Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Moj przeciwnik byl nowy na stole - TAG. Nie wiem czy cos tutaj mozna bylo innego zrobic? ten raise na river raczej taki blocking bet - powinien byc wyzszy? powinienem sobie go ominac i callowac raise faceta za mna?

    W czasie gry kompletnie sie pogubilem w tym rozdaniu, od poczatku do konca nie wiedzialem gdzie jest. any ideas jak takie akcje inaczej rozgrywac?

    Button ($54.25)
    SB ($67.96)
    BB ($109.29)
    UTG ($52.52)
    Hero (MP) ($53.50)
    CO ($45)

    Preflop: Hero is MP with ,
    1 fold, Hero bets $1.50, CO calls $1.50, 3 folds

    Flop: ($3.75) , , (2 players)
    Hero bets $3, CO calls $3

    Turn: ($9.75) (2 players)
    Hero checks, CO checks

    River: ($9.75) (2 players)
    Hero bets $4.50, CO raises to $20.50, Hero folds

    Total pot: $18.75 | Rake: $0.93
    Ostatnio edytowane przez Kejsper ; 10-12-2009 o 16:48

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Mnie się wydaje że linia jaką tu zaprezentowałeś nie pokazuje zbyt dużej siły. Myśle ze nie stawiłbym tu cbet z uwagi na drawowaty board bo on z kazdym drzewkiem cie sprawdzi. Akcja wg mnie wygląda tak albo poddajesz ręke na flopie. Albo od początku walisz w przeciwnika cbeta i 2nd barella. Betuje flopa i betuje turna zauwaz ze dużo rąk on tutaj wywali z uwagi na to ze mozesz miec potencjalny kolor. Zauważ że 10, na river jest idealną kartą do blefu. A twoja linia flop/turn wskazuje na słabą ręke z któą chcesz kraść pule na river do przeciwnik zagrał check na turn. Flusha u mniego wykluczam bo zabetował by turn. Jedyną rozsądną ręką jest tutaj 88. Ale wydaje mi się raczej że to blef bo własnie twoja linia rozegrania pokazuje słabosc i jest to dobra okazja do raisu na riverze.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Hm... Jego linia jest dziwna i ciężko go tu stawiać na flush albo full house (z two pair lub wyżej, jeśli nie raisował flopa, to powinien był przynajmniej betować turn). Wygląda to na TX albo busted fd. Choć z drugiej strony i to wydaje się wątpliwe - raczej nie robiłby tak dużego raise'a. Być może na scary boardzie bał się budować puli z T8s (może nawet 88), z KT raczej nie sprawdzałby pre flop.
    Potrzebujemy 45%, wygląda to na dość marginalną decyzję:
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 43.942% 30.96% 12.98% 7050 2955.50 { AsTd }
    Hand 1: 56.058% 43.08% 12.98% 9809 2955.50 { 88, AcJc, ATs, KTs, QTs, JTs, T8s+, AcJd, AcJh, AcJs, ATo }
    Ale ze względu na betsizing, który imo zmniejszca prawdopodobieństwo blefu lub thin valueraise'a, chyba bym spasował.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 10-12-2009 o 17:52

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Ogolnie sytuacja byla ciezka bo:

    1) wg mnie musze zabetowac flop, bo bede pozniej na turnie bym musial grac c/f
    2) na turnie wybralem opcje kontroli puli i bet na river jesli nie bedzie kolejnej karty do koloru. tak tez udalo sie zrobic
    3) przy takim riverze chcialem zagrac blocking beta, ktory byl value betem tak naprawde (tak mi sie wydawalo ), spodziewalem sie calla od Kx i gorszego Tx. Reraise mnie totalnie zszokowal, minute chyba sie zastanawialem nad callem i jednak sfoldowalem - tylko nie wiem czy dobrze.

    Tak naprawde moja linia nie za bardzo trzyma sie kupy ale jego jeszcze bardziej. Ulozylem sobie w glowie, ze koles mial seta na flopie wiedzial, ze prawdopodobnie bede callowal jego reraise tylko z A w kolorze albo z gotowym flushem wiec callowal, na turnie chcial kontrolowac pule a na river jak stol sie sparowal chcial nadrobic stracone value.

    Nie moglem sobie wyobrazic reki z ktora wygrywam innej niz blef ktora robi takie dziwne zagranie i dlatego sfoldowalem.

    Milosz jakbys gral? Na flopie check i co dalej? foldowac to od razu? wg mnie to jest dobry spot do blefu dla niego jesli nie zagram cbeta...

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    bo on z kazdym drzewkiem cie sprawdzi
    czesciej jednak nie bedzie miec tego "drzewka"

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Set jest tutaj dosyć prawdopodobny. Albo set albo blef. jednak pomyśl sam mówisz że chcesz zagrać block bet. Jednak on jeśli jest jako takim graczem. To bedzie wiedział że jest szansa, żę jeśli cię przebije to ty spasujesz. Bo taka jest teoria grania block betu. Wg mnie w cash games nie da się zagrać Vbeta, który jednoczesnie bedzie block betem. Bo Vbet jest od 1/2 do 2/3 puli. A block bet od 1/5 do 1/3 puli.

    Rozdanie nie jest łatwe ale myśle że zagram tak( o ile nie poddaje ręki na flopie):
    -cbet flop(myśle że warto popatrzeć na jego timing tells w tym momencie)
    -2nd Barrel turn(myśle że on tu może nawet uwierzyć nam w kolor i wyrzucić seta)
    - mniejszy Vbet (taki 1/2 puli)

    Mysle że jest to optymalne rozegranie. Może niektórzy mnie za to zbesztają ale cóż zrobić, nie jestem mistrzem w pokera.
    -

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    To przeciwnik unknow czy TAG?

    Jak dla mnie to on spokojnie może mieć tu Tx i robi tego raise'a, bo myśli, że trafił jackpota na river. Sprawdza c-beta na jednokolorowym flopie z Kxx, robi check behind blank turn i przebija beta (co ważne, słabego beta, wyglądającego na blockbet) na river. Osobiście wolę tu zagrać koło 7+ na river.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    To przeciwnik unknow czy TAG?

    Jak dla mnie to on spokojnie może mieć tu Tx i robi tego raise'a, bo myśli, że trafił jackpota na river. Sprawdza c-beta na jednokolorowym flopie z Kxx, robi check behind blank turn i przebija beta (co ważne, słabego beta, wyglądającego na blockbet) na river. Osobiście wolę tu zagrać koło 7+ na river.
    to byl unknown, zagral na stole 5 rak, pozniej mial staty TAGowe...

    wlasnie najbardziej jestem wkurzony na tego beta na river, jak go zagralem od razu pomyslalem, ze za maly byl...

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    27
    moim zdaniem zagrane jest rozdanie dobrze, z wyjatkiem foldu na riverze. typek ma QcTh i

    myśli, że trafił jackpota na river.