Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    150
    Witam,

    tak jak w tytule, mam 2 pytania.

    1. Jaki jest odpowiedni bankroll dla turniejow MTT (200 do 500 graczy freezout, BI=<50$, ok. 15% miejsc platnych)? Rozne zrodla roznie podaja, ale najczesciej spotkalem sie z opcja 200x wejsciowka.

    2. Na jaka srednia stope zwrotu mozna liczyc przy turniejach MTT? Jesli np. w turniejach turbo s&g 9 osobowych (multitabling) gracz w long runie osiaga 10% ROI na niskich i srednich stawkach to jest to dobry wynik. Jesli gracz cash osiaga 5 PTBB/100 to jest to dobry wynik. Jak to wyglada dla MTT?

    pozdrawiam,

    Plissken

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    200x wejsciowka to jakas bzdura

    Bez sensu jest sie trzymac jakis takich durnych regulek ktore nie moga byc uogolniane bo kazdy gracz gra inaczej jeden bardziej ryzykownie drugi mniej jeden lepiej drugi gorzej i dla kazdego z nich optymalna jest inna wielkosc bankrolla

    Mysle ze smialo 20 wejsciowek moze wystraczyc jak bedziesz mial pecha i po 10 turniejach ani razu nie bedziesz w kasie to poprostu zaczniesz rgac 2 razy mniejsze wpiswowe i znow bedziesz mial an 20 turniejow itd

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Sebkrol, w pełni się zgadzam z tym, że każdy gra inaczej (i w jakimś stopniu odzwierciedlają to współczynniki ROI oraz ITM, szczególnie ten pierwszy) i że dla każdego gracza optymalna będzie inna wielkość bankrolla. Ale 20BI na MTT to zdecydowanie za mało, nawet dla JohnnyBax-a. Jeśli prowadzisz historię swoich MTT to zobacz jak długie miałeś okresy gdy nie byłeś w kasie (a jeśli nawet byłeś, to jak niewielkie to były wygrane), zobacz też jak to wygląda u wspomnianego Bax-a. Na pewno właściwy BR do MTT będzie raczej bliższy 200 a nie 20BI. Problem z określeniem wielkości BT dla MTT jest taki, że raczej trudno zebrać jest jakąś dużą próbkę danych (turniejów) na podstawie której można by szacować potrzebny BR. W keszu jest znacznie łatwiej.

    Co do tematu to nie będę się wypowiadał ponieważ go zbytnio nie zgłębiałem, ale odsyłam do archiwów 2+2 - swego czasu były tam ciekawe wątki dotyczące BR dla MTT.

    jdx

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    150
    A gdzie mozna popatrzec na wyniki Bax`a?

    pozdrawiam,

    Plissken

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    200x wejsciowka to jakas bzdura
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Mysle ze smialo 20 wejsciowek moze wystraczyc jak bedziesz mial pecha i po 10 turniejach ani razu nie bedziesz w kasie to poprostu zaczniesz rgac 2 razy mniejsze wpiswowe i znow bedziesz mial an 20 turniejow itd
    Witam
    Dużo z Tobą człowiek się nacierpiał na tym forum ,
    ale chyba nigdy nie napisałem "Gadasz bzdury" ,
    Tym razem muszę to powiedzieć
    DO MTT - 20 wejsciówek ???? takiej bzdury to chyba najabardziej
    początkująca osoba na tym forum nie powiedziała.


    Czy 200 jest oki ?
    Nie wiem nie będę się wypowiadał, ale Plissken grywasz 9 osobowe SNG,
    tam średni ITM to 40% i sprawdz przy takim ITM jaką najdłuższą serie miałeś poza kasą,
    jak pomnożysz to przez dziesięć czy nawet dwadzieścia - to wciąż
    nie będzie to przesadnie ostrożnie.

    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    ja tez planuje sie przerzucic na MTT,chociaz szkoda mi opuszczac chashowki na rzecz donkamentow,ale nie da sie grac cashowek nie majac czasu na systematyczna gre i myslalem ze spokojnie powinno wystarczyc z 50BI

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    poker
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez Plissken Zobacz posta
    A gdzie mozna popatrzec na wyniki Bax`a?

    pozdrawiam,

    Plissken
    Official Poker Rankings JOHNNYBAX Poker Ratings, Results, Statistics

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Plissken Zobacz posta
    A gdzie mozna popatrzec na wyniki Bax`a?
    Wchodzisz na Official Poker Rankings - Poker Ratings, Poker Results and Statistics i wpisujesz JohnnyBax. Ewentualnie swojego nicka.

    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    ja tez planuje sie przerzucic na MTT,chociaz szkoda mi opuszczac chashowki na rzecz donkamentow,ale nie da sie grac cashowek nie majac czasu na systematyczna gre i myslalem ze spokojnie powinno wystarczyc z 50BI
    Moim zdaniem nie ma sensu. Na keszu nie będziesz miał tak spektakularnych wyników jak w donkamentach gdy co jakiś czas załapiesz się do pierwszej trójki, ale patrząc na winrate ($/h), prawdopodobnie lepiej powinieneś wyjść na keszu. Np. ja wychodzę lepiej, dlatego donkamenty gram raczej rekreacyjnie. No i aby mieć dobry winrate (w $/h), to IMO MTT też musisz tłuc systematycznie. Tak jak w każdą inną formę/odmianę pokera.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Sebkrol, niby masz rację, ale taki bankroll management powodowałby takie skakanie po stawkach, że, dla mnie przynajmniej, nie miałoby to sensu. Choć jeśli ktoś nie miałby problemów z płynnym przestawianiem się z jednych stawek na inne, a zwłaszcza ze schodzeniem w dół, bo to jednak zawsze boli , to czemu nie...

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Moim skromnym zdaniem powinienes miec miedzy 100 a 200 avarage buy in'ow. To daje luz psychiczny na maxa.