Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    10
    Witam!

    Jest to mój pierwszy post na forum.pokerzysta.pl , chciał bym wszystkich przywitać i prosić ekspertów o poradę..

    W pokera gram od 3lat, gra live(max 80os) i gra online. Przeczytałem kilka książek, sporo artykułów. Na razie jestem na minusie, ale zaliczyłem w między czasie kilka małych sukcesów, a nawiekszy to wygrana mtt na chilliPoker(prawie 1k$), uczestnikow 880(zostało to zrobione z niczego, i takich sytuacji, że robię coś z niczego miałem więcej np 20$ w 200$ - po czym wszystko przegrywam, a grając solidną sumką nie potrafię nic zwojować). Niestety skasował mi się piękny wstęp, w którym chciałem przybliżyć trochę swoją osobę, więc tak to w przybliżeniu wygląda. Nie potrafię sam określic jaka gra mi najbardziej odpowiada, czy to kesz, czy s&g czy mtt, we wszystkim czuję się dobrze i tu zaczyna się moje błądzenie..
    Chciał bym zacząć profesjonalnie grać w pokera online. Jak to pięknie brzmi, ale nie myślcie, że fiszuję.
    Mam do dyspozycji bankrol : troszkę ponad 1.3k$ i mój komputer : laptop 15"(chciał bym zaznaczyć, że zakup nowego sprzętu narazie nie wchodzi w grę).
    Lubię grę gdzie występuje akcja, co naprawdę dobrze wpływa na moją koncentrację, a bez akcji poprostu mi się nudzi i nie myślę.. Co przemawia na korzyść kesza, niestety z takim bankrolem gra na stawkach NL0.10-0.25$ gdzie srednia pulka to 2$ nie potrafi mnię zmotywować, moja wada.
    W s&g czuję się też dobrze i to nie ma znaczenia czy jest on na 6/9/18/45/180os. Podobnie jak mtt jedyna wada to zamułka, BM pozwalał by mi grać dowoli na stawkach 5$-10$, gdzie wystarczyło by żebym wygrał 2 na 10razy(s&g do 9os).
    Więc najbardziej mi odpowiada gra na 9-12stołach, tylko jakich??


    **(1)**Dlatego chciał bym żeby mi fachowcy poradzili co czynić..

    Poza tym mam problem z wyborem platformy. W końcu przy takim BM rakeback ma znaczenie, dlatego niestety piękne PS odpada bo tam rakeback jest zerowy. Kożystam z pewnej stronki która oferuje rakeback na kilku platformach. Np :
    42% na w sieci iPoker, gdzie co 600fpp dostaje jeszcze od pokerromu 5$, niestety tylko 4stoły, nie ma sklepu w którym .
    42% na sieć ongame, ta sieć mi w ogóle nie opdowiada.
    42% na sieć bossmedia, tu jest ok, ale wolę grać na $ a nie ojro
    27% na full tilcie, można zmieścić sporo mini stołów, jest sklep za punkty i sporo turniejow mtt

    sieć w której jest noIQ czy i4 całkowicie odpada.

    Jak dla mnie to najważniejsza jest ilość stołów oraz sklep za fpp. Rakeback 42% nie daje w cale takiego rewelacyjnego zwrotu jak by się wydawało, więc może jednak PS??

    **(2)**Dlatego mój wybór padł by na full tilt poker. Czy dobrze rozumuje? Proszę zaproponować swoją opinię, badz podanie linku.


    **(3)**Programy. Czy stosować jakieś programy wspomagające grę?Nigdy tego profesjonalnie nie stosowałem, policzyć wszystko sam szybko potrafię, ale statystyki, analiza rozdań i błędów, bardzo by się przydała. Czy by się to sprawdziło przy 12stołach naraz? Proszę coś polecić! Acha i czy opcja typu torrent wchodzi w grę czy lepiej odrazu zakupić?



    **(4)**Czy aby dobrze rozumuję, bądz wszystko przekręciłem i źle myslę??




    Dziękuję bardzo wszystkim którzy odpowiedzą w tym temacie!

    Pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Grasz na 12 stołach, szukasz akcji w grze , jak jej nie ma to się nudzisz i pewnie sam ją generujesz , grasz już 3 lata i wtapiasz.

    Plz, podaj mi swój nick na priva to chętnie z Tobą pogram.

    A tak na poważnie

    Polecam "pracę u podstaw"
    1) drastycznie zmniejszyć liczbe stołow
    2) ćwiczyć cierpliwość i konsekwencje
    3) programy wspomagające póżniej
    4) olać sklepiki

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    10
    Nie dobrze to określiłem, chcę grac 9-12stolików, ostatnio to sprawdzałem na PSie i mi to odpowiada.

    A ten cały opis był przedstawiony do max 3stołów.

    Poza tym jeśli gram 3lata w holdemNL, to w cale nie musi znaczyć, że przez cały ten czas podnosiłem swoje umiejętności, nie muszę chyba wspominać, że mogłem tego też nie traktować oważnie. Dlatego uznajmy mój staż na 1rok .

