Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    IMO to wcale nie jest taki insta call/reraise ponieważ prawie pewne jest, że jeden z nich ma top seta, drugi T9, a jeszcze jest trzeci który też coś ma. W zależności od układu kart u pozostałych graczy call może być kilka procent EV- lub kilka procent EV+. Tak więc fold na pewno nie jest dużym błędem. Dużo do puli nie włożyłeś, więc w zależności od nastroju fold lub reraise. Tutaj masz procenty dla tego przypadku (zakładam, że ten trzeci przeciwnik miał nut FD):
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    600,000 trials (Randomized)
    board: Jd8dQc
    Hand Pot equity Wins Ties
    9sTsKd4d 23.03% 54,264 169,883
    QhTh9c5d 13.71% 0 166,475
    QsQdAcKs 39.97% 237,371 4,987
    Ad*d** 23.29% 135,455 10,561
    Ponadto i tak moim zdaniem miałeś tutaj sporo farta bo B okazał się być donkiem i miałeś freerolla za całego BI. W każdym bądź razie, tak jak sam zauważyłeś, trzeba było przywalić od razu raise pot i nie miałbyś już aż takich problemów. Chociaż redraw do 2nd nut flusha bywa czasami zdradliwy.

    A zwolennicy bezmyślnego callowania z nutsami niech sobie popatrzą jakie equity w puli 4-way mieli kolesie z nutsami a jakie koleś bez nutsa. A może być jeszcze gorzej (aczkolwiek może też być lepiej).

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    W najlepszym razie masz tu 12 outów które wzmacniają twój układ,w najgorszym 4
    Ja to bym tutaj jednak zdecydowanie nie liczył na 12 outów.


    jdx

    P.S. A co miał H? Nut FD?

  2. #12
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Ja właśnie się nie chciałem wypowiadać, bo podejrzewałem, że to jest bardziej 'close' niż się wydaje. Pamiętałem artykuł z CP Brunsona Jr. gdzie spasował nutsowego strita na podobnym boardzie (ale nie miał chyba redrawu do koloru) Teraz się cieszę, że nie zjechałem OPa za rękę. :P

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jdx,nie możesz zakładać co ktoś z nich konkretnie ma,ponadto tak naprawdę interesuje nas tutaj ręka jednego gościaMogą być same strity,z redrawami,bez redrawów,jakiś set czy jakieś 2 pary.Hero ma tutaj nutsa,godshota,i open second flusha,gra z 3 gościnami mającymi po 35$ i jedną 85$.Jedyna sytuacja w której można by pokusić sie o fold to tak dobra znajomość gracza z 85$,że jesteśmy prawie ze pewni,że ma albo str8+set,albo str8+fdA,w innych wypadkach fold tutaj jest po prostu głupi
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 28-08-2008 o 02:07

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    Jdx jak zwykle probuje blysnac na przekor wszystkim
    musze powiedziec ze jak ty tak zawsze ze 100% trafnoscia oceniasz to co kto ma, to dla ciebie musi byc nudna ta gra,tak jak pisal dawkar najwazniejsze jest dla nas to co ma jeden gracz B(ktory okazal sie najwieszym donkiem) i jesli nie znamy go baaardzo dobrze(co w tym przypadku mialo miejsca) i nie mamy niemal 100% pewnosci,ze ma w tym momencie seta i draw do nuts flush,to instnt call i nie zdziwiaj bo w zdecydowanej wiekszosci mamy nad nim przewage,a to co maja jakies shorty to mnie nie interesuje,a pozatym w 4 way pot gracz bez nutsa ma przewage nad graczem z nutsem w tym przypadku,ale tylko w sytuacji gdy zalozymy ze inny gracz ma Ad*d**(ktory i tak powinien zlozyc na allina,nie majac dodatkowego drawa lub seta)lub w momencie gdy gracz ma mega hyper combo draw czyli w marginalnych przypadkach.I jeszcze raz powtorze eeeaaaasssyyy callll mniej filozofi a wiecej trzezwej oceny sytuacji i logiki

  5. #15
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    poker
    Posty
    517
    ot

    majcher mam takie pytanie, na jakich stawkach grasz i jaki rodzaj gry NL Holdem? PLO ? Turnieje? SNG?

    ps. pytam z ciekawosci

    eot

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    jdx,nie możesz zakładać co ktoś z nich konkretnie ma,ponadto tak naprawdę interesuje nas tutaj ręka jednego gościa
    Ja nie zakładam co dokładnie ma każdy z nich, ale jestem prawie pewien, że wśród możliwych rąk jest set (najprawdopodobniej top set, aczkolwiek dla Hero nie ma to znaczenia), nut FD i przynajmniej jedno T9, a to, że B raisuje preflop agresora i cold callera świadczy o tym, że ma raczej dobrą rękę, tj. nutsa + jakiś redraw, tak więc zarówno w main jak i side pocie mamy najprawdopodobniej niewielkie (dodatnie lub ujemne) equity. Mając więc niewiele kasy włożonej do puli nie widzę nic złego w foldzie. Taka sytuacja trochę podobna do betowania w dry pota. Aczkolwiek tak jak napisałem wcześniej, ja od razu raisowałbym o pota na flopie i nie miałbym takich problemów.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Jedyna sytuacja w której można by pokusić sie o fold to tak dobre znanie gracza z 85$,że jesteśmy prawie ze pewni że ma albo str8+set,albo str8+fdA,w innych wypadkach fold tutaj jest po prostu głupi
    Bez żadnych dodatkowych informacji to właśnie dokładnie to bym zakładał u kolesia z takim stackiem w takiej sytuacji.

