Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Witam,
    Przedstawiam dwie dosyć standardowe sytuacje.
    Dostajemy kartę, która jest za dobra żeby nią nie grać, ale też chyba nie do zrzucenia w tej sytuacji.

    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    MP1 ($25.35)
    MP2 ($26.65)
    MP3 ($25.10)
    CO ($35.20)
    Button ($20.80)
    Hero (SB) ($26.95)
    BB ($5)
    UTG ($29.45)
    UTG+1 ($10)

    Preflop: Hero is SB with ,
    1 fold, UTG+1 bets $0.75, 3 folds, CO calls $0.75, Button calls $0.75, Hero raises to $3.50, 1 fold, UTG+1 raises to $10 (All-In), 2 folds, Hero calls $6.50

    No właśnie. Tu chyba trzeba było to przebić. Uważam, że dosyć mocno żeby nie robić family potu.

    Flop: ($21.75) , , (2 players, 1 all-in)

    Tutaj za wiele w tej sytuacji już nie zostało, zwłaszcza przy niskim flopie i przeciwniku shorcie.

    Turn: ($21.75) (2 players, 1 all-in)

    River: ($21.75) (2 players, 1 all-in)

    Total pot: $21.75 | Rake: $1.05

    Results:
    Hero had , (two pair, Jacks and threes).
    UTG+1 had , (two pair, Kings and threes).
    Outcome: UTG+1 won $20.70

    Da się lapeij wychodzić z takich sytuacji, zwłaszcza, gdy jesteśmy bez pozycji?

    Drugie rozdanie jest podobne. Daję je z pamięci, bo nie mogłem w tym momencie znaleźć.

    Przeciwnik z MP1 robi gay beta do 0.50$. Do mnie fold. Ja z na SB przebijam do 1.75$. Flop niski, coś w stylu .
    Uderzam za 3$. Przeciwnik call. Turn . Robię check, przeciwnik uderza za 2.5 $, a ja fold. Po flopie, że skoro się nie boi, pewnie chowa AA, KK lub AK.
    Wcześniej go nie widziałem, wiem tylko, że miał VIP goldstar, więc prostym donkiem pewnie nie był.

    Moje pytanie dotyczy generalnie QQ i JJ granych bez pozycji na niskim flopie.

  2. #2
    Można temat rozszerzyć o granie par z przedziału 88 - JJ (może też QQ) bez pozycji przy niskim flopie bez drawów. Robimy lead bet (cbet) dostajemy call i co dalej? Jak takie coś odczytywać? Dalsza linia to c/f z uwagi na możliwość trafionego seta? A może mamy tutaj do czynienia z overparą także u przeciwnika i problem jedynie w określeniu, kto ma wyższą parę? Niby flop bardzo dobry dla nas, ale jak dostajemy call od gracza w stylu 18/12 ręka zaczyna być ciężka do dalszej gry. Osobiście mam problem z graniem turna i rivera, zwłaszcza jak jeszcze wyskoczy jakaś overkarta.
    Bo ok 80% CBetów napotyka w takich sytuacjach foldy i zgarniamy pulę na flopie, ale pozostałe 20%, gdzie dostajemy calle/reisy powodują że na dłuższą metę możemy być w plecy w takich sytuacjach. Wikłamy się po prostu w dużą pulę, która w moim przypadku często kończy się stratą stacka, a nie wiemy tak naprawdę na czym stoimy.
    Ostatnio edytowane przez dhaetr_tech ; 16-03-2009 o 11:14

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Takie ręce to moja największa dziura i źródło strat. Na ogół się stackowałem, ale ostatnio zaczynam się uspokajać, za radą forumowiczów.

    W pierwszy rozdaniu mam wątpliwości już do preflopa. Na pewno re-raise po raise z UTG i dwóch callach? Ja wiem, że donkownia, ale chyba jednak ja się przełączam w call-no_set_no_bet. A już na pewno folduję do jego pusha.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    1 Rozdanie - właściwie call na flopie byłby chyba lepszy niż 3bet (raise z UTG+1 i 2 calle). A tak jak zagrałeś to... przydałyby się staty - czasem call, czasem fold.

