Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Książki

  1. #1
    Tak na wstępie to chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post tutaj :] Gram już od około 6 miesięcy z przerwami, obecnie nl25 sh, na uczelni często mam długie przerwy między wykładami więc pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby zakupić jakąś książkę.

    Przeglądając różne fora zauważyłem, że pojawiają się takie tytuły:
    - Phil Gordon's Little Green Book
    - Phil Gordon's Little Blue Book
    - Professional No-Limit Hold 'em: Volume I
    - Harrington on Cash Games, Volume I
    - Harrington on Cash Games, Volume II
    - Caro's Book of Poker Tells
    - The Poker Mindset: Essential Attitudes for Poker Success
    - The Theory of Poker

    Które z nich są warte przeczytania a może znacie jakieś lepsze? Czy ktoś kogo angielski jest na poziomie matury podstawowej nie będzie miał większych problemów z ich przeczytaniem ? ;]
    No i gdzie najlepiej je kupić żeby było tanio i przesyłka w miarę szybka?

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496
    - Harrington on Cash Games, Volume I
    - Harrington on Cash Games, Volume II

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    "Poker Mindset" - nie jest nieodzowny, bo prędzej czy później raczej sam do tego wszystkiego dojdziesz (albo może nawet już to wiesz), ale może ci trochę skrócić drogę przez mękę Generalnie mówi o tym, że trzeba rozpatrywać wyniki na dłuższą metę, a nie przejmować się krótkoterminowymi swingami itp.
    "Caro's Book of Poker Tells" - ponoć lepsze jest "Phil Hellmuth's Read 'em and Reap" Joe Navarro (nie potwierdzone żadnymi badaniami )
    "Theory of Poker" - mocno teoretyczna, w związku z czym raczej nie dla początkujących, którzy i tak większości z tych rzeczy nie potrafią za bardzo wprowadzić w życie, więc bardziej przydają im się gotowe do zastosowania w praktyce schematy. Ponadto opiera się głównie na odmianie Fixed Limit. Mimo to zawarte w niej koncepcje są bardzo ważne i w ten czy inny sposób każdy szanujący się gracz powinien je poznać i zrozumieć. Ansky, jeden z lepszych graczy NLHE online, stwierdził, że to jedyna wartościowa książka o pokerze, jaką czytał.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 24-10-2009 o 23:14

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    "Theory of Poker" - mocno teoretyczna, w związku z czym raczej nie dla początkujących
    [.....]
    Ansky, jeden z lepszych graczy NLHE online, stwierdził, że to jedyna wartościowa książka o pokerze, jaką czytał.
    Ja co prawda nie uważam się za najlepszego gracza online ale IMO również jest najlepsza książka (z tych które dotychczas czytałem) traktująca o pokerze. Zdecydowanie nie dla początkujących, ale dla jako tako doświadczonych graczy jako baza do samodzielnych przemyśleń (tzn. "studiowania pokera") jest bardzo dobra.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    Również jestem najlepszym pokerowym graczem online, ani nawet dobrym, ale książka 'theory of poker' jest gładki przejściem od podręczników algorytmicznych na grunt pokerowy. Imo, bardzo ważna książka, z któej, wbrew pozorom nawet fish może coś wyciągnąć (jak np. kiedy grać c/r, a kiedy slowplay), a dla dobrych graczy, którzy potrafią wykorzystać w prkatyce każdą teze książki, może być zbawienna.

    Polecam.

    EDIT:
    Gram fixa.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Książki Eda Millera.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Zdecydowanie polecam "The Poker Mindset" - uważam, że to obowiązkowa pozycja dla każdego kto chce traktować pokera trochę bardziej poważnie.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Zdecydowanie polecam "The Poker Mindset" - uważam, że to obowiązkowa pozycja dla każdego kto chce traktować pokera trochę bardziej poważnie.
    Ja nie dałem tego rady przeczytać takie nudy. Może jeszcze kiedyś spróbuję jak nie będę miał co akurat czytać

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    18
    - Caro's Book of Poker Tells

    Tę mogę odsprzedać - już przeczytałem.

    Cena taka jak kupiłem 65PLN + przesyłka

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Mam do przeczytania kilka książek:

    http://img687.imageshack.us/i/skang.jpg/

    Zastanawiam się, którymi zająć się w pierwszej kolejności (oprócz Harringtona), a których nie warto brać pod uwagę. Help plz.

    Z tego co widzę jest też tu pare artykułów, ale pytam o książki jbc.
    Ostatnio edytowane przez Godek ; 10-03-2010 o 20:44