Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: turnieje rebuy

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Witam

    Jaką strategię przyjąć w turnieju z rebuy (unlimited do 9 rundy) ?
    Za każde 500 żetonów płaci się 0,5$. W turnieju tym bierze około 300osób. Jest rozsądne zabrać powiedzmy 10x0,5$=5$ i mieć od początku 5000żetonów ?

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    190
    A jest tam w ogóle taka możliwość, że można kupić aż tyle żetonów? Z tego co się orientuję to najpierw trzeba jedne przegrać, żeby kupić następne. Nieraz można od razu na starcie dokupić od razu ale tez tylko za jeden buyin

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    178
    Można dowolną ilość kupić, w dowolnym momencie. W zasadzie powinienem powiedzieć "unlimited addons"

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Ilość możliwych do zrobienia rebuy-ów nie jest zawsze jednakowa i trzeba uważnie czytać opis turnieju. Te najczęściej używane wersje to:
    1. Rebuya można zrobić tylko w przypadku utraty wszystkich żetonów
    2. Rebuya można zrobić w momencie posiadania startowej lub mniejszej liczby żetonów (czyli w przypadku utraty wszystkich zetonów będzie istniała możliwość zrobienia 2 rebuyów jednocześnie).

    Istnieją również inne odmiany np. rebuya możesz zrobić jeżeli Twoja liczba żetonów nie przekracza 4-krotności początkowej liczby żetonów (co oznacza że w momencie utraty wszytkich możesz zrobić 5 rebuyów) itd.

    Z tego co wiem to są (np na i4poker) również turnieje z zasadami podanymi przez arturk czyli można robić dowolną liczbę rebuyów niezależnie od posiadanej ilości żetonów przez określony czas.

    W tych ostatnich wprawdzie nie grywam ale wydaje mi się że można by zastosować zasady:
    - staram się mieć na stole przed każdym rozdaniem największy stack (tak aby przy starciu z graczem który ma najwięcej mieć okazję podwoić się)
    - staram się zrobić tyle add-onów aby być liderem w turnieju przed dalszą fazą turnieju.

    W każdym razie osobiście odradzam odmianę turniejów z rebuyami gdzie ich możliwość zrobienia nie jest kontrolowana przez wysokość posiadanego stacka ponieważ mam wrażenie że tutaj już w dużej mierze decyduje wyskość bankrolla i gracze dla których wpisowe będzie drobnostką mogą sprowadzić taki turniej do absurdu np robiąc na początku 100 rebuyów i grając non-stop all-in (hmm w sumie to fajna zabawa do zastosowania podczas imprezki )

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    190
    Nie spotkałem się z takim systemem stąd moje wątpliwości. Jeśli jest taka możliwość to faktycznie można kupić tyle, żeby byc chipleaderem na stole, więcej nie ma sensu. No chyba, że na koniec rundy sobie tyle, żeby być w czołówce. Tylko, że wtedy może się okazać, że lepiej było zagrać w turnieju bez rebuy z wejściem za 100 - 200$

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    4
    Najlepszy jest rebuy w sieci b2b wild west, gdzie kolesie od razu kupują tyle chipów ze mają po 60 000 .

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    529
    Tyle, że 500 chipsów kosztuje 0.25 E

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    186
    MAzaq nie koniecznie . Sa turnieje WW z rebuy po 0.25E ale rowniez po 0.5E jak i rowniez z 1E. Turnieje te roznia sie pula w turnieju

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    4
    No i jak warto grać w takim unlimited rebuys? Obkupić się na 50k czy może 5k i grac. Bo nie ważne z jaką kwotą sie wchodzi jak nie idzie karta można przebimbać i 50k