Zobacz wyniki ankiety: Jakie dodatkowe turnieje?

Głosujących
60. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 2xPLO(frez 6max,1a1a), 1x8-game, 1xTurbo (unlimited rebuy)

    28 46.67%
  • 2xPLO(frez 6max,1a1a), 1x8-game, 1xTurbo (unlimited rebuy), 1x 5card draw

    6 10.00%
  • 3xPLO(frez 6max,1r1a, HU), 1x8-game, 1xTurbo (unlimited rebuy)

    11 18.33%
  • 3xPLO(frez 6max,1r1a, HU), 1x8-game, 1xTurbo (unlimited rebuy), 1x 5Card draw

    5 8.33%
  • 2xPLO(frez 6max, 1r1a), 1xPLO8 (frez 6max), 1x8-game, 1xTurbo (unlimited rebuy)

    10 16.67%
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ostatnią rzeczą jaką trzeba ustalić są turnieje z których składać się będzie liga. Opcje w ankiecie zamieszczam biorąc pod uwagę propozycje które padały w temacie głównym ligi.

    Przyjmujemy, że gramy 15 turniejów.

    Standardowo będzie
    2x deep stack
    1x HU
    2x 6max (freezeout, 1r1a)
    reszta zwykłe full ring nlhe


    W ankiecie głosujcie co prócz tych turniejów ma być


    btw. wkradł się błąd oczywiście w 2 pierwszych opcjach ma być PLO 1r1a nie 1a1a :P

    Myślę że dobrze jest urozmajcić ligę dodając właśnie turnieje PLO i 8-game.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 29-01-2010 o 17:52

  2. #2
    Ja jestem za only nlhe. Ewentualnie PLO jako jakiś dodatkowy turek, nieliczony do ogólnej klasyfikacji, bo potem się okaże, że ludzie przegrają szanse gry w mastersie przez omahę.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    a moze jakis DON

    a powaznie to chcialbym grac w 2 ligach i pewnie bede sie staral grac w kazdym turnieju tylko ze jak mam dac 11 na turniej w gre ktora nie umiem grac(bo to ze sie zna zasady nie znaczy ze sie umie grac) to troszke ciezko ale wiekszosc jest pewnie za Omahą więc sie dostosuje

    edit:a 5card draw bym z checia zagral
    Ostatnio edytowane przez szadinho ; 29-01-2010 o 21:19

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez najs_sc Zobacz posta
    Ja jestem za only nlhe. Ewentualnie PLO jako jakiś dodatkowy turek, nieliczony do ogólnej klasyfikacji, bo potem się okaże, że ludzie przegrają szanse gry w mastersie przez omahę.
    2x omaha na 15 turniejów to chyba nie dużo.

    I c'mon, to jest liga pokerzysta.pl a tutaj ludzie grają nie tylko w texas foldem, dlatego propozycja innych odmian których nie będzie dużo.

    Omaha jest już na tyle popularną odmianą że nie powinno to być jakimś zaskoczeniem...
    W najlepszym dla holdemowców przypadku będą tylko 3 inne turnieje, co daje 12 turniejów holdema i 2 plo 1 8-game. Nie przesadzajcie znowu że to źle.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 29-01-2010 o 21:28

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    582
    jest tyle "wersji" holdema ze omaha w takiej Lidze jest zbedna zwlaszcza ze wiekszosc jednak w to nie grywa
    wiec na starcie ograniczamy od razu ilosc graczy

    nie grywam w omahe wiec w lidze z taka gra tez nie zagram
    i nie ma znaczenia czy to bedzie jeden czy trzy takie turnieje nie lubie ograniczac sobie sam szans na jak najlepszy wynik a po to sie gra w Lidze

    jezeli sie gra wyłacznie dla zabawy to oczywiscie nie ma to znaczenia

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    A w takiej lidze gra się żeby zarobić na życie?

    btw. nigdy wszystkim nie dogodzisz, ilość turniejów w inne odmiany jest proporcjonalna do zainteresowania innymi odmianami na naszym forum.

    ja jestem za omahą a 8-game proponował Dakota i kilka innych osób, daje to 3 turnieje w inne odmiany niż holdem. czy to tak wiele?

    No ale jeśli Doli się nie zgodzi to ok.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 29-01-2010 o 21:51

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    582
    wydaje mi sie ze robienie ligi mieszanej (nazwe to tak)
    ograniczy ilosc graczy - jezeli to ma byc liga dla "elity" graczy grajacych wszystkie odmiany pokera to taka formula jest OK

    jezeli Liga dla wszystkich chetnych to jednak only Holdem

    a w kazdej grze - gra sie zeby wygrac (nie zarobić)

    a jaki jest sens siadania do gry ktorej nie chcesz wygrac lub nie mozesz ze wzgldedu na to ze nie potrafisz w nią dobrze grać

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    70
    Kilka turniejów w odmiany inne niż holdem na pewno nie zaszkodzą. A ci, co są rewelacyjni w holdema i nie widzą się w innych odmianach, to grając 12/15 turniejów powinni z palcem w nosie być w czołówce.

    Taka liga to raczej zabawa i możliwość spędzenia czasu w ciekawym i miłym towarzystwie (co prawda on-line). Przy okazji można się będzie czegoś nauczyć od forumowych prosów. No chyba, że ja coś źle rozumiem?

    Grunt to zacząć i nie skończyć na jednej edycji.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Mówisz jakby wygranie pojedynczego turnieju było kwestią skilla
    Jakby do tego turnieju w omahę zasiadł z nami Patrik Antonius to jest większa szansa że tego turnieju by nie wygrał niż go wygrał, no ale po co ja Ci mam to mówić pewnie o tym wiesz :P

    Może po prostu sprawdzimy jak to wypali, jeśli turnieje omahowe zmniejszą frekwencję to następną ligę (hipotetyczną) zrobi się stricte nlhe.
    Przecież to że holdemowiec nie wymiata w omahę (ale zna zasady) nie jest równoznaczne z tym że odpadnie pierwszy. Może nawet ten turniej wygrać, takie są uroki wariancji.

    Po prostu chciałem żeby to była liga pokerzysta.pl, gdzie są też ludzie grający inne odmiany. Jest ich o wiele mniej niż graczy holdemowych, dlatego o wiele więcej turniejów w lidze będzie holdemowych.

    No chyba że jeszcze posypie się tutaj pełno komentarzy że PLO jest fuj...

    ps. Pamiętam że liga pokerinfo również na ps miała turniej w PLO i grało w nim nieznacznie mniej osób niż w turniejach nlhe.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 29-01-2010 o 22:17

  10. #10
    Myślę, że pownieneś dodać do ankiety możliwość gry tylko holdem.
    Osobiscie zamiast PLO wolałbym 2-7 lud 7card stud