Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 75
  1. #61
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Adam rozczaruję cię. Jak masz winrate -4ptbb/100 to kończ z graniem, żaden rake tego nie usprawiedliwia. Nara.
    A dlaczego ma konczyc z graniem jesli po dodaniu rb jest na plus?
    Skoro taki sposob zarabiania kasy mu odpowiada to nie widze powodu zeby z niego rezygnowac.

  2. #62
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Jakbym mógł wybrać grać z 8bb/100 bez RB i grać 2bb/100 i mieć dodatkowe 7bb/100 z RB to bez chwili namysłu wybieram pierwszą opcję. Bo z czasem nabuduję się na wyższe stawki i na nich prawdopodobnie też będę wygrywał. Z winratem 2bb/100 przejście wyżej nie musi zakończyć się pomyślnie.
    LOL@this. Od kiedy 8bb/100 > 9bb/100 ? Ktory gracz szybciej zbuduje bankrolla na wyzsze stawki ? Tylko nie pisz, ze jedna z zasad pokera jest placenie rake i gracz wyciskajacy 7bb/100 z RB (abstrakcja, wiem, ale odwoluje sie do przykladu powyzej) jest nieuczciwy w walce o wysoki $/h i omija zasady pokera online.

    Moze podam swoj przyklad. We wrzesniu ubieglego roku gralem 8-12 stolow nl100 na ongame, winrate 0.5-1.5 z gry, za to tony z bonusow. Miesiac pozniej przeszedlem na nl200, gdzie zmniejszylem liczbe stolow do 3-4. Wycisnalem winrate 8-9 do konca roku (troche siedzialo, ale coz... ).

    Cale szczescie mamy wolny rynek i problemy z ego PeriMCSa nie wplyna na oferty pokerroomow
    Ostatnio edytowane przez redds ; 01-08-2009 o 09:53

  3. #63
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    To proszę o info gdzie na stawkach 50NL+ sa takie rozstrzały w rake, aby to wpływało mocno na winrate (z gry + RB).

    Może zamiast grac z dodatnim winratem powinienem przeniesc sie na room gdzie bede mial ujemny, ale większe plusy z RB.
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 01-08-2009 o 10:06

  4. #64
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    217
    Na ongame mozna dostac nawet 70% rakeback. To sporo jesli placisz w raku 6-7bb/100 - 4-5bb/100 roznicy.

    Może zamiast grac z dodatnim winratem powinienem przeniesc sie na room gdzie bede mial ujemny, ale większe plusy z RB.
    Skrajny przyklad. Ale mogac wybierac miedzy roomem, gdzie komfortowo moge grac tylko 3-4 stoly, a takim, gdzie bez problemu zagram 8 z nizszym winratem, ale za to z rekompensujacym to z nawiazka rakebackiem, wybralbym ta druga opcje.
    Ostatnio edytowane przez redds ; 01-08-2009 o 10:10

  5. #65
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Zaufajmy danym z HM.

    Płacę 8bb/100 rake'u i dostaję 4bb/100 RB. Czyli z rake jestem -4bb/100=-2ptbb/100.

    Ty wychodzisz -2bb/100=-1ptbb/100.

    A więc różnica 20% w RB, a tylko 1ptbb różnicy w stratach z rake'u. Troche to odbiega od przykładów Adama. I o to chodzi. Nie ma takiego rake/RB, które przeistacza gracza w wygrywajcego/przegrywajcego. To jest mała rożnica. A im wyższe stawki tym mniejszy udział rake'u/RB.

    @redds: Może ja mam inne podejście. Nie muszę/nie zamierzam utrzymywać się z gry. Przez ostatnie ponad 2 miesice rozegrałem niecałe 19k rozdań. To tylko dobra zabawa, z której dodatkowo ma być kasa. Dla mnie ważniejsze jest mieć dobry winrate niż zły winrate i dobry RB. No chyba, że rzeczywiście w tym drugim przypadku wychodziłbym duużo lepiej to zgoda. Ale takich dużych różnic nie ma.
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 01-08-2009 o 10:22

  6. #66
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    217
    Przyznam, ze nie nadazam za Twoimi wyliczeniami.

    Jesli wynik z gry minus zaplacony rake wynosi zero, to rakeback sprawia, ze gracz staje sie lekko wygrywajacym.

