Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21
    pamietajcie ze PIS chce zakazac e-hazardu w Polsce,
    wiec w naszym interesie jest aby dostali jak najmniej glosow

    pozdro!

  2. #22
    Weeskacz jako jeden z nielicznych podjąłeś próbę uzasadnienia haseł nienawiści do tej ekipy u władzy. Co prawda więcej w tym tekście ogólników i powierzchowności, nie ma odpowiedzi na żadne z moich pytań, ale taki nakład pracy zasługuje na uwagę. Szacunek.

    1) Wiem, że chęć spalenia kaczek na stosie to przenośnia. Nie wierzę nawet tym, którzy zaklinają się, że gdyby mieli taką możliwość to by kaczki zlikwidowali… a są tacy.
    Chodziło mi raczej o powszechną niechęć do jakiejkolwiek dyskusji na ten temat.
    Jak widać myliłem się przynajmniej jeśli chodzi o Ciebie (może zmylił mnie Twój jednoznaczny podpis).

    2) Zdaniem o tym, że "nie znoszę" itd. chciałem tylko podkreślić, że nie staję tu w roli adwokata PISu a raczej przeciw bezdyskusyjnemu "upieczeniu" kogokolwiek.
    Wpisy: "Spalmy ich na stosie!", "Kto przynosi podpałkę?", "Vitorio ale z ciebie naiwniak" i wiele innych pojawiających się w co drugim wątku na tym forum vide:
    http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=5882 nie dają pola do dyskusji.

    3) Aby rozmawiać merytorycznie trzeba zacząć od fundamentów na których opiera się swoje poglądy. Bez tego nie sposób zrozumieć innego człowieka. Można go nawet nazwać "uciekinierem z psychiatryka", zwłaszcza, jeśli wszyscy na około mają te fundamenty zupełnie inne. Ciężko w krótkiej dyskusji odkręcić to co przez prawie 20 lat postkomunistycznej Polski wtłacza się do głów. Ale spróbuję.

    Otóż uważam, że człowiek (dorosły) jest istotą rozumną. Może sam decydować o swoim losie. Może i powinien sam podejmować decyzje o tym czy się ubezpieczy w funduszu emerytalnym, zdrowotnym, czy będzie się leczył w szpitalu, klinice czy u znachora, czy zapnie pasy w aucie, czy kupi banana o takiej lub innej krzywiźnie, czy zatrudni się u kogoś w wymiarze 18 godzin/dobę, czy będzie utrzymywał się z gry w pokera, czy pośle dziecko do szkoły z rygorami, mundurkami i dyscypliną czy do tej w której dziewczynki robią loda na przerwie, jarają faje, ćpają i co tam jeszcze a chłopcy robią falę i zbierają haracze.
    Każdy powinien mieć prawo decydować o swoim losie, swym majątku, rodzinie i zdrowiu, nawet jeśli przypłaci to chorobą, bankructwem czy życiem.

    Uważam również, że człowiek jest nie tylko rozumy, ale też jest istotą społeczną, wrażliwą i częściej dobrą niż złą. Jestem pewien, że bez ingerencji państwa ludzie chorzy, niezaradni i biedni znaleźliby wsparcie u innych, gdyby nie zbrodnicza działalność urzędnicza vide głośna konfiskata majątku właścicielowi piekarni za rozdawanie chleba bezdomnym.
    Ile jest fundacji, organizacji i wreszcie indywidualnej sąsiedzkiej pomocy w Polsce mimo, że aparat państwowy chce zawłaszczyć sobie prawo do "pomocy" i zniechęca skutecznie do niej innych ?
    Zobacz ile jest wpisów w temacie "Pajacyk - Posiłki - Nabijamy Money". Nie wiem ile tam faktycznej pomocy a ile "nabijania postów" by zagrać we freerolu Doliego, lub wpisów bo tak wypada, ale wielu jest dobrych ludzi, bez wątpienia!

