Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    krótki stolik 5 osobowy OMAHA HI NL50

    SB
    BB ok 70$
    UTG ok 20$
    Hero 110$
    BUTTON

    HERO

    preflop
    cały stolik call BB zrobil raise o pot i wszyscy call oprócz Buttona.


    wypadło

    wszyscy check ja raise o pot i BB reraise o pot reszta fold do mnie i co robicie w takiej sytuacji??

    to jest easy fold?? gosc robil raise o pot pree flop wiec co moze miec w rece ??
    jesli ma 44 to mamy outsy jeszcze
    jesli tez 9 to rozstrzygnie sie wszystko na turnie i riv.
    a jesli 94 to jak wyglada jego reka zeby robil raise pot pree flop.
    moze tak bije na jakas parke AA lub KK ??
    jak gracie w takim momecie ??

    tak w sumie to ja przewaznie raisuje taka reke jak mialem ale gralem kilka stołów i sie zagapiłem.

    EDIT : mam teraz ilosc napisanych postów 666 diabelski post to jest
    Ostatnio edytowane przez jradzioo ; 15-04-2007 o 22:17

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Jezeli to nie jest gracz ktory wiesz ze gra solidnie to nie widze opcji foldowania nawet przeciwko 94 czy 44 masz okolo 40% na wygranie mozliwe ze betuje tez A9

    Ogolnie obaj macie powyzej maksa wiec jesli to jest slidny gracz to mozesz odpuscic sobie gamblowanie

    Ale mysle ze w wielu sytuacjach mozesz byc faworytem nawet pomimo takiej akcji

    mysle ze gracz moze miec QJ109 AAKK 9KKA itp z ktorymi mogl raisowac preflop i pokusic sie o reraise na flopie

    Mysle ze dajesz call patrzysz co mial przeciwnik i juz mozesz zrobic sobie o graczu jaks notatke

    Ja poniewaz bardzo nie obserwuje sytuacji na stolach jak gram zawsze sprawdze

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    już tylko Trójmiasto
    Posty
    270
    Dokladnie

    Raise, reraise i rereraise jesli da rade

    Widze tu podobne mozliwosci jak sebkrol. Reka do przegrania tylko jesli wpadnie A K Q J bo zlapiesz 2nd nutsa i mozesz nadziac sie na jedna z tych par na reku. Jesli wpadnie - trudno, .."poker" . Jesli nie to jestes 70$ do przodu

    5 osobwe sa chyba na boss medii?... Ja tam nie cenie za bardzo omaszkowych graczy

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Dla mnie tu jest easy push. Biją Cię jedynie 44 i 94 a i tak masz przeciwko nim ok. 40% szans na zwycięstwo, więc nawet jeśli założysz, że koleś na pewno ma tego fula, to i tak masz chyba mniej więcej poprawne oddsy do sprawdzenia (oczywiście jeśli jako poprawne oddsy uznasz even money odds...). Nie widzę nigdzie wysokości puli w tym momencie, ale wydaje mi się, że odds są niezłe.

    Gra kolesia wygląda trochę jak próba zabrania puli graczowi kradnącego pule z ostatniej pozycji (czyli Tobie). Może tak zagrać z AA, KK, może mieć AA9x, może mieć 9jQK i inne stritowe układy. Wg mojego doświadczenia szansa na 94 lub 44 po takiej sekwencji na krótkim stole jest wyraźnie mniejsza niż 50%. Jak już mówiłem - EASY PUSH. Ale ja gram Omahę z AF>3

    Pzdr

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Push push push push push push push

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Qter Zobacz posta
    Push push push push push push push
    niestety juz przy drugim lub trzecim pushu musi byc call :P

    No chyba ze trafia na siebie super mega hiper bigstacki 100X Buin :P

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    konkurent co ty pierdolisz... karty T, J, A to karty, które chcesz zobaczyć na turn/river. Facet ma prawdopodobnie 44 lub 94, a ty próbujesz draw'ować swojego full'a i nie uważam, że stawianie się tutaj na all-in'ie to najlepsze zagranie...

    __
    TT

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    już tylko Trójmiasto
    Posty
    270
    Cytat Zamieszczone przez TesseracT Zobacz posta
    konkurent co ty pierdolisz... karty T, J, A to karty, które chcesz zobaczyć na turn/river. Facet ma prawdopodobnie 44 lub 94, a ty próbujesz draw'ować swojego full'a i nie uważam, że stawianie się tutaj na all-in'ie to najlepsze zagranie...

    __
    TT
    raiseujesz preflop z 44xx lub 94xx na reku?.. Nawet jesli ma takie uklady to pod xx musi kryc sie dobra para - od AA do TT, wiec odpowiednio T, J, A moze dac 2nd nutsa.

    ...i nie pierdole bo dupa nie ruszam

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Po pierwsze nie możesz zakładać, że każdy gra idealnie i wchodzi tylko na dochodowe układy, a po drugie co to za problem aby gostek wchodził w rozdanie np. z 4488 czy KK44, może mieć także jakiś układ gapper'ów, np. 489T, 489J, 4679. To są sytuacje, w których przegrywasz już na flop'ie, jeśli jednak założymy optymistyczny scenariusz to gostek może mieć np.:
    a) 9Axx - stawiasz all-in na loterie komu dojdzie full, albo dzielisz pule
    b) 9xyz - jedyny scenariusz, gdzie chwilowo prowadzisz, ale każda następna karta może cię pogrążyć

    Możesz oczywiście grać w 100% takich rozdań all-in niezależnie od stack'a, tylko przygotuj się na swingi po 20buy-in'ów, a sobie odbierasz jakąkolwiek możliwość zagrania po następnych kartach. W internecie jest wystarczająco duża ilość rozdań, że czynnik loterji można znacznie ograniczyć ...

    __
    TT

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    hmmm piszesz ze stawienie sie allin to nie koniecznie dobry pomysl w takim razie inne rozwiazanie to fold

    Czyli wedug Ciebie to taka karte nalezy sfoldowac ?