    2 Rozdanie - pf i flop OK. Ale turn to tragedia. W puli masz jakieś 11$ i na beta 2,5$ pasujesz?? Grałem troche na PS na tych stawkach i wiem że kolesie tutaj uwielbiają callować / raisowac na takich flopach. Po prostu często obstawiają Cię na 2 wysokie karty i zakładają że nic nie trafiłeś. Co on tu może mieć:
    -8x
    -niskiego / średniego pocketa - 77, 99, TT - spokojnie w jego zasięgu.
    -czasem nic i będzie próbował cie wywalić na turnie jak zaczekasz
    -oczywiście może mieć AA KK czy seta albo Kx
    Zatem co robić na turnie:
    -ch-call (na takiego beta na bank bym sie nie zrzucił)
    i na river ch-call chyba że wyskoczy z jakimś mocnym betem z dupy (standardowa gra donków gdy mają monstera) to fold
    -albo bet (jak to często robią instruktorzy na unipoker.pl) i koleś mający np średniego pocketa jest w trudnej sytuacji bo K jest spokojnie w twoim zasięgu po tym co pokazałeś w poprzednich streetach.

    Przecież jego zagranie spokojnie mogło oznaczać "koleś cbetował flop, na turnie K już pęka to go spróbuję tanio wywalić"
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 16-03-2009 o 11:29

  5. #5
    2) c/c turn i fistpump c/c river (jak nie spadnie kier albo as)

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Nic już w tym temacie się nie dzieje, więc tylko odpowiem:

    Cytat Zamieszczone przez dhaetr_tech Zobacz posta
    Można temat rozszerzyć o granie par z przedziału 88 - JJ (może też QQ) bez pozycji przy niskim flopie bez drawów.
    Raczej nie. W przypadku 8 8 - 10 10 sprawa wydaje się prosta. Robimy call szukając seta. W przypadku JJ - QQ wchodzenie trochę nie ma sensu. Chyba, że chcemy czegoś szukać razem z ewentualnie 2-3 innymi parami.
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Takie ręce to moja największa dziura i źródło strat. Na ogół się stackowałem, ale ostatnio zaczynam się uspokajać, za radą forumowiczów.
    W pierwszy rozdaniu mam wątpliwości już do preflopa. Na pewno re-raise po raise z UTG i dwóch callach? Ja wiem, że donkownia, ale chyba jednak ja się przełączam w call-no_set_no_bet. A już na pewno folduję do jego pusha.
    Ale to jak? Co Ci da to, że nie trafisz tu seta? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy takim flopie jest to takie 100% do zrzucenia. Co więcej, pewnie po callu okazałoby się, że stoisz w tym samym miejscu, tyle, że jest więcej w puli.
    Call AI po reraise oczywiście jest mocno dyskusyjny, jednak jak wiadomo zupełnie inaczej się na to patrzy już po czasie, a inaczej jak się siedzi, widzi shorta i ma kilka sekund na podjęcie decyzji wiedząc, że w jego zasięgu może być także Ak, AQ. Oczywiście mimo wszystko, następnym razem pomyślę na callem AI 2 razy.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta

    2 Rozdanie - pf i flop OK. Ale turn to tragedia. W puli masz jakieś 11$ i na beta 2,5$ pasujesz?? Grałem troche na PS na tych stawkach i wiem że kolesie tutaj uwielbiają callować / raisowac na takich flopach.
    Zatem co robić na turnie:
    -ch-call (na takiego beta na bank bym sie nie zrzucił)
    i na river ch-call chyba że wyskoczy z jakimś mocnym betem z dupy (standardowa gra donków gdy mają monstera) to fold

