Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56
  1. #51
    Mam pytanie dotyczace wyplaty pieniedzy forma neteller. Na wielu forach pada pytanie o ilosc pieniedzy jaka moze zostac wyplacona z polskiego konta bankowego aby nie bylo cienia podejrzenia ze strony urzedu skarbowego (aby urzad skarbowy tej informacji o wyplacaniu nie uzyskał), skad inad do dzis nie wiem jaka to jest kwota miesieczna oraz jaka to jest kwota dzienna (gdyby ktos wiedzial na 100% to prosze o odpowiedz). Moje pytanie dotyczy natomiast jak mi sie wydaje opcji omijajacej ten problem mianowicie kozystajac z uslugi netellera, neteller nie posiada obowiazku informowania polskiego urzedu skarbowego o wyplacie srodkow ich klientow (pomimo ich polskiego obywatelstwa). Czy mam racje czy moze tylko w polowie a moze czegos nie uwzglednilem, prosze o odpowiedz pełna, nie jednozdaniowa.

  2. #52
    a co sadzicie o takiej melodzie :
    - wyplata z roomu"X(w $) na neteller(nie mozna na konto wyplacic)
    - wplata tej wyplaty z netellera(w $) na room"Y
    - wyplata z roomu"Y na konto bankowe przy normalnym przewalutowywaniu $

    wydaje mi sie, ze to jest metoda na ktorej tracimy najmniej.

    przyjmujac, ze mamy wiecej niz jedno konto, mozemy wyplacic wiecej $ przy normalnym kursie

  3. #53
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18
    Zauważyłem że toczyła się tu wcześniej dyskusja o celowości zakładania kont w Szwajcarii... Z tego co właśnie przeczytałem w rzeczpospolitej wygląda że jest to już nieaktualne :/ Zainteresowanych odsyłam do artykułu:
    Rzad_USA_dowie_sie__kto_ominal_urzad_skarbowy

  4. #54
    czy dobrze rozumie fragment tego artykulu jako legalizacji pokera w niedalekiej przyszlosci?

    ''- Rząd powinien się też zastanowić, czy nie ułatwić naszym obywatelom legalizacji posiadanych poza Polską aktywów poprzez wprowadzenie amnestii podatkowej. Ekonomista zaznacza jednak, że musi to być zrobione w sposób wiarygodny, aby podatnik miał pewność, że po ujawnieniu się państwo nie dobierze mu się do skóry tylnymi drzwiami. - Fundusze zdeponowane przez Polaków za granicą powinny pracować na wspomożenie naszej gospodarki - uważa Rybiński.''

  5. #55
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    Cytat Zamieszczone przez rayo1985 Zobacz posta
    aby podatnik miał pewność, że po ujawnieniu się państwo nie dobierze mu się do skóry tylnymi drzwiami
    już to widzę

  6. #56
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    No to powiało "oświeceniem" z tego tekstu

    Reasumując, moim zdaniem nie ma możliwości legalizacji wygranych, o których mowa, a co za tym idzie – nie można ich opodatkować. Porównać to można do sytuacji, w której płatny morderca chce opodatkować wynagrodzenie osiągnięte za zabójstwo.
    Panowie może ktoś zorganizuje jakiś zjazd killerów?