Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    Buy-In: $20.00/$2.00
    259 osob
    zostalo 17 osob
    Total Prize Pool: $5180.00
    1 miejsce 1400$
    turniej deep stacks
    ok 5h gry za nami, zmiana levela co 30min
    jestesmy juz w kasie ok 60$
    nastepny skok juz na FT.

    ogolnie ostatnie kilkanascie rozdan totalna nedza.
    nie bylo mozliwosci obejrzec fopa bez raisa,stol gral bardzo agresywnie.

    obstawialem goscia na draw lub AK(.
    AA,KK wykluczylem napewno by mnie przebil pre flop.

    wiekszosc osob powie pewnie ze fold pre flop


    Level XI (600/1200) - 2007/05/17 - 14:11:26 (ET)
    9-max Seat #8 is the button
    Seat 1: CSW007 (55014 in chips)
    Seat 2: je sais pas (33707 in chips)
    Seat 3: rysdrys (37049 in chips)
    Seat 4: cwreedIII (32607 in chips)
    Seat 5: Jas85 (163077 in chips)
    Seat 6: Hero (53302 in chips)
    Seat 7: packinfire (61477 in chips)
    Seat 8: leplusbeau (75900 in chips)
    Seat 9: Jomoro (41557 in chips)
    CSW007: posts the ante 75
    je sais pas: posts the ante 75
    rysdrys: posts the ante 75
    cwreedIII: posts the ante 75
    Jas85: posts the ante 75
    Hero : posts the ante 75
    packinfire: posts the ante 75
    leplusbeau: posts the ante 75
    Jomoro: posts the ante 75
    Jomoro: posts small blind 600
    CSW007: posts big blind 1200
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Hero [ ]
    je sais pas: folds
    rysdrys: folds
    cwreedIII: folds
    Jas85: folds
    Hero : raises 2400 to 3600
    packinfire: calls 3600
    leplusbeau: calls 3600
    Jomoro: folds
    CSW007: folds
    *** FLOP *** [ ]
    Hero : bets 6000
    packinfire: calls 6000
    leplusbeau: folds
    *** TURN *** [ ] []
    Hero : bets 19200
    packinfire: raises 32602 to 51802 and is all-in
    Hero : calls 24427 and is all-in
    *** RIVER *** [ ] []
    *** SHOW DOWN ***
    Hero : shows [ ] (three of a kind, Eights)
    packinfire: shows [ ] (a full house, Eights full of Aces)
    packinfire collected 112529 from pot
    rysdrys said, "omg"
    rysdrys said, "vnh"

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Raczej z AK też by przebili, a co do pytania to trochę nie rozumie? Skoro już podbijasz z Q8 i łapiesz takiego flopa to jak Ty to chcesz zrzucić?

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    207
    dokładnie ..łapiesz takie flopa więc raczej nie ma opcji żeby to zrzucić..błędem tak jak napisałeś było wejście z tym..

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    ostatnio takie szopki mi sie przytrafialy w turniejach ze naprawde pomyslalem zeby to zrzucic

    ale chyba przewrazliwiony juz jestem .

    tak wogóle to w calym turnieju dostalem raz AA(nic nie zarobilem)
    AK v QQ podwoilem stack do jakichs 45k

    a reszte to jakimis agresywnymi blefami ugralem(dawno mi juz tak karta nie szla).

    chyba do goorzkich zali powinienem to wrzucic. bo w koncu po 5h gry cos sesownego dostalem. i juz na flopie bylem z tyłu.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez jradzioo Zobacz posta
    wiekszosc osob powie pewnie ze fold pre flop
    No ja nie powiem. IMO ładnie zagrane jeśli nie robiłeś tego zbyt często i przeciwnicy tego nie zauważyli.

    Natomiast mnie interesuje co sądzicie o grze kolesia z A8s? IMO z taką kartą mógł zrobić reraise lub fold, ale call to jest czyste fiszowanie. Bardzo mnie to zastanawia ponieważ często widzę w turniejach tego typu zagrania.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jdx wszystko zależy od fazy i blindów.W tej fazie jest to pozbawione wiekszego sensu jednak puki blindy sa male i kradzież ich nie jest specjalnie opłacalna to zdecdydowanie call,bo interesuje nas złapanie kogos z niższym flushemJa tak przynajmniej gram i nie walcze wtedy samym Asem

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Ja wiem czy fiszowanie? Ja sam jestem fisza, ale call przy takich stackach z zamiarem zaatakowania raisera na flopie to może nie być taki zły pomysł, mamy pozycję. A w każdym razie byłby to jakiś pomysł. Hero mógł się wydawać graczem weak w tej fazie turnieju (image oczywiście wyrobiony po części przez brak kart). Tak sobie teoretyzuję Trudno to ocenić, bo gra w tej fazie często jest sytuacyjna. Za to leplusbeau nie rozumiem. W takiej konfiguracji sa to zazwyczaj żetony wyrzucone w błoto (imho).

    No i zawsze może nam dojść full

    Co do pierwszego posta - pewno, że tutaj wylecimy z turnieju. Ja bym wyleciał (gdybym tak zagrał preflop).

