Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    witam jako gracz początkujący nie skupiałem się jeszcze nigdy na pisaniu notatek...chciałbym zapytać na jakie najważniejsze rzeczy zwracacie uwagę? jakie skróty np uzywacie żebym mógł zacząć sprawnie i szybko podsumowywać sobie poszczególnych graczy. Dzięki - pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Skróty możesz sobie opracować sam, w końcu tylko ty masz je rozumieć.
    Ja zapisuję najczęściej skrótowo przebieg jakichś wyróżniających się rozdań, np.
    "c JJ na sb vs. btn, ch-c na J53s, ch T, ch-r 5"
    oznaczałoby, że gracz, będąc na small blindzie, tylko sprawdził z JJ po podbiciu z buttona, sprawdził (check-call) bet na flopie J53 (przy czym 5 i 3 były w tym samym kolorze), zrobił check na turnie (którym była dziesiątka) i check-raise na river (piątka).
    Do tego jakieś bardziej ogólne informacje o stylu gry przeciwnika. Czy jest loose czy tight (jeśli na danym roomie nie mam możliwości wyświetlania statystyk), tricky czy straightforward (tzn. czy robi jakieś wyszukane zagrania, blefy, slowplaye, floating itp. - 'tricky', czy gra po prostu tym co ma, betuje mocno, gdy ma dobre karty, a gra check-fold albo check-call, gdy ma słabo - 'straightforward'), co oznaczają zwykle poszczególne wielkości betów, timing tells (czyli czy zdradza siłę swojej ręki poprzez czas reakcji) itd.
    W przypadku lepszych graczy czasami wpisuję sobie też, co dany gracz prawdopodobnie zanotował na mój temat. Na przykład jeśli nietypowo rozegrałem jakąś rękę albo 3betowałem go dość często w krótkim okresie i być może wziął mnie za maniaka. Chociaż to robię raczej rzadko i jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym to wykorzystał, bo na moich stawkach nie mogę mieć pewności na ile nawet przyzwoici gracze są uważni i będą się do mojego image'u dostosowywać.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 04-03-2009 o 20:11

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    podsumowując: staraj się robić takie notki w których będzie zapisany przebieg całego rozdania. Tylko z takich notek (przy założeniu że przeciwnik podobne ręce podobnie rozgrywa) będziesz mógł wyciągnąć wnioski. Uwzględniaj pozycję, streeta, akcje i wielkość beta/raisu.

  4. #4
    dzieki za wyczerpujące odpowiedzi mniej wiecej mam już plan dzialania w tym zakresie...pzdr

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Jeszcze tak na szybko,
    Czy nie wiecie w czy jest jakiś konkretny plik, w którym notatki są zapisywane? Dobrze by było zrobić sobie kopię na wszelki wypadek. Chodzi o PS.

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Edit: Już sam sobie odpowiedziałem. Sry.