    Przecież jego zagranie spokojnie mogło oznaczać "koleś cbetował flop, na turnie K już pęka to go spróbuję tanio wywalić"
    Adam, to oczywiście Twoje zdanie i szanuję je, ale... Ja natomiast wiem, że po takiej postawie przeciwnika (który nie jest zwykłym donkiem - aha - stack miał ok 19$)w 4/5 przypadkach jestem z tyłu. "Przechodząc" nl 25 nauczyłem się w sumie jednego. Żeby 80% sytuacji starać się rozstrzygać PF lub na flopie. W tych miejscach trzeba się jasno określać co do tego, gdzie jesteśmy. Wolę tu oddać nieco więcej, niż później bawić się w zgadywanki.
    Co do dorzucenia 2,5$ do puli. Ok, to tylko w tym przypadku 2,5 , ale po co dorzucać nawet 50c wiedząc, że raczej się tego nie wygra? Nie lubię rozdawać pieniędzy.
    Kilka postów wcześniej wrzucałem rozdanie o pasywnym rozgrywaniu over par. Skoro w tym przypadku ani bet PF, ani mocny bet flop go nie wystraszył, nie mam powodów przypuszczać, że pokaże mi coś gorszego niż te damy.
    Co do Twojego call - ok, każdy gra jak uważa. Zauważ tylko, że siedzisz tu już sporo i zamiast zamieszczać już rozdania z jakiegoś nl 100, co jakiś czas wpisujesz żale z nl 10.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Zatem co robić na turnie:
    -ch-call (na takiego beta na bank bym sie nie zrzucił)
    i na river ch-call chyba że wyskoczy z jakimś mocnym betem z dupy (standardowa gra donków gdy mają monstera) to fold
    -albo bet (jak to często robią instruktorzy na unipoker.pl) i koleś mający np średniego pocketa jest w trudnej sytuacji bo K jest spokojnie w twoim zasięgu po tym co pokazałeś w poprzednich streetach.

    Przecież jego zagranie spokojnie mogło oznaczać "koleś cbetował flop, na turnie K już pęka to go spróbuję tanio wywalić"
    +1, przy czym ja jestem za linią bet/fold zdecydowanie. jednak as played, nie wywaliłbym tego za 2.5$ do takiej puli.

    pierwsze rozdanie 100% standard, nie zmieniaj nic imo.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez troll Zobacz posta


    Ale to jak? Co Ci da to, że nie trafisz tu seta? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy takim flopie jest to takie 100% do zrzucenia. Co więcej, pewnie po callu okazałoby się, że stoisz w tym samym miejscu, tyle, że jest więcej w puli.
    second barrela tak czy inaczej nie wytrzymasz, zyskac mozesz niewiele i trzeba pamietac, ze nie tylko initial agressor jest tutaj zagrozeniem, pozostala 2 tez przeciez *cos* ma.

    imo jedna z wielu sytuacji, w ktorych wygrasz niewiele a przegrasz caly stack

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez troll Zobacz posta
    Po flopie, że skoro się nie boi, pewnie chowa AA, KK lub AK.
    Jak według ciebie rozegrałby np. TT? Zrzuciłby po pojedynczym becie na flopie 8 high? Bez przesady. Zwłaszcza, że po minraise'ie pf można się spodziewać, że to słaby gracz. Zresztą, sam napisałeś, że sprawdziłby na tym flopie z AK, no to czemu nie 99 w takim razie? Król mu pomaga tutaj bardzo rzadko, ale może go przestraszyć, więc ja na turnie gram check-call (zwłaszcza tak maleńkiego beta). Jeśli przeczeka, valuebetuję river, jeśli nie, to chyba też check-call jakiegoś rozsądnej wielkości beta (chociaż może lepszy byłby lead, sam nie wiem...).

    W pierwszym rozdaniu zagrałbym call pre flop (wydaje mi się, że reraise'ując zawężasz zasięg przeciwnika niemal tylko do rąk, które cię biją albo masz z nimi coinflipa) i lead na flopie. Jeśli wywiązałaby się jakaś bardzo nieprzyjemna akcja, zrzuciłbym, ale z typkiem, który ma 1/2 BI bym się raczej stackował (chyba że jest bardzo pasywny).

