Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    nl 50 holly(stolik 10 osobowy)
    Hero na bb widzi
    Same foldy do MP1(85$) który robi raise do 2,5$,foldy do Hero(90$) który daje call
    Flop

    Hero :check
    Mp1 bet 4,5$
    Hero call
    Turn

    Hero :check
    MP1 bet 5$
    Hero raise 12$
    Mp1:call
    River
    Hero bet 25$
    MP1:call
    Mp1 pokazuje
    Więc tak oglądalność flopa miałem w granicach 22%,albo pasowałem na flopie albo robiłem raisy i albo foldowałem reraisy albo ich nie foldowałem,sam często raisowałem pre flop, oczywiście na ile wogóle wchodziłem do rozdania
    MP1 można by go podciągnąć pod tight agresiv,ale bardziej pasowałoby określenie tight, standardowo po swoim raisie robi cb na flopie,i jeżeli go nie trafił na turnie daje check,jak trafił to wali o pota,j ak ma overpare ale nie specjalnie wie co się dzieje to gra właśnie tak jak zagral czyli bet w granicach połowy puli.Na turnie wiedziałem że ma overpare,weiscie 9 wydało mi sie idealną kartą do miniraisu, takiego wciągającego, ale dającego już możliwość złożenia swojej ręki,na river nie zagrałem all in,bo nie chciałem zeby sobie pomyślał że nie chce żeby mnie sprawdził, więc dałem bet mniej więcej w granicach puli, jak bym ja byl na jego miejscu i grał z sobą to bym się złożył po tym zagraniu bo, nie przychodziłoby mi do głowy nic z czym przeciwnik mógłby tak zagrać
    A jak wy to oceniacie?Pomińmy to że wiedząc co ma mogłem sie wycofać,czy to zagranie wydaje wam sie fishowate?Czy lepszy byłby jednak all in na riverze,albo większy bet na turnie i all in na riverze?
    dodam ze przeciwnik i na turnie i na riverze naciskał cal niemal w ostatnim momencie,tak więc mysle że było to wedle zasady:a ch.. sprawdzę może nic nie ma
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 21-06-2007 o 10:46

  2. #2
    Postawmy się na miejscu przeciwnika.
    Na co mógł Ciebie obstawiać. Grasz tight, więc call preflop z A9, x9 raczej mało prawdopodobne. Możliwa karta, która go bije to AJ, KJ, ale jest więcej układów, które jest w stanie pokonać.
    Wydaje mi się, że ten raise na turnie był za słaby. Wyglądało to jak byś sprawdzał siłę jego ręki mając AT, AQ, AK (nie ryzykując wiele spodziewając się splitu z A na A). Gdybyś tu przywalił mocno myślę, że fold był bradziej prawdopodobny. Choć z drugiej strony wtedy by to właśnie bardziej wyglądało na blef reprezentujący J lub 9
    Na river jeśli gość ufa swoim readom to po callu na turnie tu też sprawdzi dużego beta. Może przy allin by się złożył, ale ja bym tego nie ryzykował.
    Ja chyba jednak zagrał bym to rozdanie podobnie... więc to fishowate zagranie

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Ja nie bylem na UTG,z bb moglem sprawdzić z wszystkim co wydaje się choć troche perspektywiczne,czyli ,9J,98,9T,97,JT,JQ itd.,ponadtto mogłem mieć KK,AA i poprostu zaatakować z tym na turnie Zła pozycja daje mi przewage psychologiczną w tym wypadku,bo niedość że mogłem weiść z 9x,lub Jx,to jeszcze na dodatatek zaatakowalem po c/r na turnie,co zazwyczaj oznacza monsera na łapie

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Wszystko OK (może po za większym raisem na turnie i becie na river), ale takie rzeczy to nie na NL50, gdzie nie potrafią zrzucić overpary nawet jakby leżały strity, fulle, flushe itp...

    Dave

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    za mały turn raise! push na river, tutaj taki bet po sprawdzeniu cię na turnie jest bez sensu, na miejscu przeciwnika zawsze cię tu sprawdzę!

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Mnie ostatnio sprawdzał facet siedzący na sb ja na buttonie.
    Dostałem KQs, wszyscy spasowali wcześniej, ja raise 7 BB, gosc call. Flop 2,10,7, ja bet o pule, gosc call. Turn 8, bet o pule gosc call ( nerwy mi juz zaczely puszczac ). River A, ja allin ( zagotowałem sie zupełnie ), gość pomyślał, pomyślał i call. Wiedziałem że przegrałem bo nic nie miałem ale co facet wyciągnął to mi ręce opadły. Miał 10 4 off. Myślałem że rozwalę monitor, 74 $ w piz...
    Ostatnio edytowane przez gregorovius ; 22-06-2007 o 12:33

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    Gość ładnie cie przeczytał.

  8. #8
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Sęk tkwi w tym, że na tych stawkach, zbytnie kombinowanie jest absolutnym przerostem formy nad treścią.

    Oczywiście, że wysublimowane reprezentowanie konkretnej karty fajnie wygląda, ale sęk w tym, że przeciwnicy z reguły nie myślą i sprawdzają na zasadzie "a nuż się uda".

    Jedynym sposobem na tych fishów na mikro i małych stawkach jest po prostu kosekwenty solidny TAG, bez żadnych odstępstw i blefów (poza CB).

    A już skoro piszę w tym wątku, to przypomniało mi się przezabawne rozdanie z wczoraj (FR, NL50):

    Jestem na MP, dostaję TT i dochodzi do mnie limp od UTG+1.
    Raisuję standardowo do 5BB, wszyscy fold, UTG+1 call.

    Flop: 522, tęcza

    UTG+1 instant check, ja bet o 70% pota, UTG+1 instant mini-raise!

    No i myślę, co ten fish może mieć? Bije mnie oczywiście set i A2s, ale możliwe jest jeszcze kilka rąk typu 33, 44, 66, 77, 88, A5s, więc daję call.

    Turn: 3
    I znowu instant check. Zaczyna mi to śmierdzieć, więc też przeczekuję (wykluczam u niego drawy, więc wolę już tanio poczekać na river)

    River: 6
    I po raz trzeci natychmiastowy check. I mógłbym się teraz głowić, co on może mieć, ale sposób rozegrania nie wskazuje na nic, co można by wytłumaczyć logiką. A więc konsekwentnie nie betuję i gość pokazuje 23o!!!!!!!!!

    To jest przykład, na to, że mógłbym dogłebnie analizować rozdanie, ale wszystko o kant dupy rozbić, bo konia z rzędem temu kto obstawiłby donka na taką kartę. Przecież każda, ale to dosłownie każda decyzja przeciwnika w tym rozdaniu była alogiczna

    Aha, i rzecz działa się na PS, a wspominam o tym, bo czasem z rozbawieniem czytam opinie, że na mikro i małych stawkach poziom nie jest wszędzie taki sam.

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez ali4321 Zobacz posta
    Gość ładnie cie przeczytał.
    no nie wiem
    obserwowałem go później dość długo i spłukał się tą grą do zera, niestety nie ze mną
    był to po prostu mistrz jednej pary
    NL50

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Jaki to pro świadczyło chociażby wejście w podbicie o 7BB z T4o