Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Ostatnio zaczełem bardzo dużo grać omaha i mam problem z niektórymi rękami, bo nie bardzo wiem jak je rozgrywać, tzn nie wiem czy sposób w jaki je rozgrywam jest prawidłowy. Gram stolikach LAG tzn praktycznie w każdym rozdaniu jest raise o pot i potem średnio 4-5 callers, a wiec żeby zobaczyć flop trzeba zapłacić 25-35$ (Blinds 5/5) o ile nie ma reraise'ów

    Pairs:
    QQ73o AA28o JJ93o
    Pairs with Suited Ace/King:
    A844 88A2 K4TT

    Są to karty, które przy odrobinie pomocy flop'a zamieniają się w naprawde dobrą karte, ale oglądanie flop'a z każda taką kartą jest dość kosztowne - 6 missed calls = -200$

    Low Fulls:
    1)My hand: JJxx
    flop: KKJ
    Robie bet o pot, dostaje raise, po czym robie call. Turn: 8 Gość robi bet o pot i robie fold. Po rozdaniu napisał, że miał K8.
    2)My hand: 66xx
    flop: AA6
    Gram przeciwko 2 shortstacks sprawdzam ich all-in'y. Na flop'ie mam lepszy układ, ale dobierają sobie full'a. Z tego co liczyłem to przeciwko 2 graczą, gdy nie ucinają sobie free cards nawet nie jestem faworytem w takim rozdaniu.
    3)My hand 33xx
    flop: 663
    turn: 6
    I w tym momencie mimo, że facetowi nie wiele zostało kasy to zrobiłem fold A z przebiegu rozdania to nawet z AA bym go nie sprawdził.

    I teraz zastanawiam się jak rozgrywać te niskie full'e. Czy wywalać je już na flop'ie czy tylko call'ować i liczyć na to, że facet nie dobierze ? Z tego co liczyłem z 1 graczem ma się jakieś 60% szansy na wygranie, to wcale nie jest dużo ...

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Ja robię raise pot ale trzeba uważać bo omaha moim zdaniem ma o wiele więcej wspólnego ze szczęściem niż holdem. Ostatnio przegrałem dwa buyiny z fullem w sytuacji:

    moja ręka 44xx
    stół: J45J2
    i gość mnie rozłożył pokazując JJ.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    "omaha is a game of nuts and nut draws" czy jakos tak

    jj444 przy takim stole to daleko od nutsa jest ;] a tak poza tym Omaha High PL jest grą o najwyższej wariancji.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Zgadza się ale allina dałem juz po flopie i nie miałem wpływu na grę kiedy spał drugi jupek. dlatego jak gram w omahe od tamtej pory to tylko i wyłącznie w hi/lo.

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Ale nawet po flopie miales kiepski uklad wg mnie, chyba ze to xx dawalo Ci jakies niezle drawy.

    Tez wole zdecydowanie h/l

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Dałem allin bo zostało nas tylko dwóch, a po jego raise pre-flop wydawało mi się, że gość ma coś w stylu AA albo KK. Nie spodziewałem się tych jupków

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Agresywna gra na niski set to oddzielny temat, ale po ostatnich doświadczeniach z Hyatt'a przy dobrym read'zie będę wyjebywał nawet middle set.

    Myślałem, że zachęce do rozmowy jakiś graczy Omaha 2/4+, ale niestety cisza ...