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez troll Zobacz posta
    Adam, to oczywiście Twoje zdanie i szanuję je, ale... Ja natomiast wiem, że po takiej postawie przeciwnika (który nie jest zwykłym donkiem - aha - stack miał ok 19$)w 4/5 przypadkach jestem z tyłu. "Przechodząc" nl 25 nauczyłem się w sumie jednego. Żeby 80% sytuacji starać się rozstrzygać PF lub na flopie. W tych miejscach trzeba się jasno określać co do tego, gdzie jesteśmy. Wolę tu oddać nieco więcej, niż później bawić się w zgadywanki.
    Co do dorzucenia 2,5$ do puli. Ok, to tylko w tym przypadku 2,5 , ale po co dorzucać nawet 50c wiedząc, że raczej się tego nie wygra? Nie lubię rozdawać pieniędzy.
    Kilka postów wcześniej wrzucałem rozdanie o pasywnym rozgrywaniu over par. Skoro w tym przypadku ani bet PF, ani mocny bet flop go nie wystraszył, nie mam powodów przypuszczać, że pokaże mi coś gorszego niż te damy.
    Co do Twojego call - ok, każdy gra jak uważa. Zauważ tylko, że siedzisz tu już sporo i zamiast zamieszczać już rozdania z jakiegoś nl 100, co jakiś czas wpisujesz żale z nl 10.
    Oj Trolu - nie podoba mi się ten komentarz

    Kilka uwag
    1. Zdecyduj się - albo jestes w 4/5 przypadków z tyłu więc pasujesz a zatem PO CO PYTASZ NA FORUM skoro wiesz że call nie ma sensu. Albo nie wiesz co zrobić, więc raczej nie zakładasz że najczęściej jesteś z tyłu.
    2. 2.5 do puli 12 to niewiele - nawet jeśli czujesz że częściej jestes z tyłu to wystarczy Ci tylko czasem wygrać żeby na tym zarabiać. A 0.5$ to nawet jeśli wiesz na 100% że jesteś z tyłu to powinieneś sprawdzić w nadzieji na Q. Jeśli trafisz a on miał lepszy układ od twojej parki dam to sporo możesz wyciągnąć (zwłaszcza od seta).
    3. Zrobił becika i sprawdził raisa pf, potem sprawdził na flopie. Czemu odrazu ma mieć lepsza rękę. Widziałeś że tak gra monstery? Ma staty nita? Grałem sporo na NL25 i wiem jak często oni floatują / raisują niskie flopy. Wielu z nich patrzy w ten sposób "raisował pf, zatem ma wysokie karty, więc nie trafił i nic nie ma" ile ja nietrafionych AK z EP czy MP przegrywałem. Jak zacząłem tam kiedyś grac jak nit i nawet AK swego czasu nie raisowałem z EP i ich przyczepienia kończyły sie czesto tym że przegrywali z QQ+ to sie troszke pochamowali. Ostatnio grałem tam shortem i po prostu czesto sobie darowałem cbety z 2 wysokimi kartami na nietrafionym flopie bo były cholernie często sprawdzane / raisowane. Za to QQ+ na niskich flopach to była "fabryka $" - dopiero po 20k, gdy czesto siadając na stoł miałem kilku graczy z którymi miałem rozegrane 50-500 rozdań, niektórzy już czaili jak gram i byli ostrożniejsi na niskich flopach.
    4. "Powinienem grac NL100 a siedze na NL10" - to samo moge powiedzieć o Tobie - chyba zacząleś nawet grac wczesniej ode mnie. Nie szło mi dobrze na NL25 wiec zamiast tam stać w miejscu - wolałem zarabiać na NL10. Choć w najbliższym czasie znow bede próbował przejsc wyżej.