Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Moj tok rozumowania jest nastepujacy:

    1. 2.5BB na full ringu to faktycznie troche za malo (gram sh 5os) ale 3x w zupelnosci wystarczy. Z doswiadczenia wiem ze ten kto ma callowac to i tak calluje zarowno rise 3x jak i 5x BB, a niektorzy nawet 20xBB

    2. W tej fazie turnieju nie zalezy nam na budowaniu duzej puli. Zawsze na poczatku zyskuja najwiecej osoby nie uczestniczace w rozdaniu.

    3. Za duzo jest donkow zeby grac z takiej pozycji AQ w tej fazie sng.

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez demigod01 Zobacz posta
    3. Za duzo jest donkow zeby grac z takiej pozycji AQ w tej fazie sng.
    To z czym powinno sie grać w tej fazie turnieju w zależności od pozycji?? Jeśli AQ jest za słabe...

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    @Adam: AA/KK, AKs od MP, AQs na CO/BTN. Początek sita jest po to, żeby inni poodpadali.

    @Capodi: Jak już robisz 2nd barrel to wal konkretnie, a nie za mniej niż pół puli. Grałbym to za 3BB preflop (o ile w ogóle), na flopie contbet za 2/3 puli, turn check/fold (mooooże 2nd barrel, ale tylko wiedząc, że w takiej sytuacji na 90% zrzuci). Za wcześnie żeby angażować się w większe pule bez karty. Początek sng to czekanie na innych, aż odpadną. Podwojeniem się niewiele de facto zyskujesz, a ryzykujesz szybkie odpadnięcie.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    @Adam: AA/KK, AKs od MP, AQs na CO/BTN. Początek sita jest po to, żeby inni poodpadali.
    Ja bym dodał jeszcze parki blotek w celu polowania na seta i JJ,QQ agresywnie ale oczywiście ostrożniej niż AA/KK/

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Hmm ciekawe. Już pomijam fakt że wg Ciebie tapczan QQ czy JJ mamy nie grac a AK i AQs tak... Kiedys czytałem ze właśnie w początkowej fazie powinniśmy oglądać dużo flopów, gramy sc sg, oczywiście pary dla setów, no i zakres wysokich kart też powinien być większy. A z taką grą jak wyżej opisane... dojdziemy do najlepszej 4-5 i mając 1000-1500 zetonów raczej odpaniemy przeciw graczom mającym 3000-4000. Chętnie bym obejrzał filmy jak ktoś tak gra i sobie radzi...

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Podejrzewam, że to zależy od graczy. Jeśli szaleją pre flop, to spokojnie chyba możemy pasować wszystko oprócz AA, KK i może QQ i czekać aż się sami wykończą. A jeśli stół jest loose-passive, to tak jak mówisz - oglądamy flopy z kartami z potencjałem i jak coś trafimy, to inkasujemy żetony od leszczy.

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Woow, ale długi wątek
    Po callu na flopie od przeciwnika check/fold, chyba że coś trafisz.
    A jeśli jesteś pewien, że drawuje, to jak napisał tapczan, bijesz mocno i grasz do końca.
    Ale ja gram check/fold.

    Edit: @AdamBB - to co czytałeś to albo bzdura albo dotyczyło czegoś innego niż SnG.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 24-09-2008 o 15:02

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    A z taką grą jak wyżej opisane... dojdziemy do najlepszej 4-5 i mając 1000-1500 zetonów raczej odpaniemy przeciw graczom mającym 3000-4000.
    Wtedy zaczyna się właśnie kluczowa faza sita, czyli odpowiednie stosowanie zakresu allinow/sprawdzen. Mając te 3.000 jeden przegrany allin z takim "shortem" co ma 1500 i zamieniamy się stackami, więc to całe "harowanie" na ten stack 3.000 idzie w diabli, a policz ile razy w ogóle nie dochodziłeś do tego etapu wysokich blindów bo nadziewałeś się z AJ na AK?

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    Edit: @AdamBB - to co czytałeś to albo bzdura albo dotyczyło czegoś innego niż SnG.
    Turnieje Sit and go - Strategia Pokera - PokerTexas.pl | Texas Holdem | Poker online | Zasady pokera | Relacje Live

  10. #20
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    ja tam check/fold na flopie, sporo trafia rąk przeciwnika.