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    jdx wszystko zależy od fazy i blindów.
    Tak, wiem. Miałem na myśli oczywiście późną fazę turnieju gdy M większości graczy jest stosunkowo małe.

    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Ja wiem czy fiszowanie? Ja sam jestem fisza, ale call przy takich stackach z zamiarem zaatakowania raisera na flopie to może nie być taki zły pomysł, mamy pozycję. A w każdym razie byłby to jakiś pomysł. Hero mógł się wydawać graczem weak w tej fazie turnieju (image oczywiście wyrobiony po części przez brak kart).
    A jak taki atak miałby wyglądać? Na jakim flopie? Np. spada flop A72 tęcza i od raisera masz bet-pot. Masz top parę ze słabym kickerem. Jak chcesz atakować? A co zrobisz jeśli na turnie spadnie blank i przeciwnik poprawi następnym bet-potem lub allinem? Poza tym taki call daje lepsze oddsy pozostałym graczom, co może ich zachęcić do dorzucenia się do puli. I tak się stało w tym przypadku. Jak wiec zamierzasz atakować ze słabym asem wiedząc że za tobą są jeszcze inni gracze?

    Poza tym HERO miał moim zdaniem image TAG - grał mało rąk (bo nie dostawał nic grywalnego ), ale jeśli już grał, to grał agresywnie (te agresywne bluffy ). Więc nie należy się spodziewać że tanio dojdziemy do showdown-u.

    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Za to leplusbeau nie rozumiem. W takiej konfiguracji sa to zazwyczaj żetony wyrzucone w błoto (imho).
    Dlaczego nie rozumiesz? Pewnie myślał tak samo jak ty tylko nie trafił fula bo miał np. Ah9h.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Po pierwsze nie mówię, że to dobry pomysł, ale że pomysł. Po drugie Jeśli chcesz zaatakować na flopie, to musisz liczyć na read i taki raise na ewentualny bet, żeby to nasz przeciwnik zrzucił. Weźmy ten flop A72 (nawet K72). Jeśli dostaniesz bet podobny do standardowego cbeta, możesz się pokusić o raise i kradzież puli. Przecież wchodząc z A8 nie chcesz showdownu w większości przypadków. Ile showdownów (nie licząc gry z shortami) widzisz w tej fazie turnieju, z takimi stackami?

    Nie próbuję tutaj bronić pomysłu, tylko pokazuję, że pomysł mógł być (nawet, jeśli nie najlepszy). Co do image'u, to najlepiej siedzieć przy tym samym stole, bo inaczej to wróżenie z fusów, a od image'u tutaj wiele zależy.

    Co do call trzeciego gracza, to ta sytuacja moim zdaniem bardzo dobrze obrazuje, dlaczego jest to wyrzucanie pieniędzy. Żeby zostać w rozdaniu po flopie, trzeba coś trafić i to coś mocnego, a to zdarza się nieczęsto. Zauważ, że mając np. AT w tym rozdaniu nie sprawdzisz bet'a na flopie, a przynajmniej będziesz miał z tym duże problemy (abstrahując od tego, że call niewiele daje). Przebić z AT? Raczej nie. Z AQ/AK raisowałbyś przed flopem. Nawet ze sc niewele wyjdzie. W większości przypadków nie będziesz miał do czego zbierać. A jeśli będziesz zbierał, będzie to dość oczywiste co masz na ręku. Możesz trafić też dwie pary, ale ktoś tu mówił o oddsach na sprawdzenie.

    To wszystko oczywiście z mojego punktu widzenia. Może ktoś mnie naprostuje, że gdzieś popełniam błąd w rozumowaniu. Ale - ja nie raisowałbym z Q8s z tej pozycji

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Co do call trzeciego gracza, to ta sytuacja moim zdaniem bardzo dobrze obrazuje, dlaczego jest to wyrzucanie pieniędzy. Żeby zostać w rozdaniu po flopie, trzeba coś trafić i to coś mocnego, a to zdarza się nieczęsto. Zauważ, że mając np. AT w tym rozdaniu nie sprawdzisz bet'a na flopie, a przynajmniej będziesz miał z tym duże problemy (abstrahując od tego, że call niewiele daje). Przebić z AT? Raczej nie.
    Pewną niespójnośc tu widzę. Najpierw twierdzisz że sprawdzenie raise-a z A8 jest OK, a później mówisz że to samo z AT nie jest OK. I że z A8 sprawdziłbyś/raisowałbyś cbeta na flopie a z AT już nie. Tak jak pisałem wcześniej, taki call to jest IMO czyste fiszowanie. IMO jeśli planujesz zrobić "ruch", to należałoby odpowiedniu "ustawić" grę reraisem preflop. Mówiąc krótko, z taką ręką to tylko reraise albo fold. Aha, a jak wygląda "bet podobny do standardowego cbeta"? Tzn. ja wiem że w książkach piszą że to powinno być około połowy puli. Ale np. ode mnie najprawdopodobniej dostałbyś bet-pota. Bez względu na to czy na flopie nie trafiłbym kompletnie nic czy też trafiłbym absolutnego nutsa. Po prostu mam taki styl gry.

    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Ale - ja nie raisowałbym z Q8s z tej pozycji
    Ja też nie. W zdecydowanej większości przypadków.

    jdx