Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Zamawiał ktoś książki, dvd etc. z Amazonu?
    Czy da się jakoś obejść pieprzone cło i podatek? Czy ewentualnie można temu zapobiec jakoś przed zamówieniem? Czy jest w ogóle taki moment, w którym można podjąć działania zapobiegające opłatom na rzecz Państwa?

    Właśnie dostałem telefon, że paczka z płytami DVD, która do mnie idzie będzie oclona i opodatkowana.

    Wartość paczki: 400$ (w tym przesyłka 30$)
    WARTOŚĆ DO OCLENIA: 500$, bo cos tam amazon nie opisał jak trzeba więc muszą "zaokrąglić" do 500$, i ta suma będzie oclona
    CŁO: 3.5%
    VAT: 22%

    straty: 125$
    FUUUUUUUUUUUUUUUUUCKING SHIT ;(

    Niech mi ktoś powie w którym momencie zjebałem sprawę, na początku miałem to zamówić na adres koleżanki, która wraca ze stanów za miesiąc i miała mi to przywieźć, ale zobaczyłem, że wysyłają do Polski, więc nie chciałem jej zawracać dupy.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    no niestety...

    w którymś z chipów opisywali kupna z zagranicy (tam był to sprzet elektroniczny) i dużo pisali o cle...

    wiem, że to zależy bo oni dostali coś tam (chyba aparat) i nie oclili im tego po sprawdzeniu

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Czy w takim razie mogę dać pani z urzędu celnego batona prince polo i się ode mnie odczepią?

    Poważnie: jest jakaś opcja, żeby to ominąć?

  4. #4
    Witam,

    Kazda przesylka ktorej wartosc przekracza 100 EUR podlega ocleniu.

    Zaleznie od urzedu celnego, czasem male paczki, nie przekraczaajce znaczaco 100 EUR czasem przechodza bez oclenia.

    Dziwi mnie natomiast to zaokraglenie wartosci. Nie wiem czy maja do tego prawo, zwlaszcza, ze amazon zawsze daje ci rachunek na wszystko.


    Opcje masz taka, ze musisz to zaplacic. Nastepnym razem polecam zamiawac z amazon.de . Przesylki przychadza po kilku dniach. Koszty wysylki sa nizsze (6 EUR) i nie placisz cel.

    Pozdrawiam,
    Eryk

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    A jak kupuje w kraju należącym do Unii Europejskiej (Belgia) Obuwie powyżej 100 euro to płace też cło i vat ???

    Edit//zaznaczam, ze nie wiem gdzie znajduje sie siedziba firmy amazon i skad wysylaja paczki do Polski ;p
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 30-08-2007 o 20:31

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    w ramach UE jest unia celna i cła nie płacisz jeżeli to obuwie rzczywiście jest kupowane w Belgii

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    551
    [QUOTE=ArkadiuZz;120545]A jak kupuje w kraju należącym do Unii Europejskiej (Belgia) Obuwie powyżej 100 euro to płace też cło i vat ???

    VAT tez płacisz - jest w cenie.
    Ostatnio edytowane przez LeeSue ; 30-08-2007 o 21:14

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Cytat Zamieszczone przez eryk Zobacz posta

    Opcje masz taka, ze musisz to zaplacic. Nastepnym razem polecam zamiawac z amazon.de . Przesylki przychadza po kilku dniach. Koszty wysylki sa nizsze (6 EUR) i nie placisz cel.

    Pozdrawiam,
    Eryk
    Niestety, gdyby to był aparat cyfrowy, to mógłby być szwabski, ale płyty DVD wolałem ze stanów:
    primo - ze względu na strefę 1 DVD
    secundo - język (nie zniósłbym oglądania filmów z niemieckim dubbingiem) ;P

    Najważniejsze w życiu to mieć wybór. Wolałbym tą kasę oddać na sieroty, a muszę zapłacić twarzowe za polski dowód osobisty. Może przynajmniej za tą kasę wybudują autostrady i stadiony

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Ale oddasz na nasze dwie bliźniacze sierotki by sobie nad morze mogli latać co 3 dzień

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Cytat Zamieszczone przez eryk Zobacz posta
    Witam,

    Kazda przesylka ktorej wartosc przekracza 100 EUR podlega ocleniu.

    Pozdrawiam,
    Eryk
    Mogę spytać skąd masz takie informacje?

    Urząd celny w Bytomiu cli każdą paczkę o wartości przekraczającej 20 euro.