Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    a mi check na flopie dla controli puli bardzo sie podoba. tez tak czasem robie z asem i kiepskim kickerem. opsy w zdecydowanej wiekszosci wypadków nawet nie biorą pod uwage że mam tego asa i walą jakieś bety we mnie na turnie i riverze w nic i sami sie wypłacają. c/r w nic po cebecie to normalka wiec ten cebet to raczej gówniana droga do inforamcji o karcie przeciwnika a jedynie buduje pule co nam grozi problemami w dalszej czesci rozdania. nie twierdze , że nie dawanie cebeta jest zawsze dobre , ale czasem się sprawdza

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez Wdowa007 Zobacz posta
    Fold pre, bet flop.
    ad fold pre - ale nitownia na tym forum

    ad bet flop...

    bet to zaden plan. skoro masz koncepcje to napisz czy:
    a) bet flop i fold do raise
    b) bet flop i call raise

    a jesli b) to co na turnie i dlaczego.

    Dzieki.

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Pre flop na większości roomów skłaniam się ku foldowi pomimo jednego dead money w pocie. Oczywiście zależy to od naszego image/statystyk oraz rodzaju przeciwników. Ogólnie jestem sklonny podbić tą kartę przy statach max xx/7 oraz słabych, pasywnych przeciwnikach LUB na duzo wyższych stawkach.
    Przy agresywnych przeciwnikach lub bardzo dobrych TAGach dostaniesz raise do 14$ od pozycji CO/button z Axs, każdą parką, SC, czasami Kxs czy nawet any two (gdybys raisował od 4 pozycji to bez zastanowienia bym reraisował wszystko po foldach). Brakuje Ci oddsów na sprawdzenie za dodatkowe 9$ bez pozycji, a Twój zasięg rak jest zbyt duży abyś miał zrobić inną akcję niż fold po raise do 14$ w więcej niż 25% przypadków. Moja inwestycja to 14$ do puli 7.5$, dobre oddsy jak na takiego gracza jak Ty. Oczywiście wszystko zależy jak dobrych masz graczy, z jakimi są statami itd...

    Flop CB w 80% przypadków obowiązkowy. Przeciwnik może łatwo mieć układ typu KQ, QJ, 78, 89 lub Tx i dawanie mu darmowej karty jest bezsensowne. Check na flopie daję w momencie kiedy AF przeciwnika wynosi od 4.5 w górę oraz kiedy jest to raczej gracz loose, który nie radzi sobie z grą postflop. Według stat jakie podałeś check jest jak najbardziej OK, ale nie dla pot control tylko aby wymusić blef.

    Turn OK, reszta wiadomo.
    Ostatnio edytowane przez Brooklyn4321 ; 10-09-2008 o 20:08

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Warmatius, dzieki za dobry post. Gracze na tym roomie gdzie do niedawna gralem (Party) na tych stawkach sa tight preflop i raczej pasywni (3bety pf to jednak rzadkosc). Typowe srednie statsy stolika to jakies 10/6 (VPIP/PFR), czasem mniej. 4 na 8 przeciwników to shorty grajace zwykle 10/10/nieskonczonosc, przeciwko takiemu zakresowi mam 43% wiec nie musze pasowac po raise ("moje" shorty zwykle nie zwracaja wiekszej uwagi na pozycje i akcje przed nimi).

    Jeśli chodzi o CO (ktory postuje blinda) standard na 2+2 jest zeby w braku lepszych readów uważać gościa który nie czeka do BB za słabego, gdyż umieszczanie blindy w ciemno jest -EV nawet z CO. Twoj podany zakres na 3bet z pozycji wobec raise'a z EP to 15%. Tam gdzie gram nie wyobrażam sobie takich przeciwników, bo mało kto ma PFR 15% a co dopiero 3bet%.

    Jesli ma gorszy uklad na flopie, ma 3 outy (Ax), 4 outy (gutshot) lub 5 outów (Tx, o ile nie jest to JT). Darmowa karta nie jest tu IMO problemem. Po C/R na bezpiecznym turnie zasięg tego konkretnego przeciwnika jest wg mnie mocno spolaryzowany na monstery (min. AK, czesciej dwie pary lub set) i blefy oraz okazjonalny semiblef na pikach. Wydaje mi się że wystarczajaco czesto jest to blef.

    Wiadomo = call turn, call river zawsze czy jesli spadnie pik to odpuszczamy?

  5. #15
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Cytat Zamieszczone przez Wdowa007 Zobacz posta
    Fold pre, bet flop.

    ; ) tak sie nie da