Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Non stop 3bety

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Kurde podobno na 50NL same fishe grają. A jak tylko gram coś w granicach 20/17 z att. to steal pow 30% to non stop dostaję 3bety. I to nawet od fishów, a nie regularsów. Jak testowo walnę 4beta to akurat mają coś. Wogóle nie wiem jak sobie z tym radzic i poprostu obniżam wszelkie statsy.

    Macie jakieś rady?

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    151
    mam to samo odczucie, na nl25 jest zajebiscie banalnie, wszedlem na nl50 i redkordowego spewa zrobilem 5BI w 100 rak :O

    Ogolnie nie wiem czy dobrze zrobilem bo odrazu zaczalem grac swoje A-Game czyli dosyc agresywnie, moze na poczatku sie zanitowac zrobic sobie nit image i dopiero grac swoje ?

    Ogolnie mam wrazenie ze za duzo calluja na NL50. Na nl25 kontroluje stoly jak gram a na NL50 wiekszosc betow, cbetow jest callowana a jak trafie seta to napotykam wyzszego i tak tym sposobem musze schodzic nizej i odrabiac
    Ostatnio edytowane przez Sherrrdog ; 11-09-2008 o 02:41

  3. #3
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    tez jestem na etapie walki z z 3betujacymi donkami.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez Sherrrdog Zobacz posta
    Ogolnie mam wrazenie ze za duzo calluja na NL50. Na nl25 kontroluje stoly jak gram a na NL50 wiekszosc betow, cbetow jest callowana
    Mogę to samo powiedzieć tylko że... o NL25 (PS)
    Na cbetach to głównie tracę.
    Co do 3betów to też często robią przeciwko mnie niektórzy stąd założyłem wątek, z czym takie 3bety sprawdzać/raisować ale sie nie dowiedziałem. Trzeba jednak częściej sprawdzać/raisować - raz koleś dość często 3betował a jak w końcus sprawdziłem to nawet cb nie zagrał, przegrał to rozdanie i potem już raczej nie 3betował.
    A gdy ja 3betuję to też często sprawdzają i co więcej, nieraz ostro się stawiają. Raz koleś sprawdził moje AJ z 86 chyba offsuit i jak trafił druga parę to napierdalał przez flop i turn - obawiałem się że ma jakieś QQ ale byłem trochę wkurwiony i przyczepiłem sie (tp J) i skasowałem go na BI. Trochę to dziwne bo jeśli 3betuję to powinien mnie obstawiać na coś mocnego i nie grac tak ostro z drugą parą. Teoretycznie powinienem sie cieszyć że tak często sprawdzają 3bety bo 3betuję tylko mocne karty ale w praktyce wygląda to tak:
    -AK najczęsciej nie trafiam i rzadko koleś pasuje cbeta i tu ich agresywna gra po moim 3becie sie sprawdza.
    -AA albo fold gościa na flopie albo gość łapie coś więcej niż parę (dość często)
    -QQ flop bez A czy K to rzadkość i oczywiście jeśli jest np to K to prawie nigdy koleś nie pasuje cb (w przeciwnieństwie do sytuacji gdy na takim flopie mam np AK)

    To co napisałem powyżej dotyczy września - od wtedy zacząłem grać na NL25 SH po długiej przerwie.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    -AA albo fold gościa na flopie albo gość łapie coś więcej niż parę (dość często)
    A z jakimi rękoma robisz raise z UTG i MP?

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Jedna z metod na zniechecienie kozakow co czesto robia 3-bet na nas jest zagranie all ina pre flop. Jezeli uznaja ze jestesmy wiekszym swirem niz oni sami poszukaja innych gosci do robienia na nich gry. Wbrew pozorom z punktu matematycznego to zagranie nie jest takie drogie. Jezeli przegramy to zawsze mamy dobra reklame w ich notkach.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 11-09-2008 o 19:24

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Ja ostatnio często próbowałem 4betów tak do ok 1/3 stacka. Na początku wydawało mi się to super bronią, bo bardzo często działało. Ostatnio już nie jestem tego pewien.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez amazonit Zobacz posta
    Jedna z metod na zniechecienie kozakow co czesto robia 3-bet na nas jest zagranie all ina pre flop.
    All ina z any two, czy jednak z czymś sensowniejszym, jak np. AJ+ czy 99+?

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    A z czym można callować 3 bety? Bez pozycji i z pozycją. Zakładamy, że gramy ok 18/16 a przeciwnik ok 22/20 i 3betuje 6-7% rąk. Jakoś nie lubię callować tylko dla seta, bo taki przeciwnik rzadko oddaje stacka.

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    All ina z any two, czy jednak z czymś sensowniejszym, jak np. AJ+ czy 99+?
    Z karta, ktora przy showdown bedzie miala jakas wartosc (dwie zywe to pelen komfort Tak naprawde w wiekszosci przypadkow po prostu bierzesz pule i masz spokoj na jakis czas. W tym zagraniu bardziej chodzi o psychologie
    gry jezeli nie robisz tego zagrania dla value (bo tak samo czasem zagrasz monstery wlasnie dla value). To tylko jedno z zagran, ktore jest uzupelnienim 4-betow (mniejszych i wiekszych) i call'i wraz z dalsza gra po flopie. Oczywiscie caly czas mowimy o sytuacji gdzie mamy nie wiecej niz 1 buy in na stole.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 11-09-2008 o 20:13