    Wszystkie inne dyskusje trzeba odłożyć dopóki nie ustali się spraw fundamentalnych.

    Socjaliści uważają ludzi za kretynów, którymi trzeba kierować, którzy wymagają bezustannej opieki i dozoru aparatu urzędniczego. Socjaliści uważają ludzi za bezduszne i złe istoty czerpiące satysfakcję z czyjegoś nieszczęścia i bez pomocy "specjalistów" i "naukowców" umrą niechybnie.
    Albo tak uważają, albo głosząc takie tezy mają w tym interes. Mogą tworzyć coraz więcej "niezbędnych departamentów" i obsadzać w nich "niezbędnych fachowców".
    A jak wiadomo by działać fachowo musi być dobra płaca.

    Tekst VITORIO dotyczy tego co jedni socjaliści obiecali a nie dotrzymali.
    Wcześniej byli inni z SLD, którzy obiecali i nie dotrzymali, wcześniej z AWS i UW itd. Teraz socjaliści (pozujący na liberałów) z PO też obiecują.

    Głosuję na UPR TYLKO Z JEDNEGO POWODU.
    Chcę by państwo przestało zajmować się wszystkim. Chcę sam o sobie decydować. Chcę prywatnych szkół, szpitali, ZUSu, pomocy społecznej, bez przymusów, likwidacji VATów, akcyz, podatków spadkowych, gruntowych itp. itd.
    (minimalny podatek dochodowy być musi na wojsko, policję i sądy).
    Nie chcę utrzymywać kilkuset tysięcznej armii urzędników. Chcę by wybory parlamentarne były mało znaczącym epizodem mającym znikomy wpływ na gospodarkę i życie ludzi.

    Jak zatem mając tak fundamentalnie inne podejście do tematu rozmawiać o szczegółach? Spory na temat wyboru między ulgą na becik czy ulgą na budowę domu dla mnie nie istnieje bo ulg ma nie być w ogóle. Dyskusja czy wybudować mieszkania dla młodych małżeństw czy podnieść pielęgniarkom pensje to dla mnie bzdura, rząd takimi rzeczami ma się nie zajmować wcale.

    Tematów jest tysiące: kara śmierci, legalizacja hazardu i narkotyków, przywileje i nierówne prawa dla wybranych (feministki, geje, zieloni), wolność słowa, ochrona życia itp. itd. Państwo zajmuje się wszystkim a tym czym powinno najmniej.

    Jeszcze coś o PISie. Akurat w dojściu do władzy tych socjalistów jest jeden plus.
    Od 20 lat w Polsce rządzą socjaliści z jednej "pookrągłostołowej" opcji post PZPRowskiej wraz z godzącymi się na współpracę z postkomunistami wybrańcami z "S".
    Wymieniali się regularnie u władzy i poczuli się tak pewnie, nie do ruszenia, że zaczęli nawet swoje machloje wyciągać na światło dzienne (niekończąca się seria przestępstw i afer za ostatnich rządów SLD – obecnie LID). Nie przewidzieli, że lud może wybrać do władzy kogoś z poza "układu", znaczy raz już tak było, ale poradzono sobie z tym w jedną noc:
    http://video.google.com/videoplay?do...ocidfeed&hl=pl
    Zatem jeśli muszą już rządzić socjaliści to niech chociaż się pilnują nawzajem.

    Nie ma żadnych szans na rozstrzygnięcie tematów tutaj.
    Pytałeś czy piszę w znanych portalach. Nie, nie mam czasu i ochoty przepychać się z trollami. Piszę jednak, rzadko na 1, słownie jednym forum politycznym. Podaję link ogólny, więc to chyba nie spam:
    http://www.salon24.pl
    To jedno z nielicznych miejsc w sieci, gdzie czasem można porozmawiać naprawdę merytorycznie.

