Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Chciałbym żeby mi ktoś wyjaśnił jak dokładnie wygląda sytuacja z bonusami na FTP.

    - wiem że są punkty i że za 1$ rake dostaje się 1pt (są pt cząstkowe). Rozumiem, ze za wyrabiany rake (nieważne przez kogo) wszyscy przy stole dostają jakieś części pt, czyli podobnie jak na PS gdzie przy prowizji od 0.4 w górę wszyscy dostają 1FPP (tak czy nie?)
    - dodatkowo są jakieś medale Iron, które można wymieniać
    - poza tym słyszałem coś o rb 27% - rozumiem ze rejestrując sie na stronie, nie dostaje się go tylko trzeba przez jakiś program partnerski (tak czy nie?)

    I teraz dodatkowe pytania:
    - czy można łączyć wymiane fpp z wymianą medali na jakieś rzeczy czy trzeba wybrać, albo wymieniam fpp albo medale
    - kiedyś coś słyszałem że jak sie coś kupuje u nich w sklepie to trzeba płacić cło - prawda czy nie?
    - jesli ktos korzysta z rb 27% to czy może korzystać z wymiany pt i medali czy tylko z jednej z tych opcji, czy z żadnej? (jedynie rb).
    - prosiłbym o jakieś konkretne przykłady zarabiania pt. Jakie stawki, FR czy SH, ile średnio rozdan w miesiącu, ile medali, jaki status i jaki rb z tego wychodzi albo chociaż ile rake sie generuje wg PT (pomijam ten 27% rb).

    Dzieki za jakiekolwiek info

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Spróbuję po koleji:
    - nie wiem czy wszyscy przy stole dostają punkty na rake, ale na pewno są punkty częściowe
    - są medale IronMan, które dostajesz raz w miesiącu, ich ilość zależy od tego ile dni w miesiącu grasz i ile punktów dziennie zdobywasz (np. jeżeli w danym miesiacu przez 20 dni zdobywałeś minimum 200 punktów to dostajesz status GOLD i x medali, jest tabelka, która pokazuje ile trzeba dni grać i ile punktów ugrywać, są 4 możliwe statusy) Minimalne wymagania to 15 dni po 50 punktów. Dodatkowo jeżeli zdobywasz dany status w kolejnych kilku miesiącach to ilość medali, którą dostajesz także rośnie.
    - jest rakeback 27%, płacony tygodniowo, żeby go dostać musisz zapisać się przez jakiegoś partnera

    - medale i fpp to 2 oddzielne rzeczy, które działają niezależnie od siebie
    - ja dotychczas kupowałem u nich tylko książki albo jakieś duperele (typu kubki, kapcie) i żadnych problemów z cłem nie miałem, ale nie wiem jak to jest w przypadku "grubszych" zakupów, np. elektroniki
    - jak korzystasz z rb to może również korzystać z wymiany medali i fpp, jednak przy zakupie czegoś w sklepie koszt przedmiotu jest odejmowany od raku (nie rakebacku) tzn. jeżeli coś kosztuje w sklepie 100$ i kupujesz to za kilka tysięcy punktów to dodatkowo odliczą te 100$ od raku, który wyrobisz, czyli nie dostaniesz 27$ rakebacku...
    - jeżeli chodzi o mnie to np. w kwietniu na NL50 FR przy 24k rozdań wyrobiłem niecałe 800$ raku (wg PT) dodatkowo dostałem niecałe 100 medali, ale to dlatego, że to już mój któryś tam z rzędu miesiąc w którym zdobywam status SILVER (kolejność jest BRONZE, SILVER, GOLD i IRON) i zrezygnowałem z udziału w freerollu (za to dostajesz podwójną ilość medali)
    - dodatkowo raz na pół roku za zdobyte w danym półroczu medale dostajesz kasę w postacji bonusu do wyrobienia, za BRONZE 25$, SILVER 50$ itd. czyli np. zdobywając 6 miesięcy pod rząd status GOLD w lipcu dostajesz bonus 450$ i punkty musisz wyrobić w lipcu aby ten bonus otrzymać, można dostać także jakąś część bonusu

    To chyba tyle, temat jest dość szeroki, ale starałem się pokryć go jak najlepiej Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie pomogę.
    Pozdrawiam
    Nihil

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź choć mam jeszcze pytania

    - odnosząc się do twojego przykładu - ile mniej więcej pt wyrobiłeś w tym czasie?
    - czyli generalnie najbardziej się opłaca zarejestrować przez partnera, brać rzeczy ze sklepu (kasę ze sklepu) tak aby do maxa wykorzystać pt/medale i dopiero z tego rake co zostanie, brać rb 27%?
    - jeśli grałes w innych roomach to jak oceniasz poziom graczy na FTP w stosunku do tych innych roomów. Prawda że wysoki? Czy jednak nie?

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    182
    FTP - najwięcej TAG-ów, którzy ogladają Cardrunners.

    Poza tym jeszcze jedna rzecz na korzyść FTP jest coś takiego jak Free Poker Training gdzie za 8500 pkt miesięcznie możesz mieć dostęp za darmo do CR i Stox Poker więc oszczędzasz dodatkowo jakieś 200 PLN a jak znowu jesteś członkiem CRunners to możesz kupić HManagera za 45 $.

    Ale gram tam, bo to chyba najlepszy room. RBack 27% + dość duży ruch + AI showdown na stołach cashowych co może nie jest najważniejsze ale na pewno jest to funckja, która daje dużo emocji.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź choć mam jeszcze pytania

    - odnosząc się do twojego przykładu - ile mniej więcej pt wyrobiłeś w tym czasie?
    - czyli generalnie najbardziej się opłaca zarejestrować przez partnera, brać rzeczy ze sklepu (kasę ze sklepu) tak aby do maxa wykorzystać pt/medale i dopiero z tego rake co zostanie, brać rb 27%?
    - jeśli grałes w innych roomach to jak oceniasz poziom graczy na FTP w stosunku do tych innych roomów. Prawda że wysoki? Czy jednak nie?
    Ciężko mi powiedzieć ile punktów wyrobiłem grając na NL50, gram też inne stawki i punkty się mieszają, ale myślę, że coś ok. 5000...
    Zarejestrować się na pewno opłaca przez partnera, rb to spory zastrzyk pod koniec każdego tygodnia Natomiast jeżeli chodzi o sklep to nie wiem czy opłaca się kupować jak najwięcej, bo tak naprawdę za każdy towar płacisz dwa razy, punktami i dodatkowo odliczają Ci koszt towaru od raku, czyli de facto płacisz dodatkowo 27% wartości towaru... Gdzieś czytałem, że i tak się opłaca kupować, ale sam nigdy tego nie liczyłem...
    Punktów nie można w sklepie wymieniać na kasę, chociaż ostatnio widziałem, że ktoś sprzedawał punkty za kasę (stawka była 3,5$ za 1000 punktów o ile dobrze pamiętam). Na kasę można wymieniać medale, np. 600 medali za 100$ tylko, że uzbierać 600 medali to co najmniej kilka miesięcy gry + rezygnacja z freeroli i dodatkowe medale dzięki temu.....
    Jeżeli chodzi o poziom to raczej jestem wierny FTP i ciężko mi porównywać, ale wydaje mi się, że poziom jest dość wysoki i raczej powyżej średniej + na FTP gra mnóstwo regularsów.....
    Jeden z dodatkowych plusów FTP to możliwość dataminingowania i ściągania rąk nawet jeżeli nie siedzimy przy stole, także grając przeważnie mamy jakieś staty na 80-90% przeciwników.
    Pozdrawiam
    Nihil