitacje ośrodka wypoczynkowego, bo ciężko nazwać to hotelem.
    Dobre wakacje w Egipcie kosztują nie mniej jak 3000/os szukając dobrej oferty last minute.
    A Turcja... nie byłem, nie wiem
    W tej cenie myśle bardziej pasowałaby Grecja, Hiszpania. Bułgaria z wybranką serca odpada; tam jedną z nielicznych atrakcji jest tani alkohol

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Głogów
    Posty
    387
    Jak bedziesz cos wybieral to tylko all inclusive.

    Ja sercem jestem za Grecja, bylem juz tam pare razy i tylko tam bede jezdzil

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Vira Zobacz posta
    Egipt w tej cenie odpada niestety, trafisz na imitacje ośrodka wypoczynkowego, bo ciężko nazwać to hotelem.
    Dobre wakacje w Egipcie kosztują nie mniej jak 3000/os szukając dobrej oferty last minute.
    A Turcja... nie byłem, nie wiem
    W tej cenie myśle bardziej pasowałaby Grecja, Hiszpania. Bułgaria z wybranką serca odpada; tam jedną z nielicznych atrakcji jest tani alkohol
    Zapomniałem dodać, że jedziemy na tydzień.

    Z tego co mówiła kobieta to akurat w Grecji jest mega drogo jeżeli chodzi o wydatki na miejscu. Pozatym Hiszpania i Grecja jakoś mnie ciągnie. Tymbardziej w październiku, kiedy tam też już nie będzie za ciepło. Widze dobrze wyglądające oferty za troche ponad 2k (ichnie 4*), ale dochodzi zniżka 22%, którą akurat oferuje biuro.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    3000 od osoby to są w sezonie - poza sezonem ceny są o wiele niższe

    z wycieczek na jakich byłem (a zawsze jeżdżeęwrzesień-październik) wychodzi w październiku
    Egipt (jakieś 50% sezonowej ceny)
    jordania (jakieś 60% sezonowej ceny
    Tunezja (jakieś 35-50% sezonowej ceny

    W Tunezji byłem np w 5 gwiazdkowych Hotelu w Hammamet (w takiej ogrodzonej murem dzielnicy Jasmin gdzie nie wpuszczają Arabów) za ok 2500zł od osoby na tydzień gdzie w sezonie tyle samo zapłaciłbym za 1,5 dnia

    Więc podsumowując różnice są ogromne i w październiku za 2000zł od osoby na tydzień spokojnie znajdziesz fajny hotel z allinclusive 4 gwiazdkowy albo 4+ nawet (ich standardy gwiazdek są mocno zaniżone)

    Spokojnie sobie wypoczniesz, popijesz drinki w basenie, ponurkujesz (jeśli Egipt) itd

    Zależy też czy chcesz jechać na wypoczynek czy na zwiedzanie. jeśli raczej to drugie to raczej 2 tygodniowe wycieczki są lepsze.

    Zreszą za drugi tydzień zazwyczaj dopłaca się jakieś 15-30% ceny za pierwszy tydzień więc jeśli nie macie ograniczonego czasu ze względu na urlop np więc jeśli macie wybór zdecydowanie polecam 2tygodnie.

    Pzdr

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    Arkadiuz, nie przesadzaj. do egiptu nie są konieczne żadne szczepienia. wystarczy że nie będziesz pił wody z nieznanego źródła a nic nie powinieneś złapać po za "zemstą faraona" jeśli masz delikatny żołądek.
    pierwszy raz też słysze by do "snurkowania" były jakiekolwiek przeciwskazania
    podaję za wikipedią :

    Snorkeling - najprostsza forma aktywnej obserwacji życia podwodnego. Płetwonurek wyposażony w maskę, fajkę (ang. snorkel) i płetwy unosi się na powierzchni wody z zanurzoną twarzą, obserwując to, co dzieje się pod nim.
    Maska nurkowa umożliwia wyraźne widzenie pod wodą. Nieuzbrojone oko ludzkie przygotowane do widzenia w atmosferze powietrza, pod wodą, wskutek zmniejszonej różnicy w gęstości ośrodków (woda-soczewka) widzi obraz nieostry. Fajka umożliwiaoddychanie bez unoszenia głowy ponad powierzchnię wody. Dzięki temu na powierzchni wody może się swobodnie unosić osoba całkowicie nieumiejąca pływać. Płetwy ułatwiają poruszanie się w wodzie.