    Pozdrawiam i dla mnie to raczej EOT.
    Ostatnio edytowane przez ZbigAnch ; 11-09-2007 o 10:16

  3. #23
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    Bogi nie dramatyzuj. To cale "mamy panstwo totalitarne, wraca PZPR" to imho propaganda opozycji (czesc gry politycznej, tez chca byc wybrani). Naprawde nie mam nic przeciw temu, ze Laczory uzywaja radykalnych metod przeciw ludziom, ktorych i tak nie chcemy w Sejmie - Lepper popelnil przestepstwo i bylby ujety na goracym uczynku - jak inaczej to zrobic bez podsluchow? Kaczmarek, bedac ministrem donosi o tym Krauzemu i ja jak najbardziej chce, zeby poniosl tego konsekwencje (jesli rzeczywiscie to zrobil, ale niech nikt nie mowi ze PiS wplynie na prokuratorow i zrobia proces pokazowy :|). Sa rzeczy, ktore mi o wiele bardziej nie pasuja u Kaczorow - dyplomacja, niewielkie pojecie o gospodarce.
    Ale jestem fanem rozliczania a przeszlosci i kontrolowania ludzi, ktorzy maja zajebiste zycie z naszych pieniedzy. I jesli wicepremier dopuszcza sie czegos wbrew prawu, to ja osobiscie chcialbym, zeby uzyto CBA, zeby go udupic.

    Moze sonde?

  4. #24
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Jack mówiłeś coś? Mów bo się udusisz

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    nie czytalem wszystkich wypowiedzi ale ja powiem tak

    Ok Kaczynscy sa uczciwi nigdy napewno nie posadzilbym ich o robienie jakis ciemnych interesow itd

    Tak samo mysle ze w partii tez tego nie maja za bardzo jak robic bo kaczory trzymaja krotko a ze czasem zdarza sie czarne owce no trudno

    potrafie sobie tez wyobrazic ze maja dobre checi i chca serio dobrze

    ALE !!!

    Tak jak juz ktos napisal maja urojona misje walki z mistycznym ukladem i prawie peklem ze smiechu gdy chyba rzecznik rzadu mowil ze tylko PIS mial odwage zerwac ten obrastajacy bluszcz ze swojej piersi <buahahahahaha>

    Po drugie nie podoba mi sie ich solidarne panstwo mam zamiar byc osoba bogata przynajmniej jak na polskie warunki wiec sram na ich socjalne pomysly tymbardziej ze wiekszosc z nich jest nietrafiona

    Do tego wlasnie ta moralna rewolucja inne ideologiczne bzdety powoduja ze cholernie mi wstyd ze rzadza nami ludzie o tak waskich horyzontach i naprawde powoduacy izolocja polski w swiecie i powszechny smiech

    W jakims ostatnim programie co z ta polska bardzo ladnie ujal to o dziwo roman giertych mowiac do Pisowcow ze "Wy poprostu nie lubicie ludzi" i taka jest prawda chcac byc nad wyraz czystymi nie ufaja "nieswoim" przez co stanowiska dostaja osoby niekompetentne a osoby kompetentne ktore same mysla sa systematycznie usuwane <LOL>

    Nie podoba mi sie ze Pis uwazaja swoje racje za swiece a to ze krytykuje ich dzialania sad trybunal opozycja media unia zagranica to jeden chuj oni sie nie znaja i dzialaja za sprawa ukladu

    A co do skladki to zajebiscie obnizyli o tyle ze jak ktos zarabia 1000 zl to dostanie 30 zl wiecej smiech !!! a budzet to kosztuje kilkanascie miliardow zł i zamiast to np dac na sluzbe zdrowia to religa zafunduje nam jeszce 10 roznych podatkow ZALOSNE

    Dlatego niestety ale musze to powiedziec wole roznych SLDowskich cwaniaczkow (choc nie bede glosowal na SLd) niz super czystych pisowcow za ktorych i tak bede musial sie wstydzic

    To tyle dlatego zrobmy co w naszej mocy by do semu dostalo sie jak najmniej tego drobiu !!!!!!

