Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Pytam, bo ostatnio trochę się przejechałem na tego typu zagraniach przeciwko, wydawało się, niezłym graczom. Aczkolwiek nie tym z tego rozdania. Często je stosujecie? Przeciwko jakim graczom i na jakich stawkach?

    Drugie kółko w sesji. UTG to niezły gracz, potrafi pasować, częściej można go spotkać na PLO200 niż PLO50, prawdopodobnie postrzega mnie również jako niezłego jak na mikrostawki gracza, i pewnie wie, że moje bety są zazwyczaj poparte silnym układem, aczkolwiek nie zawsze. SB nie kojarzę za bardzo, ale PAHUD pokazuje mi 9/2/4.5 po 275 rozdaniach. MP1 to fisz-nit, jeśli sprawdzi na tym flopie, to najprawdopodobniej drawuje do fula z top setem.

    $0.25/$0.5 Pot Limit Omaha Hi
    8 players
    Converted at weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($84.92)
    UTG 1 ($97.00)
    MP1 ($50.00)
    MP2 ($49.36)
    CO ($43.16)
    BTN ($126.28)
    SB ($20.94)
    Hero ($48.60)

    Pre-flop: ($0.75, 8 players) Hero is BB
    UTG raises to $1.75 ($83.17), 1 fold, MP1 calls $1.75 ($48.25), 3 folds, SB calls $1.50 ($19.19), Hero calls $1.25 ($46.85)
    Jak w ogóle gracie tutaj takie asy przy takim efektywnym stacku uwzględniając fakt, że to początek sesji i nie było jeszcze żadnych wesołych akcji z moim udziałem, tzn. nie 3-betowałem z blinda z czymś w stylu 4567s.

    Flop: ($7, 4 players)
    SB bets $0.50 ($18.69), Hero ???
    SB trochę mnie zaskoczył. Sam miałem zamiar walnąć donkbeta, tylko takiego za pota, ponieważ nutsowy kolor właśnie tak bym rozegrał.

    Jak rozegralibyście to rozdanie zakładając, że na flopie decydujecie się na bluff?

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 22-09-2008 o 23:45

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    robie raise o pota i jeżeli da call to na turnie pasywnie bo i tak będzie callował,przy jego stacku.Jeżeli po becie Hero ktoś przebije to problem znika samoistnieNatomiast jeżeli dostane call od jednego z pełnych stacków,a szort się składa.To na turnie gram mojego nutsowego flusha betujac za 3/4-4/5 pota,o ile stół się oczywiście nie sparował.No i na river push o ile się ten river nie sparujeNo i jeżeli ktoś sprawdza to do końca z niższym flushem to pisze notatkę że nie składa niższego flusha i więcej już nie próbuje go wyblefowaćDodatkowo gdyby się tak nieszczęśliwie złozyło ze 2 pełne stacki dają call to problem jest taki ze pula będzie za duża żeby kogoś o ile scalluje ten turn wyrzucić później na river,więc tutaj czysta czutka

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Nie widze potrzeby angazowania sie w pule, w ktora nic nie zainwestowales. Jestes bez pozycji, poza tym na tych stawkach k high i set tez sa w stanie gamblowac.

    Osobiscie w tej sytuacji nie puszczam reki bez reraise pre flop, pula jest odpowiednia, najprawdopodobniej Twoja bez ogladania flopa.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    raczej wątpliwe
    Hero mógłby tu zrobić raise do jakichś 10$.I jeżeli UTG da call(a da o ile nie ma ręki w stylu KKxx lub AKxx,a nawet z tym może tu callować bo będzie miał nad Hero pozycje i impled odsy ) to prawdopodobnie dołożą wszyscy pozostali i Hero bez pozycji będzie grał przeciętne Asy.Na tym flopie Hero ma dość prostą wówczas decyzje i spore szanse na zgarnięcie dużego pota już na flopie,ale na większości flopów Hero będzie miał bardzo ciekawą i dramatyczną decyzje do podjęcia:wrzucać stacka na pare Asów czy nie wrzucać?

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    No i jeżeli ktoś sprawdza to do końca z niższym flushem to pisze notatkę że nie składa niższego flusha i więcej już nie próbuje go wyblefować
    No właśnie ja musiałem ostatnio zrobić sporo tego typu notatek. Ale wygląda na to, ze wszystko ze mną OK i miałem tylko jakieś przejściowe problemy z readem.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Dodatkowo gdyby się tak nieszczęśliwie złozyło ze 2 pełne stacki dają call to problem jest taki ze pula będzie za duża żeby kogoś o ile scalluje ten turn wyrzucić później na river,więc tutaj czysta czutka
    IMO w takim przypadku, jeśli turn nie sparuje stołu, to łatwiej jest wyblefować jednocześnie dwóch niż jednego. Szczególnie wtedy, gdy nienutsowy kolor będzie siedział pomiędzy mną a kolesiem na pozycji. Oczywiście dużo zależy też od flopa. IMO Qd4d3d jest do tego lepszy niż np. KdTd3d.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    raczej wątpliwe
    My man.

    jdx