Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Mały 10 osobowy sng na expekcie, początek turnieju. Villain wydaje się wiedzieć co robi, float jest spokojnie w jego zasięgu. Jest dosyć agresywny i umiarkowanie tight. Ja gram standardowo TAG, często robię c-bety.

    Expekt Tallinn 10/20, hand converted by the iPoker Converter at Talking-Poker

    saw flop | saw showdown

    Button SecretAdmirer (1310)
    SB pensiond (1400)
    BB Khellros (950)
    UTG RiverRatStar18 (1340)
    UTG+1 301183 (1490)
    MP Hero (1320)
    MP galaxy58 (2960)
    MP bertybigpotato (505)
    CO-1 Villain (1605)
    CO whitehaze (2120)

    Preflop: Hero is in MP with Q A
    2 folds, Hero raises to 80, 2 folds, Villain calls 80, 4 folds.

    Flop (190) K 6 T
    Hero bets 120, Villain calls 120.

    Turn (430) 5
    Hero bets 180, Villain calls 180.

    River (790) 8
    Hero checks, Villain bets 790

    No i fold czy call?

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    uuu czekaj czekaj...zastanawiasz sie nad callem?? W sytuacji w jakiej sie znalazles easy fold...

    Jak dla mnie za duzy rise pf...preferuje do 50 albo w ogole nie grac AQ na samym poczatku...

    cbet na flopie w porzadku (wystaczyloby 100)

    na turnie check/fold

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    jaki call,ja na river odwijam mu allinem liczac na call,wkoncu z taka reka chcemy maksymalizowac zyski

    za duzy raise PF no to tez ciekawe podbijasz 2BB,bo jak dla mnnie w poczatkowej fazie turka zawsze jest lepiej podbijac mocniej niz normalnie bo ludzie lubia wchodzic przy niskich blindach z byle gownem
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 21-09-2008 o 22:47

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Wyjaśnię o co mi chodziło w licytacji. 2,5BB pf to takie bardziej smallballowe zagranie, może bym to zrobił na późnej pozycji, ale tutaj chcę zawęzić pole, więc daję 4xBB (a nie 2 jak napisał Majcher). Na flopie dałem 120 bo generalne robię większe c-bety, po pierwsze ze względów psychologicznych jak nie trafiam, a po drugie żeby wyciągnąć więcej z rozdania jak trafiam. Na turnie wiedziałem że jak sprawdzę to praktycznie oddam mu żetony + w przyszłych rozdaniach zawsze będzie sprawdzał moje c-bety żeby zablefować turn, ale jednocześnie nie chciałem tracić zbyt dużo żetonów na takie rozdanie, w efekcie czego zrobiłem zbyt mały bet (oczywiście błąd). No i river, który był oczywistym c/f, ale potem, po dwukrotnym pokazaniu przeze mnie słabości (turn bet, river check) on dał pot bet, niezbyt zachęcający do wejścia. Nie wiem z jakimi kartami mógłby tak prowadzić licytację.
    Ostatnio edytowane przez capodi ; 21-09-2008 o 22:50

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    raise preflop jest ok tyle ze na MP moze i fold byłby lepszy albo moze i limp jesli uda ci sie zobaczyc tanio flopa to dobrze jesli ktos podbije fold, na flopie c-bet i koniec, na 5$ to bez sensu betowac turna zresztą nie tylko na 5$ przeciez masza A high jaki jest sens tracic ok 400 na blindach 10/20 nie mając niczego

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    219
    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    jaki call,ja na river odwijam mu allinem liczac na call,wkoncu z taka reka chcemy maksymalizowac zyski
    ja chyba ciemny jestem, z jaką ręką, z ace high?

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Piszesz że villain raczej wie o co biega... Więc co chcesz u niego zobaczyć co bijesz???
    Bijesz tylko Ax, Qx, Jx, no i xx :>

    Stawiam go na KQ, ale w sitkach za 5 to wieeele razy zobaczysz KJ, TJ, KT, QT itp. No a jeśli faktycznie jest dobry, to może mieć seta - call PF i nie przebija żeby cię nie odstraszyć.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    Cytat Zamieszczone przez Malroy Zobacz posta
    ja chyba ciemny jestem, z jaką ręką, z ace high?
    oj jestes jestes,inaczej bys zrozumial aluzje


    a o blindach pisłem do demigoda

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    219
    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    oj jestes jestes,inaczej bys zrozumial aluzje

    jestem upośledzony internetowo, bez emotikonek nie wyczajam niektórych wypowiedzi. :>

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    No ok, rozumiem że powinienem poprzestać na flopie. Ale z drugiej strony call może znaczyć, oprócz Kx, open end straight, draw treflowy a w jego przypadku nawet kompletny blef z zamiarem przejęcia puli na turnie. Tak czy inaczej, po błędnym (jak przyznałem wcześniej) becie na turnie mimo wszystko nie wiem jak można spasować river. Wiem że mam A high (dla jasności zwykle nie wchodzę ai z takimi "mocnymi" układami), ale to ewidentnie wygląda dla mnie na rękę która ma zerową showdown value, czyli konkretnie draw do trefli który nie wszedł. Jestem pewien że każdy nawet z bottom pair sprawdziłby tutaj, a Kx zalicytował by między 1/3 a 1/2 puli, żeby wyciągnąć wartość od mniejszych par (wiedziałby w tym momencie że ma najlepszy układ). Jakiś set, czy inny mocny układ też tutaj nie pasuje, mógłby dać call na flopie, ale turn powinien już przebić żeby zbudować pulę. Pot bet kompletnie nie pasował do tego rozdania, więc po wykorzystaniu prawie całego czasu wszedłem. Pokazał J9 pik do gutshota i prawie się podwoiłem. Potem bluzgał na mnie przez cały turniej, ale myślę że jakbym drugi raz był w takiej samej sytuacji znowu bym wszedł w taki bet na riverze.
    Ostatnio edytowane przez capodi ; 22-09-2008 o 20:29