Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Czy mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć co to jest "pot odds". Czytam o tym i nie wszystko jest dla mnie jasne. Szczególnie czy da się to jakoś szybko w przybliżeniu obliczyć czy trzeba wykuć na pamięć tabelki z cyferkami.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    moze nie dokladnie ale: pot odds to stosunek pieniedzy w jakie musisz dolożyc do pota do jego wielkości. Np. pot $50 ktoś betuje za $10 wiec razem $60, jeśli chcesz wejść to twoje pot odds to 6/1

    przydatne w głownie Limicie

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez Kodi
    moze nie dokladnie ale: pot odds to stosunek pieniedzy w jakie musisz dolożyc do pota do jego wielkości. Np. pot $50 ktoś betuje za $10 wiec razem $60, jeśli chcesz wejść to twoje pot odds to 6/1
    przydatne w głownie Limicie
    dokładnie to 6:1 lub 6 do 1

    ps. przydatne szczególnie w nolimicie gdyż tam można je kontrolować

  4. #4
    A jak wyliczyć odpowiedni pot odds, czyli ile powinno być na stole kasy w stosunku do liczby „outs-ów” czyli kart które mogą nam ulepszyć układ, by warto było wejść do gry.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    W NL wazniejsze sa implied odds niz pot odds.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    W NL wazniejsze sa implied odds niz pot odds.
    Czyli ?

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    przy implied odds bierzesz jeszcze pod uwage to ile potencjalnie wyciagniesz jeszcze od przeciwnika gdy trafisz swojego outsa. tak mi sie wydaje ale pewien nie jestem

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    No dobra, ale jak to dokładnie liczyć? Może jakiś przykład?

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    Cytat Zamieszczone przez Jacky Kiler
    A jak wyliczyć odpowiedni pot odds, czyli ile powinno być na stole kasy w stosunku do liczby „outs-ów” czyli kart które mogą nam ulepszyć układ, by warto było wejść do gry.
    to musisz wiedziec ile outsów ma Twój draw, załóżmy ze mamy takie rozdanie (limit holdem):
    cały stół limpuje (10os) ty masz powiedzmy 22 na reku, na flopie nie trafiasz seta, oddsy na trafienia seta po floopie to zdaje sie 16/1, jestes na buttonie i przed toba 9 osób weszło w czyjsc bet :wink: . Wiec pot odds masz 19 do 1 a odds na twój draw to 16 do 1 wiec opłaca sie dac call.

    Ogólnie musisz skonfrontowac szanse na dobranie do najsilniejszej reki z tym co jest w pocie.

    BTW
    mam nadzieje ze nie sieje herezjii, jesli tak to poprawice mnie :wink:

    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Skąd się wzięło 19/1??

    BTW:
    Cytat Zamieszczone przez Kodi
    sytłacje
    :lol: :lol: :lol:
    Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać