Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    jak w tytule. Coraz czesciej ucze sie ze poker to nie tylko raise ale tez fold w odpowiednim momencie. Prosilbym o ocene co byscie zrobili na moim miejscu i czy dobrze sie w tych dwoch przypadkach zrzucilem:

    ***** Pacific Hand History for Game 159093390 *****
    $0.25/$0.5 Blinds No Limit Hold'em - *** 05 02 21:41:46 2007
    Table El Sabor de Miami (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Total number of players : 10
    Seat 10: caisley ( $30.1 )
    Seat 1: heikeang ( $112.31 )
    Seat 2: HERO ( $92.75 )
    Seat 3: scottren ( $50 )
    Seat 4: ukdimps ( $22.28 )
    Seat 5: Gimme55 ( $61.45 )
    Seat 6: latimba ( $49.65 )
    Seat 7: Petrus01 ( $48.15 )
    Seat 8: lbuczek ( $30.85 )
    Seat 9: ppablo28 ( $46.75 )
    HERO posts small blind [$0.25].
    scottren posts big blind [$0.5].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ 9d 9c ]
    ukdimps folds.
    Gimme55 calls [$0.5].
    latimba folds.
    Petrus01 folds.
    lbuczek folds.
    ppablo28 folds.
    caisley raises [$1].
    heikeang folds.
    HERO calls [$0.75].
    scottren calls [$0.5].
    Gimme55 calls [$0.5].
    ** Dealing Flop ** [ Jd, Js, Jc ]
    HERO bets [$3.5].
    scottren calls [$3.5].
    Gimme55 folds.
    caisley folds.
    ** Dealing Turn ** [ 7s ]
    HERO bets [$6].
    scottren raises [$12].
    haus681 calls [$6].
    ** Dealing River ** [ 8d ]
    HERO checks.
    scottren bets [$33.5].
    HERO folds.
    ** Summary **
    scottren collected [$66.75].


    ***** Pacific Hand History for Game 79534263 *****
    $0.25/$0.5 Blinds No Limit Hold'em - *** 05 02 23:25:31 2007
    Table Indian Tabac Maduro (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Total number of players : 9
    Seat 10: BartaA ( $60.1 )
    Seat 1: ppablo28 ( $73.2 )
    Seat 2: Carras17 ( $55.2 )
    Seat 3: izzno ( $46 )
    Seat 4: vladi101 ( $7.5 )
    Seat 5: poacher ( $28.03 )
    Seat 6: BILKOMGS ( $104.21 )
    Seat 8: sis26 ( $91.68 )
    Seat 9: HERO ( $92.73 )
    izzno posts small blind [$0.25].
    vladi101 posts big blind [$0.5].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ Ks Kh ]
    poacher folds.
    BILKOMGS raises [$2].
    sis26 folds.
    HERO raises [$5].
    BartaA folds.
    ppablo28 folds.
    Carras17 folds.
    izzno folds.
    vladi101 folds.
    BILKOMGS raises [$15].
    HERO calls [$12].
    ** Dealing Flop ** [ Qd, 5s, 4h ]
    BILKOMGS bets [$87.21].
    HERO folds.
    ** Summary **
    BILKOMGS collected [$120.26].


    po komentarzach wytłumacze sie z tego czemu zagralem tak a nie inaczej

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    w pierwszym rozdaniu gra HERO czy haus681???
    w drugim rozdaniu bym pewnie nie zrzucil

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Nie mając żadnych informacji o przeciwnikach:

    W pierwszym rozdaniu starałbym się o showdown jak najtańszym kosztem. Masz fulla, ale to jest nic na tym flopie i bez pozycji. Każdy duży bet przeciwnika wymusza twój fold. Przegrasz dużo lub wygrasz mało moim zdaniem (reverse implied odds?)

    W drugim rozdaniu bym pewnie zrzucił na flopie. Raise z UTG i na reraise odpowiedź przeciwnika re-reraise? No nie wiem, ale jakoś mi tu śmierdzi AA, albo bardzo agresywną grą z QQ preflop.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    1,708
    Przy pierwszym zagrał bym o wiele spokojniej.

    Przy drugim natomiast obstawiam, że ma AA lub QQ no może KK cudem. Z gry raczej wynika, że AA. W każdym razie po flopie wtopimy na 100% folduje.

    Pozdr
    Reb

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    w drugim rozdaniu fold jesli nie ma AA ma QQ a na flop weszla Q
    w pierwszym kurcze no nie wiem J malo prawdopodobny ale zawsze... Na BB kurcze mnie tu smierdzi troche ze koles robiac mini raise po turnie wiedzial ze da duzy raise po river wlasciwie swojego all ina ....moze jednak blefik
    zgadzam sie z rebel o wiele delikatniej bym to rozegral

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    207
    w drugim rozdaniu nie sądze żeby miał dwie damy..po co robić all ina z top setem?zupełnie bez sensu ..bardziej prawdopodobne wydaje mi się tutaj aa..i w tym wypadku dałbym fold

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    350
    1. OK. Chociaz ja raczej poczekalbym w turnie sprawdzil beta i zrzucil w riverze(chyba ze przeciwnik zagralby za 1/4,1/5 pota).
    2. OK, reraisuj wiecej(do minimum 7), chociaz w zwiazku z tym ze macie duzo zetonow powinienes podbic do 14(chcesz tutaj sprawic, aby przeciwnikowi nie oplacalo sie grac na seta).