    co innego nurkowanie głębinowe, ale standartowe nurkowanie w egipcie na rafie to max 8-10 metrów, zawsze pod okiem instruktora a wcześniej można sobie poćwiczyć czy nie ma się z tym kłopotów. wg mnie najważniejszy warunek udanego nurkowania to przede wszystkim opanowanie , opanowanie i jeszcze raz opanowanie. jakakolwiek panika powoduje kłopoty. jeśli się zachowa spokój to można się rozkoszować naprawdę przepięknymi widokami rafy koralowej i tysiacami kolorowych ryb które stanowią w morzu czerwonym mieszanke gatunków z oceanu indyjskiego i morza śródziemnego.

    a teraz: egipt czy turcja??? za czasów studenckich pracowałem w biurze podróży, byłem m.in. i w turcji i w egipcie więc myslę, że uda mi się wyczerpująco odpowiedzieć na Twoje pytania, choć nie powiedziałes bardzo istotnej rzeczy - masz 2k na tydzień czy dwa urlopu? moja osobista opinia jest taka że na 1tydzień lecieć na wakacje to słabiutki pomysł. niezależnie od tego czy lecisz na tydz czy na dwa to koszt samolotu jest taki sam (ok 700zł z ceny wycieczki) więc jak już lecieć to tylko na dwa tygodnie. lecąc na dwa tygodnie to z kwotą 2k nie poszalejemy. nie chodzi już tutaj o to by wybierać hotele pięciogwiazdkowe ale o to by wybrać hotel z opcją AI a nie HB. HB to tylko śniadania i obiadokolacje. napoje do obiadokolacji są płatne. każdy soczek, pepsi, piwko czy drink w ciągu dnia też musisz zapłacić. a chyba nie po to lecimy na wakacje by leżąc przy hotelowym basenie lecieć do pokoju i pić ciepłą pepsi kupioną w sklepie.... chyba lepiej zamówić zimną w barze przy basenie....? pewnie tez będziesz musiał się dożywiać na miescie , bo np mi dwa posiłki dziennie to mało bo nie jadam śniadań i dotrwanie do kolacji byłoby trudne. za każdym razem płacisz 2 euro za soczek albo 3 euro za drinka. jak to sobie zsumujesz to okaże się, że wydasz na to majątek. lepiej tą kasę wydać od razu w biurze podróży i kupic ofertę AI - all inclusive czyli wszystko w cenie. 3 posiłki dziennie, przekąski, pijesz ile dasz rade. jedyny minus to w wersji all inclusive bedziesz miał tylko lokalne napoje alkoholowe. ale piwko mają znośne i w egipcie i w turcji. takie delikatne, bez goryczki - lekko babskie

    zaczniemy od Turcji. lecąc tam mamy dwie opcje do wyboru.
    1) riwiera turecka, czyli okolice miasta Alanya
    2) zatoka oludeniz
    ad.1 - typowe arabskie klimaty, okolica dość surowa, niewiele roślinności. po za sezonem warto wybrać hotel w samej miejscowości Alanya lub bardzo bliskim sąsiedztwie, ze względu na dostepność nocnych rozrywek oraz najpiękniejszą na riwierze plażę "kleopatra". jak na turcję jest ona "prawie" piaszczysta, w innych miejscach jest piaszczysto - kamienista.
    w Alanya masz całkiem ładną twierdzę na wysoko połozonym cyplu. fajna wyprawa jest również wąwozem rzeki dim cai (czy jakoś tak), ale to wsio do zobaczenia w jedno popołudnie wypozyczonym samochodem lub skuterem.
    przy plaży są zazwyczaj lepsze hotele 4 i 5 * , gorsze są od plaży oddzielnone ulicą.

    ad.2 okolice zatoki oludeniz to zupełnie inny świat. jest tutaj inny klimat i dzięki temu jest dużo roślinności, jest tak trochę po karaibsku są tu lepsze hotele, ale niestety również troche droższe. nie ma tu tego arabskiego gwaru który w Alanya jest codziennoscią.
    z ciekawszych miejsc w Turcji które może zobaczyć wykupując wycieczki fakultatywne to kapadocja i pamukale. kapadocja robi gigantyczne wrażenie. pamukale jak trafisz na wyschnięte tarasy wodne nie jest już tak ciekawe.

