Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Mikołów
    Posty
    264
    Noszę się z zamiarem zakupu komputera do gry w pokera (laptop już nie wystarcza). Gram na Ps-ie do 24 stołów + HEM + Tournament shark + Table Ninja. Docelowo 3 monitory 22' 1920x1080.


    1. Jaki procesor - Myślę o Athlon II X4 630
    2. Ile i jakie pamięci - 2*2048MB 800MHZ DDR2
    3. Jaka/jakie karta/y graficzna/e - docelowo mają być 3 monitory i teraz nie wiem czy kupić płytę z kartą graficzną i dokupić drugą kartę z dwoma wyjściami czy od razu dwie karty
    4. Jaki zasilacz - jeśli będą dwie grafiki to musiałby być mocniejszy ale o ile?


    Jaki podzespoły będą miały najlepszy stosunek jakości do ceny?
    Opłaca się w ogóle inwestować w starszy typ procesora i pamięci?
    Ma sens podłączać trzeci monitor do zintegrowanej grafiki?
    Na co zwracać uwagę wybierając poszczególne podzespoły?

    Dzięki za pomoc.

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    Ile mozesz wydac na karte ??

    Procek hmm polecilbym jednak szybszego Core2Duo z wieksza czestotliwoscia rdzenia .

    Ogolnie sprawa wyglada tak ze nie warto inwestowac w 4 rdzenie jesli nie pracujesz z grafika bazy danych czy cos wiec lepiej kup nawet C2D z taktowaniem 3Ghz + i bedziesz bardzo zadowolony 4GB RAM ok i do tego polecilbym ATI Radeon 5850 albo 5870 zamiast 3 kart . Obsluguja technologie EYE finity czy jakos tak ze mozna pod jedna karte podlaczyc 3 monitory i w HD sobie bez problemu poradzi a jak lubisz pograc w cos innego to poradzi sobie bez problemu no tylko ze wazna kwestia jest cena zestawu bo to ze ~3k zl

    Co do zasilki to najlepiej mocniejsza ja wiem z 650+ jesli bedziesz chcial cos dokupic
    Ostatnio edytowane przez No3Air ; 04-01-2010 o 12:56

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Mikołów
    Posty
    264
    Karta graficzna musi obsłużyć wyświetlanie na 3 monitorach i nie ciąć jak będę grał w pająka - co do kosztów to raczej poszukuję jakiegoś kompromisu pomiędzy ceną, wydajnością i inwestycją w przyszłość.... Powiedzmy niech ten zestaw pociągnie ze dwa lata bez ingerencji.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    Jaki jest sens grania na 3 monitorach skoro na jednym mozna grac 24 stoliki w kaskadzie układajac je jeden na drugim i komfort grania jest o niebo wyższy i do tego oszczedzasz oczy.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    No ale moze odpalic film np zeby mniej tiltowac czy cos jesli jednak jeden mialby wystarczyc to i karta sporo tansza AMD/ATI 4870 albo 4770

    Taki slabszy zestwa to za 2k spokojnie mozna zlozyc

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Mikołów
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez _Dakota_ Zobacz posta
    Jaki jest sens grania na 3 monitorach skoro na jednym mozna grac 24 stoliki w kaskadzie układajac je jeden na drugim i komfort grania jest o niebo wyższy i do tego oszczedzasz oczy.
    Cały czas gram na laptopie 17' (1920x1200) 6 stołów widocznych ale ostatnio dokupiłem sobie monitor i wydaje mi się, że o wiele wygodniejsze to jest (przynajmniej dla mnie). Po dwóch latach grania w kaskadzie poznałem coś nowego i spodobało mi się.
    Laptop z monitorem zaczął ciąć stąd pomysł ze stacjonarnym....

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    No ale 6 stołów a 24 to lekka różnica samo przemieszczanie myszki zmeczy cie po kilku minutach wiem bo grałem w ten sposób az nie spróbowałem kaskady w układzie gdzie mamy widoczny tylko jeden stolik w maksymalnej dostepnej wielkosci.

    Co do karty to najtansza na rynku obsługujaca 2 monitory jest GeForce7300GT cena w granicach 80 zł aktualnie.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Mikołów
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez _Dakota_ Zobacz posta
    No ale 6 stołów a 24 to lekka różnica samo przemieszczanie myszki zmeczy cie po kilku minutach wiem bo grałem w ten sposób az nie spróbowałem kaskady w układzie gdzie mamy widoczny tylko jeden stolik w maksymalnej dostepnej wielkosci.

    Co do karty to najtansza na rynku obsługujaca 2 monitory jest GeForce7300GT cena w granicach 80 zł aktualnie.
    6 stołów WIDOCZNYCH - gram MTT i SNG 180 więc 24 stoły to chwilowy maks a najczęściej mam w granicach 18.
    Co do myszki to tableninja lub stars hotkeys same przenoszą nad stół z wymaganym działaniem - większość zagrań i tak sprowadza się do wciśnięcia odpowiedniego skrótu klawiaturowego.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Jeśli chodzi o procesor, to jak nie masz zamiaru robić nic dużo większego od tego co napisałeś, to nie ma sensu aż tak w niego inwestować. Mam Phenoma x2 (3,1GHz) i grając taki zestaw jak napisałeś (tylko z PT3, który podobno wymaga więcej niż HM) procek się "nudził".

    Sting

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Podepne sie z pytaniem. Czyli uwazacie, ze lepiej kupic dwurdzeniowego niz czterordzeniowego procka? Chodzi mi po prostu o komputer, nie do 3 monitorow, 25 stolow naraz, tylko do normalnego grania, chodzi mi o szybkie smiganie windowsa i aplikacji, ewentualnie, ale rzadko jakas gierke (ale to juz chyba praktycznie tylko kwestia karty graficznej przy odpowiednim poziomie procka).