Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Zakładam ten temat czysto hipotetycznie, piszę sobie opowiadanie i zastanawia mnie jak przebrnąć przez pewien wątek . Chodzi o wypłatę kasy, chociażby miała leżeć pod łóżkiem, kwestie legalizacji tej kasy to już inny temat...

    Załóżmy że chcę wyciągnąć kasę rzędu 15-20.000$ z roomu w dolarach. Netellera mam w dolarach, mieszkam powiedzmy we Włoszech, gdzie wiadomo iż walutą obowiązującą jest Euro. Jeśli będę to sobie wypłacał z lokalnych bankomatów to stracę spory procent na "złodziejskim" przeliczeniu USD -> EUR wg Netellera, (a potem, jeśli będę chciał to mieć w złotówkach, w Polsce w kantorze robiąc tranzakcję EUR -> PLN). Będzie to w sumie strata sporego procentu, a przy takiej kwocie to straci się dość pokaźną sumkę... Macie może jakieś porady żeby fizycznie mieć kasę w rękach jak najmniejszym kosztem? Najlepiej gdyby wypłacić to w dolarach, ale nie wiem czy istnieją bankomaty w Europie gdzie mogę normalnie wypłacić dolary i "zeżre" mi za wypłatę powiedzmy 200 dolców dokładnie 200 dolców + opłata za wyciągnięcie. A może da się założyć konto w Szwajcarii w dolarach (z Mediolanu gdzie bohater opowiadania mieszka jest godzinka pociągiem ) i jakoś potem zlecić wypłatę Neteller -> konto szwajcarskie? Czy żadna skarbówka nie ma wtedy wglądu w to? Czy macie jakieś inne pomysłu?

    Z góry dzięki za wszelkie porady...

    EDIT: Może źle się wyraziłem. Nie chodzi o to żeby kasę mieć w rękach, tylko żeby nie leżała ani na Poker Roomie ani na Netellerze - oczywiście najlepiej więc w banku, ale ciężko przelać taką kasę od razu do banku polskiego czy włoskiego bez zainteresowania polskiej czy włoskiej skarbówki... Czy może jeśli bohater opowiadania założy jakieś konto w Szwajcarii w USD (jak wspomniałem godzinka drogi z Mediolanu) i zleci przelew Neteller -> Konto Szwajcarskie to tam kaska będzie sobie spokojnie i bezpiecznie leżeć i nikt o nią nie będzie pytać?
    Ostatnio edytowane przez indy ; 22-07-2009 o 06:07

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    To bardzo nieciekawe opowiadanie będzie.

    O wiele ciekawqsze byłoby jakby bohater wziął całą kasę i poszedł sobie grubo pograć.


    PS. Wybacz Indy niemerytoryczny wpis ale w narzuconej konwencji ciężko mi się było powstrzymać.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Spoko, w sumie nie wiem po co się wygłupiam z tym opowiadaniem skoro i tak w innym wątku sam wklejam wynik turka...

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    Najprostsza sprawa aby ominąć netellera to jest karta kredytowa. Osobiście dziwi mnie, że tyle osób płaci te złodziejskie prowizje i uważa, że płaci za anonimowość.

    Zakładając sobie konto np tu Swiss Privacy.com | Swiss Private Account - Swiss Private Bank Account Benefits Transperenc... | Islands, Island, Eur, French, płacimy raz 170E, a pozniej nie mamy zadnych przewalutowan na drogach bankowych poza pokerromem, a i przed skarbówką jesteśmy czyści jak łza, bo o dostępie do podobnych kont to mogą oni pomarzyć nawet gdybyśmy zrobili przekręt na miarę ART-B.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    sonix,to nie prawda co ty piszesz.od 24.06.2009 jezeli skarbowka potrzebuje informacje na temat kont szwajcarskich to je otrzymuje.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Indy kasa z netelera i tak jest przeliczana na Euro nawet jak wyplacasz w polsce :P

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    1
    a co jakbys normalnie poprosil o czek wyslany do domu? z tego co wiem w Polsce urzad skarbowy powiadamiany jest przez bank na mocy prawa o kazdej transakcji przekraczajacej 15 tys euro. Wiec jesli rozlozysz to w czasie i zeby byc zupelnie bezpiecznym mozesz wypacac po np. 1 tys euro na tydzien, zakladajca konta w kilku bankach to nie sadze abys mial problem. pOzniej oczywiscie pozostaje tylko zamienic euro na zlotowki, ale z tym mozesz poczekac do momentu kiedy zlotowka zacznie slabanac, chociaz moze byc sie zdarzyc ze przez rok czy wiecej bedzie szla w gore. Ale Ty pisales o tym ze mialbys byc we Wloszech, wiec tam euro od razu mozesz wydac.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    217

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    70
    Nie masz przypadkiem możliwości założenia konta bankowego we Włoszech? W jakimś wirtualnym/internetowym banku mającym konta walutowe w USD?

    co do kwot przelewów do Polski od różnych podmiotów zagranicznych, do końca nie jestem tego pewien, ale z infomacji, które można znaleźć na necie wynika, że kwoty do 15.000 EUR nie są zgłaszane do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, ale bank sam decyduje, czy transakcję zgłaszać do US, czy nie (jeżeli kontrolerzy uznają, że istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa zgłaszają sprawę do US).

    Czytelikgw ma rację, spokojnie możesz to rozbić na kilka/kilkanaście wypłat po ok. 1000 EUR i wszystko powinno być OK. To nie jest kwota, która będzie budzić jakieś podejrzenia (u mnie się nikt nie czepiał ).
    Edit: i nie wydasz wszystkiego za jednym zamachem.
    Ostatnio edytowane przez blind_cowboy ; 22-07-2009 o 11:14

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    O no proszę, nawet nie wiedziałem. Tylko teraz rodzi się pytanie - skąd skarbówka wie, ze mam akurat w takim i takim banku konto. Jeśli możesz to podaj proszę jakiś przepis z prawa europejskiego który tą regulację wprowadził, gdyż ja nic takiego nie potrafię znaleźć, oprócz tego że w wyjątkowych okolicznościach będzie możliwość uchylenia tajemnicy bankowej