Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    26
    Miałem dzisiaj dziwne rozdanie. Dosiadłem się niedawno do stolika i po obskoczeniu rundy blindów (ciężko było odczytać przeciwników gdyż było to nasze wspólne 10 czy 11 rozdanie) zastało mnie takie oto rozdanie:

    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.02 BB (8 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    CO ($0.63)
    Hero (Button) ($5.05)
    SB ($2.52)
    BB ($0.97)
    UTG ($2.09)
    UTG+1 ($4.21)
    MP1 ($5.39)
    MP2 ($1.46)

    Preflop: Hero is Button with Q, Q
    1 fold, UTG+1 bets $0.06, MP1 calls $0.06, MP2 calls $0.06, 1 fold, Hero raises to $0.25, 2 folds, UTG+1 calls $0.19, MP1 calls $0.19, MP2 calls $0.19

    Flop: ($1.03) 3, 10, 7 (4 players)
    UTG+1 checks, MP1 checks, MP2 checks, Hero bets $0.20, UTG+1 calls $0.20, MP1 calls $0.20, MP2 calls $0.20

    Turn: ($1.83) 3 (4 players)
    UTG+1 checks, MP1 checks, MP2 bets $1.01 (All-In), Hero calls $1.01, UTG+1 calls $1.01, 1 fold

    River: ($4.86) 3 (3 players, 1 all-in)
    UTG+1 checks, Hero checks

    Total pot: $4.86 | Rake: $0.23


    Opiszę może co mną kierowało zagrywając tak a nie inaczej.
    Przed flopem widząc raise i trzy calle zdecydowałem się na dosyć mocne podbicie z buttona. Widząc trzy calle już w tym momencie pojawiło się pierwsze "wtf?!".
    Flop chyba idealny dla dam. Zagrałem za 1/5 puli licząc, że ktoś sprawdzi no ale znowu sprawdzili wszyscy. I na tym etapie już kompletnie nie wiedziałem o co chodzi...
    Turn to druga trójka i all-in jednego z kolesi. Jako, że reszta przeczekała zdecydowałem się na sprawdzenie sądząc, że nie będzie agresji od UTG+1 na Riverze.
    No i następna trójka. Szczerze mówiąc chciałem jak najszybciej uciec z tego rozdania obawiając się Bóg wie czego dlatego check.
    UTG+1 pokazał AKo "wtf?!" a MP2 zmuckował swoje karty...
    Teraz jak tak na sucho patrzę na te rozdanie to wydaje mi się, że można było to zagrać inaczej i wyciągnąć więcej kasy od UTG+1. Tylko pytanie - jak Wy byście to rozegrali?

  2. #2
    pf spokojnie możesz zagrać do .30 na flopie co najmniej 2/3 pota a na turnie reraise AI, to jest nl2 overpara tam jest nutsem

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    To jest beznadziejne: "Hero bets $0.20" Pula: 1.03

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Pre flop uderzyłbym za pota albo i więcej, czyli co najmniej do 0.32$. Na flopie również w okolicach pota - zwłaszcza przy tylu callerach (czemu większe podbicie pre flop mogłoby zapobiec) chcemy wyeliminować jakieś przypadkowe AX, KX, 3X itp. lub przynajmniej kazać im słono zapłacić za dobieranie. Gdybyś więcej dołożył zamiast marnych 20 centów, koleś od AKo mógłby się ewakuować z rozdania, a tak sobie tanio zobaczył turn i river mając 25% equity przeciwko Twojej ręce.
    Na river biją Cię jedynie jakieś mało prawdopodobne TT, 77, 3X, AA czy KK - nie rozumiem braku valuebeta, na który mogłoby się wypłacić masę rąk w rodzaju JT, T9 itp. czy może nawet 7X. Zresztą, już chyba na turnie można by tu raisować.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Na flopie również w okolicach pota - zwłaszcza przy tylu callerach (czemu większe podbicie pre flop mogłoby zapobiec) chcemy wyeliminować jakieś przypadkowe AX, KX, 3X itp. lub przynajmniej kazać im słono zapłacić za dobieranie.
    Spadł jeden z możliwie najmniej seksownych flopów - prawie żadnych drawów, nie ma wysokich kart i ogólnie bieda. Skoro więc liczba układów, które ciebie sprawdzą, jest jednak trochę ograniczona (do paru straight drawów i kogoś kto trafił parę) to po co masz betować tak wiele? Pula jest 3betowana pre flop i 4 way, więc jest już na tyle duża, że i tak zdążysz innych zestackować nie betując wcale o pot, możesz spokojnie zagrać ~60%.
    Co do części z Ax/Kx to ty oczywiście jak najbardziej CHCESZ żeby ludzie cię z tym sprawdzali a nie wyrzucać ich z rozdania. Chcesz jedynie, by robili to wbrew swoim pot odds - płacili ci więcej za swój draw niż im się opłaca.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    +1 do Leszka.
    To co napisales Trias a propos Ax/Kx to totalnie zly mindset, prawdopodobnie spowodowany np. nasileniemi bad beatow ktore dostajesz.
    Mozesz sobie jednak nie zdawac pozniej sprawy z tego, ze przez takie myslenie nie wyciagasz value w odpowiedni sposob wtedy kiedy powinines, co tylko moze poglebiac downswingi.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Przecież napisałem
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    lub przynajmniej kazać im słono zapłacić za dobieranie
    Pisałem o KX, AX i 3X (nie bez powodu pominąłem 7X i TX), bo one po większym becie właśnie prawie na pewno spasują i to miałem na myśli pisząc "wyeliminować". Pewnie, że lepiej, żeby dobierały wbrew oddsom, ale na to bym po prostu tutaj nie liczył, a z dwojga "złego" lepiej je wywalić z rozdania niż dać im za półdarmo dobrać.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 30-08-2010 o 12:02

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Nie ma żadnego dwojga złego, jest po prostu valuebet, który nie powinien być o pot jeśli nie masz ku temu konkretnych powodów (wszyscy są ultimate calling stations i i tak sprawdzą no matter what). Oczywiście nie powinien to też być bet za 1/5 puli, po prostu w tej sytuacji jest jeden odpowiedni sizing a nie wybór spośród 2 gorszych dróg.