    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    musze powiedziec ze jak ty tak zawsze ze 100% trafnoscia oceniasz to co kto ma
    Nie trzeba być mistrzem Omahy aby przewidzieć jakie ręce zostaną tu pokazane. To nie Holdem.

    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    a pozatym w 4 way pot gracz bez nutsa ma przewage nad graczem z nutsem w tym przypadku,ale tylko w sytuacji gdy zalozymy ze inny gracz ma Ad*d**(ktory i tak powinien zlozyc na allina,nie majac dodatkowego drawa lub seta)
    A jaki inny FD mamy założyć w multiwayu? Jedna z podstawowych zasad Omahy - jeśli drawujesz w muliwayu, to drawuj do nutsa.

    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    I jeszcze raz powtorze eeeaaaasssyyy callll mniej filozofi a wiecej trzezwej oceny sytuacji i logiki
    To jest właśnie trzeźwa ocena sytuacji. I raczej jest dobra na PLO50, bo od dłuższego czasu jadę tutaj na 10ptBB/100.

    jdx

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jest bardzo niewielu graczy którzy tutaj muszą mięć koniecznie wyśmienite redrawy żeby włożyć 2bi,jak zresztą okazało sie z panem który miał 85$,ba są tacy co włożą te 2bi na 2 pary albo open flusha na Q,nie mając dodatkowo drugiej pary.Wciągu tego tylko tygodnia,miałem dwie sytuacje w której goście pakowali 2bi na nutsa bez możliwych redrawów(chodzi mi oczywiście o nuts str8),wrzucając na turnie 180bb przy pocie 40 reraisując sie do all ina,a było to na plo200.Dlatego też zakładam ze obstawianie człowieka na wyśmienitą rękę tylko dlatego ze wrzuca tutaj dwa bi nie jest mądre.
    Przy okazji absolutnie nie wierze że naciskasz tu fold,nawet jeżeli jest to tylko lekko EV+,bądz lekko EV-
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 28-08-2008 o 02:15

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    jest bardzo niewielu graczy którzy tutaj muszą mięć koniecznie wyśmienite redrawy żeby włożyć 2bi,jak zresztą okazało sie z panem który miał 85$,ba są tacy co włożą te 2bi na 2 pary albo open flusha na Q,nie mając dodatkowo drugiej pary.
    Zgadzam się z tym, że jest wielu dawców na stołach Omahy (i dlatego uwielbiam tą grę ), co wcale nie oznacza, że nie możemy poświęcić trochę ewentualnej EV+ aby przekonać się z kim mamy do czynienia. A gdy już się przekonamy, to można grać np. tak:
    $0.25/$0.50 Pot Limit Omaha Hi
    9 players
    Converted at weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($49.50)
    UTG 1 ($18.60)
    MP1 ($91.88)
    MP2 ($117.92)
    Hero ($50.00)
    CO ($50.00)
    BTN ($57.78)
    SB ($9.50)
    BB ($124.22)

    Pre-flop: ($0.75, 9 players) Hero is MP3
    UTG calls $0.50, 1 fold, MP1 calls $0.50, 1 fold, Hero raises to $2.75, 3 folds, BB raises to $9.00, UTG folds, MP1 folds, Hero raises to $28.25, BB calls $19.25

    Flop: ($57.75, 2 players)
    BB checks, Hero goes all-in $21.75, BB calls $21.75

    Turn: ($101.25, 2 players)

    River: ($101.25, 2 players)

    Final Pot: $101.25
    BB shows:
    Hero shows:

    Hero wins $98.25 ( won $48.25 )
    MP1 lost -$0.50
    BB lost -$50.00
    UTG lost -$0.50
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Przy okazji absolutnie nie wierze że naciskasz tu fold,nawet jeżeli jest to tylko lekko EV+,bądz lekko EV-
    No jasne że nie naciskam folda, ale jest tak głównie dlatego, że moim pierwszym ruchem na flopie nie jest call tylko raise pot. Niech inni się martwią.

    jdx

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    P.S. A co miał H? Nut FD?
    Nie wiem co miał H bo jak E pokazał fulla to jego karty z automatu wylądowały w mucku. Ale nut FD mógł mieć.

    Dzięki wszystkim za te kilknaście postów.

    edit:
    IMHO po źle rozegranym flopie, ta rękę można sfoldować.
    Ostatnio edytowane przez sapi ; 28-08-2008 o 10:31

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    jdx

    Nie trzeba być mistrzem Omahy aby przewidzieć jakie ręce zostaną tu pokazane. To nie Holdem.


    tak w omaha mozemy latwiej przypuszczac jakie rece zostana w tym przypadku pokazane,ale nie mozemy zalozyc z taka dokladnoscia,ten ma to tam ten to,tym bardziej ze mamy doczynienia z 2 ,,nie pelnymi'' stackami,ktorzy w wiekszosci jak trafia 2pary,seta low,czy nawet draw do flush nie nutsowego to juz go nie zrzuca,a po zatym czy obstawil bys big stacka co byl dla nas najwazniejszy na suche 910 NIE,wiec bez bardzo dobrych readow z taka reka w zdecydowanej wiekszosci to my jestesmy do przodu i nie foldujemy