  6. #26
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    To ja tu kurwa wywalam posta na dwa metry, a on wsiąka... Drugi raz nie piszę, nie chce mi się już...

  7. #27
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Zbiganch w sumie bardzo fajny post w ktorym piszesz wiele rzeczy z ktorymi sie zgadzam, tez uwazam ze Panstwo powinno jak najmniej ingerowac w sprawy ludzi ktore de facto nie maja wplywu na panstwo

    Co do rzucania haslamy spalmy Pis, kto rpzynosi podpalke... itd to one dobrze ze sa sa krotkie a wiadmo o co chodzi

    Mysle ze przeceniasz ludzie niby sa rozumni ale niektorzy albo nie korzystaja z rozumu albo wychodzi im to kiepsko, jest wiele osob ktore totalnie nie interesuja sie polityka i takie osoby zuplelnie nie maja pojecia jaka partia co prezentuje tacy ludzie albo w wiekszosci przypadkow nie glosuja wcale albo glosuja dlatego ze ktos im tak doradzil albo zobqaczyli jakis wyrywek spotu wyborczego lub jakas wypowiedz danego lidera partyjnego

    Wiec taka ogolna niechec do Pis sprzyja temu ze niektore osoby zastanowia sie co robia i zrezygnuja z popierania tej partii która nie robi nic dobrego dla Polski zajmuje sie jakimis bzdurami i tylko przynosi wstyd

  8. #28
    No właśnie, Jack tak ładnie się włączył do dyskusji, nawet jakieś pochwały pod weeskacza i moim adresem były i co ?
    Blaszana klątwa czy jak ?
    ps.
    Jack, plakat o którym chyba mówiłeś daję w załączniku
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #29
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Ten o którym pisałem był właśnie z tej samej kampanii wyborczej, było ich kilka. Wypas!

    PS. Robota BlaChy, jak nic!
    Ostatnio edytowane przez Jack Daniels ; 14-09-2007 o 15:26

  10. #30
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    ZbigAnch, polemiki ciąg dalszy.......

    Stwierdziłeś, że mój tekst był ogólny. Cieszy mnie taki odbiór, gdyż nie miałem zamiaru nikomu narzucać własnych poglądów, a jedynie nakłonić do refleksji. I osobiście
    za dobry tekst uważam taki, który zamiast podawać gotowe odpowiedzi skłania do
    stawiania sobie kolejnych pytań. Przyznam, że lubię sobie od czasu do czasu przeczytać coś z prawdziwego papieru i mającego więcej stron niż gazeta, ale to, że ktoś ogląda
    dużo filmów nie znaczy, że jest dobrym aktorem.
    Jednak zestawiając treść zawartą w moim poście z treścią wypowiedzi polityków to raczej wstydzić się nie muszę. Poza tym mimo, iż interesuje mnie wiele rzeczy to polityka nie jest jedną z nich - nigdy nie przeczytałem i nie zamierzam przeczytać, żadnej politycznej książki. I jak zapewne większość z Was unikam politycznych tematów, co jak pokazały dwa ostatnie lata jest błędem. A ponieważ każdy głos jest tak samo ważny, istotnym jest by był to głos oddany świadomie zgodnie z własnymi podglądami. Tylko, że te poglądy trzeba sobie wypracować, bo inaczej jest się bardzo podatnym na otoczenie i puste hasła polityków...

    Faktycznie z Korwinem trochę "pojechałem". Ale tak już mam, że mówię to co myślę.
    Staram się też otaczać takimi ludźmi, ale zdarza się, że czasem ktoś walnie "focha"
    Wiem, że nie tylko ja tak postrzegam dżejkeja, co nie zmienia faktu, że sympatyk UPR mógł poczuć się urażony. Ale nie zamierzam przepraszać za wyrażanie swojej opinii.