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Mnie też uderzyło to, że będąc, jak piszesz, po 3 latach w plecy, myślisz o grze "zawodowej" - chyba, że pisząc to miałeś na myśli "na poważnie". Jeśli priorytetem jest dla Ciebie ilość dostępnych gier, to na pewno wybór ogranicza Ci się do PS i FTP. Jeśli chodzi o RB, to np dla mnie jest on bardzo istotną częścią zysków (gram SnG), więc gram na ongame, który daje lepszy RB, a wieczorami też nie mam problemów ze znalezieniem gier dla siebie.

    pozdro,
    wooysiah

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    28
    Ojoj... jak ja dawno nie pisałem posta (o ile w ogóle można powiedzieć, że je piszę:P)

    Polecam "pracę u podstaw"
    1) drastycznie zmniejszyć liczbe stołow
    2) ćwiczyć cierpliwość i konsekwencje
    3) programy wspomagające póżniej
    4) olać sklepiki
    .. zgadzam się tu ze wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem pkt. 1-ego. Sorry, ale grając na 9-12 stołów nie jesteś w stanie zauważyć pewnych aspektów gry takich jak pozycja, wyczucie przeciwnika itp.. no chyba że jesteś (bez urazy) osobą z autyzmem no to może...

    Pkt. 3 - ja gram w pokera od dłuższego czasu niż Ty, i nie pamiętam żebym kiedykolwiek korzystał z pomocy programów (nie mówię, że nie są one korzystne, ale wolę się opierać na swoich spostrzeżeniach i notatkach)

    Życząc powodzenia
    Pozdrawiam

  6. #6
    tradycyjnie nie zgodze sie z przedmowca... kwestia ilosci stolikow jest oczywiscie sprawa indywidualna ale sa osoby, ktore grajac 3x tyle stolikow doskonale radza sobie z aspektami gry takimi jak pozycja i ocena zagrania przeciwnika - wszystko jest kwestia treningu, umiejetnosci i byc moze talentu.
    poradzilbym uzywanie kaskady - zwlaszcza na monitorze 15 jest to chyba oczywiste jesli zamierzasz grac wieksza ilosc stolow.
    jesli chodzi o wtapianie no to rzeczywiscie sam sobie odpowiadasz na pytanie o mozliwosc zawodowej gry - mimo wszystko nie polecalbym stawiania losu na jedna karte i robienie malych kroczkow ktore pokarza Ci jakie naprawde masz szanse na utrzymywanie sie z gry.
    generalnie analiz i nauki nigdy nie jest za malo. polecalbym chocby zapoznanie sie z programami statystycznymi. PT czy HM - zwlaszcza ze mozna uzyc wersji trialowej for free. na rynku dostepnych jest szereg skryptow ulatwiajacych sama rozgrywke - szukajcie a znajdziecie...

    Pozdrawiam... Marcin

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    10
    Ok, miło, że jest wiele wypowiedzi.
    A co powiecie mi na temat samego poker roomu? Multitabling nie jest "przyjazny" we wszystkich roomach, a trzeba by wziąć pod uwagę RB, poza tym zależy mi na tym sklepiku za punkty, bo ich na pewno się trochę nazbiera.



    pozdrawiam

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Cytat Zamieszczone przez druss25 Zobacz posta
    tradycyjnie nie zgodze sie z przedmowca... kwestia ilosci stolikow jest oczywiscie sprawa indywidualna ale sa osoby, ktore grajac 3x tyle stolikow doskonale radza sobie z aspektami gry takimi jak pozycja i ocena zagrania przeciwnika - wszystko jest kwestia treningu, umiejetnosci i byc moze talentu.
    poradzilbym uzywanie kaskady - zwlaszcza na monitorze 15 jest to chyba oczywiste jesli zamierzasz grac wieksza ilosc stolow.
    jesli chodzi o wtapianie no to rzeczywiscie sam sobie odpowiadasz na pytanie o mozliwosc zawodowej gry - mimo wszystko nie polecalbym stawiania losu na jedna karte i robienie malych kroczkow ktore pokarza Ci jakie naprawde masz szanse na utrzymywanie sie z gry.
    generalnie analiz i nauki nigdy nie jest za malo. polecalbym chocby zapoznanie sie z programami statystycznymi. PT czy HM - zwlaszcza ze mozna uzyc wersji trialowej for free. na rynku dostepnych jest szereg skryptow ulatwiajacych sama rozgrywke - szukajcie a znajdziecie...

    Pozdrawiam... Marcin
    Facet nie radzi sobie na jednym stole, t.z.n. popełnia błędy skoro przegrywa a ty radzisz mu jak zwielokrotnić sumę jego porażek poprzez multitabling.
    A fe, tak go nie lubisz ?

    Słuchaj GoGoO2inn. Musisz odpowiedziec sobie na zasadnicze pytanie: czy grasz dla mega akcji i emocji a potem korzystasz ze sklepiku biorąc produkty za które zapłaciłeś w rzeczywistości pokerromowi cenę razy 2 czy 3, czy chcesz z rybki przekształcic się w rekina albo chociaż solidnego gracza.

    Programy wspomagające i rb są w pewnym momencie życia pokerzysty przydatnym dodatkiem ale najpierw trzeba pod dom wylać zdrowe fundamenty, że się tak metaforycznie wyrażę, czyli najpierw zająć się jakością swojej gry.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    137
    wszyscy o tej akcji i akcji.
    chcesz akcji? serio?

    POT LIMIT OMAHA.

    kminisz, skupiasz sie, dywagujesz, notujesz, a i tak szlag Cie trafia jak łajdak trafi 3-outera spróbuj, raz konkretnie, i nie przestaniesz...

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez GoGoO2inn Zobacz posta
    niestety z takim bankrolem gra na stawkach NL0.10-0.25$ gdzie srednia pulka to 2$ nie potrafi mnię zmotywować, moja wada
    Pozdrawiam
    a granie turnieju MTT przez pare godzin a potem odpadnięcie na bublu albo zwrot wpisowego jest motywujące?