Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Kontrola US

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Witam

    Mieszkam jeszcze z rodzicami, ojciec prowadzi małą firmę.
    Przed chwila wrocilem znad morza i od matuli dowiedzialem się ze podczas mojej nieobecności odwiedzili nas kontrolerzy z urzędu skarbowego. Z tego co zrozumialem chca skontrolować jakieś firmowe duperele, nie wnikalem co konretnie. Mają pojawić się w tym tygodniu.

    Zastanawiam się czy mogą się przy okazji zainteresować mną i moimi dochodami i kontem bankowym (przelewy z MB)? Tak sobie mysle ze dobrze by bylo pokasowac wszelki pokerowy soft albo wywiezc w ogole kompa...(był ale sie spalił )

    Co myślicie? Miał ktoś kiedyś taką kontrolę?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    PL
    Posty
    863
    zapewne o pokerze nie maja pojecia, jakby cos mieli do przelewow z mb to mow ze w angli pracujesz i tyle

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Nieciekawa sytuacja, plus jest jeden. Poinformujesz wszystkich jak bylo

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez WojtasPolak Zobacz posta
    zapewne o pokerze nie maja pojecia, jakby cos mieli do przelewow z mb to mow ze w angli pracujesz i tyle
    A czy nie lepiej - jak nie masz przelewów z Netellera/Moneybookersów na pare tysiecy euro tylko pareset to mów że był u ciebie znajomy z Finlandii, nie miał pieniędzy, pożyczyłeś mu, i w ten sposób ci właśnie oddał, potem kolega z Meksyku itd. W koncu jeśli powiesz że pracujesz w Anglii to moga spytac "a legalnie?"

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Trzymamy kciuki, bilson.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2003
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    418
    Sorry ale co to znaczy przy okazji? O widzę że syna Pan ma to strzelimy ci też chłopcze kontrolę twojego konta i przy okazji zeszytu do religii

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    No nie wiem właśnie, dlatego pytam

    Z pisemka które panie zostawiły wynika, że zakres kontroli to:

    "Rzetelność rozliczeń z budżetem z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2005-2007 oraz podatku od towarów i usług za poszczególne okresy rozliczeniowe od 1 stycznia 2008 r. do 31 marca 2008 r."

    Wynikałoby z tego że raczej nie powinni się mną zainteresować...

    Ale generalnie to jednak "its scary out there"...
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 29-09-2008 o 09:15

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2003
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    418
    Nie sądzę, że masz czegokolwiek się obawiać. No chyba że robiłeś starszemu jakieś dziwne przelewy na firmowe konto Albo sobie przelewy większe niż 10k euro.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Oni kontroluja firme Twojego ojca, wiec nie masz sie czego obawiac.

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Niby nie robilem bezpośrednich przelewów, ale np gdy ostatnio kupowalem sobie monitor to brałem go na firmę, sklepowi internetowemu płaciłem natomiant z mojego konta (z wypłat z poksa oczywiście)

    Co w takiej sytuacji?
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 29-09-2008 o 11:04