    DuzySlon

  8. #8
    Bardzo słuszna uwaga o braku sensu all-inowania sie z QQ. rzeczywiście jak bym trafił taka reke to bym czekał i wyciągał kase od pacjenta wieć możemy spokojnnie wykluczyć taka reką z małą uwagą ze koles grał bardzo LAA i liczył że wszyscy będą go sprawdzać. Najbardziej stawiał bym tutaj na AA. NIe sprawdziłem z powodu wielkości mojego stacka. Ryzykowanie 80$ zeby zobaczyć AA lub bluff jest jednak bardzo kosztowne. I nie sądze ze byl to aż taki czub żeby bluffowac za 80 zielonych papierów skoro bardzo widocznie pokazałem że mam silną ręke. Z drugiej strony czy sensowne było wogole sprawdzanie re-raise skoro sparalizowany strachem że mój przeciwnik ma AA zrzuciłem sie zaraz na flopie a przecież rozdania z tak silnymi podbiciami pre-flop zreguły konczą się all-inem w pózniejszej fazie. Sprawdzanie w nadzieji na seta było jednak troche kosztowne.
    Co do pierwszego rozdania to choc matematycznie jest to najmniej prawdopodobne to faktycznie najbardziej obawiałem sie czwartego J. Mogła być to tez para w stylu TT lub JJ bo z reszta sądze ze podbiły pre-flop. Grałem agresywnie i szybko ponieważ po sprawdzeniu beta na flopie obawiałem sie że kolega może miec cos w stylu AQ lub AK i dawanie mu szansy na darmowe dobieranie zmiejsza moje szane na wygraną. Jego re-raise po mojej drugiej agresji (do tego minimalny raczej wciagajacy niż zaporowy) spodował że zaczeło mi coś śmierdzieć. Oczywiście mógł to być bluff ale sądzę że raczej była to wysoka ręka.
    Ogólnie takie rozdania są ciekawe ponieważ sądze ze pasowanie dobrych układów gdy mamy przekonanie że przeciwnik ma lepszy odróżnia dobrych graczy od złych . Najgorsze w tym wszystkim że w obydwu przypadkach mogłem byc wybluffowany i kolesie mogli mieć na rękach jakies szmaty w stylu 72off . I do tego nigdy się nie dowiem jak było naprawde. Z mojej nie za długiej praktyki wynika jednak że w wiekszosći przypadków moja ciekawość źle sie konczyła i okazywało się że przeciwnik miał jednak lepszy układ. Oczywiście zdarzyło sie kilka razy przyłapać na bluffie ale nie sadzę że było to warte wszystkich tych razów gdzie jednak nie miałem racji. Pozatym rzadko się zdarza żeby ktoś bluffował za cały stack (chyba że jest na short stacku). Do tego moim zdaniem potrzeba totalnego czuba lub gracza z ekstra wyczuciem sytułacji.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    Ja mialem takie zagranie - wiem ze nikt na NL10 tego nie spusci, ale czy gdyby kwoty byly 10 krotnie wieksze to czy po turnie zrobilibyscie juz check/folda czy zagralibyscie jakos inaczej, czyli all-in? Ja rozegralem to beznadziejnie i nie wiem czemu i sie zastanawiam czy bylo to do unikniecia?


    Texas Hold'em $0.10-$0.10 NL (Real Money), #298,668,443
    Table Butare, 8 May 2007 4:34 PM ET
    Seat 1: kasi14 ($4.70 in chips)
    Seat 2: wuschel289 ($14.15 in chips)
    Seat 3: Igmar ($12.90 in chips)
    Seat 4: poker-domse ($3.25 in chips)
    Seat 5: Conneboy ($12.25 in chips)
    Seat 6: evanbaptiste ($3.20 in chips)
    Seat 7: sznutria ($18.30 in chips)
    Seat 8: gistu ($10.95 in chips)
    Seat 9: mc graft ($10 in chips)
    Seat 10: djeule ($4.30 in chips)
    ANTES/BLINDS
    evanbaptiste posts blind ($0.05), sznutria posts blind ($0.10), mc graft posts blind ($0.10).
    Sznutria: [ , ]
    PRE-FLOP
    gistu folds, mc graft checks, djeule calls $0.10, kasi14 calls $0.10, wuschel289 folds, Igmar bets $0.70, poker-domse folds, Conneboy folds, evanbaptiste folds, sznutria calls $0.60, mc graft folds, djeule folds, kasi14 folds.

    FLOP [board cards ,, ]
    sznutria checks, Igmar bets $1.50, sznutria bets $4, Igmar calls $2.50.

    TURN [board cards ,,, ]

    Glownie mi chodzi o to ze po check/raise powinien koles zrzucic overcardy, raise o 6BB PF sugerowal AK lub QQ-AA. To co sie stalo po flopie wyeliminowalo AK dla mnie i czy wobec tego po turnie nalezy juz odpuscic czy pushowac?
    Ostatnio edytowane przez Sznu ; 08-05-2007 o 22:29

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Ja bym zarzucił all-in. Wygląda mi to na AdKd/AdQd.