    To nie jest mala roznica finansowa dla kogos kto gra 100k rozdan na miesiac.
    Przy ~20k rozdan na miesiac faktycznie nie jest duza i zrozumiale, ze wolisz wyzszy winarate i jego zalety - dobre samopoczucie, dobra zabawa etc.

    Zgadzam sie natomiast z tym, ze im wyzsze stawki tym rakeback ma coraz mniejsze znaczenie, ale chyba nie o tym rozmawiamy.

  7. #67
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Peri a ja przejrzalem swoje statystyki i wyszlo mi cos takiego:

    38 900 rak (to jest od ok 8 maja do 20 i od 15 czerwca do teraz)
    1206$ rake (nie policze ile to jest ptbb/100 bo grane to jest na wielu kontach na stawkach NL20/25/30/50 i mi sie nie chce)
    1466$ rake back.

    Tak, sa ludzie, ktorzy maja w dupie rake back. Ci ludzie bedac zajebistymi w pokerze graja na niskich stawkach powiedzmy miesiac dluzej niz mogliby.

    Ja poprzez "zarzadzanie" swoim rake zrobilem w ciagu 2 miesiecy z samego rake backu rolla na NL50.

    Wybor nalezy do kazdego z nas

    A wczoraj bylem pijany wiec mozna olac moje wypociny jak przeliczalem rake to wychodzi, ze roznica NL50 -> NL100 to jest ok 2 razy wiecej rake przy tej samej ilosci rozdan. NL100->NL200 to 1,5 raza wiecej rake a pozniej NL200->NL400 nie ma wlasciwie zadnej roznicy.

    A jesli chcesz przykladow roznicy w rake to na iPoker max rake na stawkach do NL20 to 1$ a u wszystkich innych jakich znam 3$. Roznica znaczna.

  8. #68
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    1206$ rake
    1466$ rake back

    A gdzie ty masz taki RB? 120%? Też chcę No taki RB to może spowodować, że winrate ujemny będzie lepszy niż dodatni gdzie indziej z gorszym RB

  9. #69
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    8x Poker Kickback Bonus Comparison and VIP Loyalty Bonus Programs i po sprawie.

    Tylko dochodzi do tego tilt ze wzgledu na zmiane oprogramowania 2 razy w tygodniu ale w zasadzie rake back 100% masz w 50 miejscach. Do SZYBKIEGO budowania rolla idealne.

  10. #70
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Warto zauwazyć że zasady opłat w pokerroomach i rakebacku znacznie się różnią od opłat / cen / zasad bonusowych / czy jak se to nazwiemy w innych dziedzinach gospodarki. Np wynajmujac jakiś lokal na działalność nie płacisz za wynajem 50-60% swoich dochodów, ale też nie dostaniesz bonusów. Ktoś gdzies wspominał o programach lojalnościowych w sklepach. Tam "rakeback" (to sie inaczej tam nazywa ) wynosi góra kilka procent ale też ceny z tego powodu sa może minimalnie zawyżone. A w pokerze jest tak że sa mocno zawyżone opłaty ale też spory zwrot. Ten zabieg w sumie nie zmienia wiele jeśli chodzi o zarobki graczy ale zmienia sporo jeśli chodzi o ich ptbb z gry!!! I powoduje że niektórzy zarabiający gracze są z pozoru przegrywającymi. Więc to:

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Nie ma takiego rake/RB, które przeistacza gracza w wygrywajcego/przegrywajcego.
    jest nieprawdą. Jak z rb dostajesz 2ptbb to jeśli z gry masz np -1ptbb to własnie z gracza przegrywającego stajesz się wygrywającym / zarabiającym. Czy WojtasPolak nie był przegrywającym? Ale miał tyle kasy z bonusów że też bym chciał byc takim przegrywającym

    Peri ja ci po to daje troche wymyslone przykłady żebys zrozumiał że podstawa do oceny gracza to jest to ile on zarabia a nie ile ma ptbb (bo to jest mniej ważne), a nie daje ci ich po to żebyś sobie znalazł room z gigantycznym rb bo wiem ze tu różnice są niewielkie.

    Peri - trochę sie zachowujesz jak ten bramkarz ze kabaretu - zamiast zrozumieć o co chodzi to sie czepiasz szczegółów że tego czy tamtego nie ma w rzeczywistości.

    http://video.google.pl/videosearch?h...itle&resnum=4#