    właśnie rzuciłem okiem na ceny w październiku. Alanya na dwa tyg w wersji AI w hotelu 3*** znajdziesz bez problemu poniżej 2k. jak dobrze pogrzebiesz to za troche ponad 2k znajdziesz niezłe 4*. arabska kategoryzacja jest trochę popieprzona więc generalnie polecam 4 gwiazdki. choć jeszcze w turcji są ładne , czyste hotele 3*** z niezłym żarełkiem to już w egipcie o tym zapomnij. w egipcie szukaj minimum 4*+
    oto kilka hoteli 3*** które poleciła moja przyjaciólka z biura podróży. Melissa to niezły hotelik za małe pieniadze.
    hot. Kelopatra Beste 3* HB http://www.pegas.com.pl/hotel.php?region=alanya&hotel=Kleopatra%20Beste

    hot.Melissa 3* all
    http://www.pegas.com.pl/hotel.php?region=alanya&hotel=Melissa

    hot. Remi 3* all
    http://www.pegas.com.pl/hotel.php?region=alanya&hotel=Remi

    hot. Kleopatra Golden Sun 3* all
    http://www.pegas.com.pl/hotel.php?region=alanya&hotel=Remi


    teraz przyszedł czas na egipt. tu również mamy dwie destynacje do wyboru
    1) hurghada
    2) sharm el sheik
    ad.1) wg mnie jak na pierwszą wizytę w egipcie to jedyny słuszny wybór. hurghada jest może brudna i szara (bo jest), ale stąd można się wybrać na wycieczki fakultatywne które z SSH są możliwe właściwie tylko samolotem (mam na myśli Luksor)
    naprawdę będziesz miał tutaj co robić. wycieczka do kairu. wyprawa quadami na pustynię, nurkowanie, łażenie po bazarach na których nic nie warto kupować no i oczywiście obowiązkowa wycieczka do luksoru. ta wycieczka to esencja egiptu: luksor, Dolina Królów , Świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona i porażająca świątynia w Karnaku. to wspaniała wycieczka!!! nurkowanie zrobi na Tobie równie piorunujące wrażenie. polecam zabrać ze sobą chleb w reklamówce i na głebokości np 8m. zacząć karmić nim rybki - rewelka
    SONIA - nr tel +20103065170, e-mail: abiszag@poczta , to polka ktora organizuje tam wycieczki, byłem z nią (lub od niej) na trzech wycieczkach, wszystko okej i dużo taniej niż w hotelu. koniecznie ją pozdrów od michała i ali
    ad.2) SSH to bardziej cywilizowane miejsce... promenady prawie jak na lazurowym wybrzeżu , więcej zieleni... ale nie chce mi się dalej opisywac z powodów jak wyżej...


    edit: skoro lepcisz na tydzien to za 2k znajdziesz lepsze hotele niz Ci podałem linki
    Ostatnio edytowane przez alutekfiutek ; 02-09-2007 o 13:31

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    widze już trochę odpowiedzi a ja poprzedniego posta to chyba godzine pisałem

    ale wracając do tematu....

    doczytałem że lecisz na tydzień. Twoja decyzja, choć wg mnie absurdalna ze względu na małe różnice cenowe między jednym a dwoma tygodniami.
    polecam grand azur horizont 5***** (ok 2600zł) a między 2100 a 2400 jest sporo hoteli 4**** AI które są zbliżone standartem i poczytaj dokladniej forum wakacje.pl by się na jakiś zdecydować. 2k to troszkę mało jednak na coś naprawde super.
    wbrew obiegowym opiniom w egipcie równiez można się zabawić. w hurghadzie jest całkiem niezła dyskoteka, muza jak u nas - tylko miejscowych panienek brak hehehe... po za tym kazdy lepszy hotel ma swoją dyskotekę.

    gdybym ja miał się wybrac na wakacje to wybrałbym hurghadę , hotel 4+**** AI. choćby dla samego nurkowania - wrażenia są zajebiste. jesli ktoś nie wie to tylko wielka austraijska rafa koralowa jest piekniejsza od tej w egipcie
    Ostatnio edytowane przez alutekfiutek ; 02-09-2007 o 02:32

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    konretnie się rozpisałeś

    well done

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    to takie moje zboczenie uwielbiam gadac o podróżach. nie czytałeś moich wspomnień z dominikany?????????