Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 03-03-2012 o 22:12

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Czytałem kiedyś bardzo długi reportaż "jak to było". Film ich bardzo gloryfikuje.
    Kilka z pamięci:

    -"Adam i Stefan" nie zgłosili się sami na policję jak to na końcu filmu jest
    -Ten wyimaginowany dług nie powstał bo chcieli razem otworzyć jakąś ładną firmę typu skutery tylko żeby jakieś interesy podejrzane robić, nie byli to ludzie z tak zwanych "dobrych domów"
    -W filmie morderstwo jest przedstawione jako "w afekcie", czyli wywożą ich postraszyć, nagle "Gerard" wspomina coś o dziecku, to "Adam" zaczyna dźgać. W rzeczywistości morderstwo było zaplanowane jeszcze przed porwaniem szantażystów.

    Swojego czasu ten film mnie tak poruszył że bardzo się zainteresowałem sprawą, ale jak zagłębiłem się w temat to już trochę mi "przeszło". Niemniej dalej uważam ich za ofiary chorego funkcjonowania polskiej policji.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Oj to było jakiś rok po premierze filmu, czyli jakieś 7-8 lat temu. Jeśli się nie mylę to było to w jakimś kolorowym dodatku do Rzeczpospolitej, coś ala Wysokie Obcasy do Wyborczej.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    dla mnie ten caly Slawommir Sikora ulaskawiony z dlugu to jakis niewydarzony chlop ostatnio bylo glosno o tym jak w Islandi gdzie wyjechal został pobity przez planktona jakiegos gangstera z polski,poczym polecial z tym do mediow islandzkich zeby znowu zrobic wielkie halo