    ZbigAnch w Twoich wypowiedziach uderza mnie bijący z nich ideologizm. Nie wiem czy tak dobrze chłoniesz słowa JKM czy jesteś działaczem UPR, ale wszystkich pakujesz do jednego worka podobnie jak panujące nam bliźniaki, z tą różnicą, że u nich ten worek nosi nazwę "układ", a u Ciebie "socjaliści". Jak widać UPR i PiS coś łączy - wszystkich o innych poglądach mogą nazywać komuchami.

    Otóż uważam, że człowiek (dorosły) jest istotą rozumną.
    Nawet jeśli uznać to za prawdę to wielu wystarczy tego rozumu by wspiąć się co
    najwyżej na drugi stopień drabiny Maslowa.

    człowiek jest nie tylko rozumy, ale też jest istotą społeczną, wrażliwą i częściej dobrą niż
    złą
    Jeśli ma naprawdę silną osobowość to jest w stanie przejawiać te cechy. W przeciwnym wypadku kieruje się nie własnym głosem, lecz przytakuje większości. A w zbiorowości
    lepiej jest być tym, który "pasuje" niż tym, który "nie pasuje".

    Jestem pewien, że bez ingerencji państwa ludzie chorzy, niezaradni i biedni znaleźliby wsparcie u innych
    W takim razie dlaczego jest tylu bezdomnych, mimo istnienia wielu schronisk i
    przytułków? No chyba, że ludzie nie pomagają bo jest tylu chętnych do pomocy, że nie
    mają czasu stać w kolejkach.

    Zobacz ile jest wpisów w temacie "Pajacyk - Posiłki - Nabijamy Money". Nie wiem ile tam faktycznej pomocy...
    Nie wydaje mi się by ktokolwiek wpisywał się tam dlatego by zabłysnąć bo nie ma czym nikt tego nie zauważa, kto chce to klika i nie dba o to jak to będzie odebrane. Jeśli ktoś
    chciałby błysnąć to pisałby coś w stylu brigantosa, deckera czy innych "gwiazd". Nie
    wymieniam tu daniza, gdyż on zaczął dojrzewać i jest szansa, że to mu się uda. A nawet jeśli byłby ktoś na tyle próżny by poprzez 4 kliknięcia (gdyż zakładam, że nie ma takiego gnoja, który wpisuje się bez klikania) uzyskać cokolwiek dla siebie to jakie to ma znaczenie dla tych, którzy dzięki temu zyskują po te 5gr? Czy dla nich ma znaczenie
    motywacja tego dzięki, któremu zbierają te grosiki? ZbigAnch powiem Ci, że jeśliby
    wszyscy mieli wpisywać się tam dla "prestiżu", ale robiliby to często to ja jestem ZA!


    Głosuję na UPR TYLKO Z JEDNEGO POWODU.
    Chcę by państwo przestało zajmować się wszystkim. Chcę sam o sobie decydować.
    Chcę prywatnych szkół, szpitali, ZUSu, pomocy społecznej, bez przymusów, likwidacji
    VATów, akcyz, podatków spadkowych, gruntowych itp. itd.
    (minimalny podatek dochodowy być musi na wojsko, policję i sądy).
    A to jeszcze program UPR czy już Kononowicza?
    Pytam bo jeśli chcesz zlikwidować VAT, akcyzy i wszelkie inne podatki poza
    "minimalnym podatkiem dochodowym" to jest duża szansa na to, że faktycznie NIE
    BĘDZIE NICZEGO.
    Powiedz mi wypełniałeś kiedyś PIT? Bo jeśli tak to wiedziałbyś, że podatek dochodowy, który rzeczywiście płacisz (po wszelkich odliczeniach) to znikomy procent wszystkich
    podatków, które wpłacasz do budżetu państwa. Gdyby budżet składał się tylko z
    "minimalnego podatku dochodowego" to:
    - Ty nie pracowałbyś przez ponad pół roku na podatki (w tym roku dzień wolności
    podatkowej -16 czerwca),
    - Państwo miałoby tylko na utrzymanie władzy z ich przywilejami i ochroniarzami (o
    wojsku, policji i sądach poza Warszawą mógłbyś zapomnieć).

