Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Witam,

    Dotyczy nl50 i nl100 zwłaszcza short table, poziom graczy większy niż przeciętny w sieci.
    Załóżmy, że gość z pozycji button (lub nawet jeden przed buttonem na długich stołach) kradnie blindy zuchwale powiecmy w 50% okazji. Załóżmy, że jesteśmy na pozycji BB i chcemy gościa powstrzymać re-raisując. No i tutaj pytanie, z jakimi kartami? A może to jakoś procentowo uzależnić tzn. jeśli on kradnie z 50% wszystkich układów (w tym nie zawsze kradnie) to my „powinniśmy” re-raisować z top .... % najlepszych układów? No i jak duży powinien być re-rais?

    Załóżmy, że w grze pozostaje dwóch graczy (pozostali foldują) i gracz z pozycji SB raisuje 50% okazji. Czy nasze układy, z którymi re-raisujemy, „powinny” być takie same jak w przypadku kradzieży z buttona?
    Ostatnio edytowane przez Jacky Kiler ; 09-03-2007 o 20:20

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Ja tam nie lubie jak ktos mi permanentnie cokolwiek kradnie

    Odpowiem od konca:

    wg mnie czy zlodziej jest na SB, czy na Butonie ma to kolosalne wrecz znaczenie w doborze rak. Jak jakis chujec na SB chce mi ukrasc mojego blinda to i'm willing to raise him with any hand ! Wszystkie sc, parki, Ax, Kx itp. itd. -> oczywiscie mowimy tu o ciaglym zlodzieju (dobrze udokumentowanym, hehe ).

    Jak zlodziej jest na butonie to ze srednia parka, srednimi i wysokimi SC i faced cards

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Dokładnie, pozycja w heads up jest ważniejsza nawet od twoich kart:
    Pre-flop: robisz re-raise
    Flop: znow re-raise
    Turn; Jezeli koles check, to juz jest twoj - 3/4 pota

    Inne dziwne zagrania twojego rywala kwalifikuja sie do zrzucenia lapy, np. 2xcall w twoj bet lub przebicie twojego betu o minimum

    *To jest wersja Extreme Agr, ja tak gram 1n1

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    reraisy to jedna broń, druga to więcej calls, i pokazanie że musi z nami grać duże pule jeśli chce wygrać, na przyszłość to da mu do myślenia zanim zacznie nam coś kraść, bo jak przesadzi z blefami to dużo straci, czyli więcej floatingu przeciwko niemu imo

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    reraise lub call i c/r na flopie. nie za czesto i to pierwsze nie z kartami typu TJ QJ KJ ktore bardzo latwo moga byc zdominowane po flopie

  6. #6
    a jak duży powinien być re-rais?

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Na re-raise najlepsze są karty typu 94s, T6o, 29s, K4o, które rozgrywasz z nastawieniem wyjebania go z rozdania pre-flop i rozgrywasz je tak jak AA Jeżeli natomiast masz nad nim pozycje to robisz call. I rozgrywasz na flop'ie według swojego read'u lub tego co trafisz. Częśto T6o może się okazać monster hand na flop'ie KT6. Zagranie, które tutaj opisałem możesz stosować tylko raz na jakiś czas i wyłącznie przeciwko graczowi co kradnie non-stop.

    __
    TT

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Wczoraj tak wspaniale rozegralem partie przeciwko blind-stealerowi, ze nic, tylko sie pochlastac

    Bylem na malym tilcie, bo wczesniej zupelnie nie szlo. Jestem na SB, FR NL200, blindy 1/2. Gosciu na buttonie raise do 8$. Moja reka A5o. Robie reraise do 25$, gdyz nienawidze, jak mi ktos kradnie blinda.

    Flop:AQx

    I stwierdzilem, ze na bank on nie ma asa, wiec betuje 30$, on reraise do 60$ i w tym momencie trzeba bylo dac szybkiego folda i cieszyc sie przegraniem tylko 55$. Zadzialal jednak tilt w polaczeniu z glupota i dalem reraise all-in. Co pokazal? AQ

    I tak zakonczylem wczorajsza sesje, bo trzeba bylo isc do roboty.

    Pisze to z dwoch powodow:

    1. Potrafie smiac sie z wlasnej glupoty i nie boje sie napisac na forum moich najglupszych zagran - nikt nie jest doskonaly

    2. Mala przestroga - gierki o blindy czasami z niewinnych betow potrafia urosnac do niemilosiernie wysokich stawek, dlatego radzilbym szczegolnie mniej doswiadczonym pokerzystom czasem odpuscic zamiast grajac w zlym nastroju poglebic dola tego typu "obrona blinda", jak zaprezentowlem

    Pzdr