    Czy to jest program stworzenia utopii czy totalnej anarchii? W każdym razie przy takim programie to faktycznie wszyscy, nawet PO wypadają na socjalistów.

    Myślę, że równie dobrą wiedzę o podatkach mają biedne wielodzietne rodziny, które
    liczą, że dostaną 1200zł na dziecko - "bo przecież weszła ulga i za każde dziecko dają
    1200zł no tak mówili w telewizorni." Tylko nie rozumieją, że aby odliczyć to trzeba mieć z czego. A rząd nie chce ich wyprowadzać z błędu bo świadomy na nich nie zagłosuje, a na głos ciemnego zawsze można liczyć - parafrazując słowa kurskiego.
    Ale to już inny temat....

    Chcę by wybory parlamentarne były mało znaczącym epizodem mającym znikomy wpływ na gospodarkę i życie ludzi.
    Skoro wybory mają być bez znaczenia to po co "ich" przy tym korwinowskim korycie wymieniać? Nie lepiej wybrać na tron jednego i dożywotnio np. Janusz Korwin XVII


    Uważasz, że każdy sam powinien decydować, o tym czy:
    - ubezpieczy się w funduszu emerytalnym, zdrowotnym,
    - zapnie pasy w aucie,
    - czy będzie utrzymywał się z gry w pokera,
    - czy pośle dziecko do szkoły z rygorami, czy do tej w której dziewczynki robią loda na
    przerwie, jarają faje, ćpają (jak sądzisz którą wybrałoby dziecko? - zwłaszcza chłopiec

    Możesz mi tylko odpowiedzieć na jedno pytanie. Co taki skrajny liberał jak JKM robi w
    koalicji z takimi socjalistami jak Giertych i Jurek?

    http://wiadomosci.onet.pl/1603468,11,item.html

    Tych ostatnich mogła połączyć miłość do "Godfather" rydzyka, ale nie możliwe by dżejkej również poczuł w sobie "prawdziwego polskiego katolika" w nadziei na to, iż don rydzyk wyśle do urn kilka ze swoich ślepych lecz wiernych oddziałów.

    Możliwe jest iż uznał, że w sumie poglądy dla niego nie są tak ważne i skoro jest okazja by w ogóle zaistnieć w statystykach to warto się przekolorować na czas kampanii. A jak się nie uda to zawsze można wrócić do oldskulowego hasła o świniach i korycie. No i nie trzeba będzie już rywalizować z partią Gamoni i Krasnali, ani w debacie, ani na placu boju - a to jak wiadomo ciężkie zadanie, któremu sam giertychowy "von Smallhausen" Wierzejski nie podołał.

    Zresztą Mikke pytany o różnice programowe, w tym spór o ochronę życia poczętego,
    odparł:
    - My nie musimy tego godzić. My w Sejmie będziemy tworzyć osobne kluby..
    No tak chodzi tylko o to, że razem istnieje szansa by do tego "koryta" się dopchać i w
    końcu widnieć na własnych plakatach...

    A na temat propagandowego "dzieła" tego "nieskalanego autorytetu" jakim jest kurski to wypowiadać się nie będę. Jeśli odbierasz te wydarzenia w sposób jaki przedstawił to ten buldog to twoja sprawa i w tej kwestii nie zamierzam z Tobą polemizować....Tutaj to ja po prostu wysiadam.....


    PS 1. Tak się zastanawiam...te inicjały: Janusz Korwin-Mikke....... Jeszcze Kurwa Mnie!
    (?)
    PS 2. Na tematy polityczne dam sobie na razie bana, ale pewnie jeszcze mnie nadusi i się tu odezwę.