Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Hej
    Od dluzszego czasu borykam sie z pewnym problemem:
    -short stack w turnieju.
    Opisze akurat ostatni ktory wlasnie skaczylem.
    2 przerwa: jestem 40/80 z 400, mam 10k - srednia 10k, chip lider. 50k blindy 150/300 z jakims ante.
    Mam 30BB. Gram przewaznie pod odds. Nie lamie , nie tiltuje, przewaznie dochodze do platnych, ale przewaznie gram zeby wygrac.

    Na stole 6 osob po 30k, ja 2 shorty. No i pieknie sie patrze, jak w ciagu 10 rozdan typ, wygral 5 allinow.

    Ja nie mam mozliwosci okrasc, ani re-reisu, bo max co mialem to q2, moglbym walna, ale po co skoro mam zle przeczucie, nie mam ani asa, ani pary,ani conectorow. Bo i tak sie sypia all iny.
    Mija 20 min gdzie okradam na shizie typow co maja po 50k. Ante mnie pieknie zjada, Blindy 500-1000.
    Juz mam 8k , a typ ma 2 razy z rzedu AA i QQ, ma juz 80k. Dostaje po chwili A8s na butonie,typ raise
    1800, a ja wiem ze jak znow cos ma to niedowiary.
    walle all in za 8k. i modle sie zeby spasowal, a ten w pizdu ;q pokazuje znow AA. Mysle no lol odpadam cos 30. Po czym typ dostaje znow AA,dru. typ QQ, ale Q na flopie, to nie zmienia faktu ze dalej ma 100B.

    Czy naprawde mialem spasowac najlepsza karte jaka dostalem w ciagu 30 rozdan ?i byc juz 38/40.

    Pierwsza rzecz. Czy to gra dla fartow, gdzie gra polega, zeby dostawac AA, wygrywac, dotaczac sie do final table, wygra 3 coinflipy.

    Co z tego ze zrzucilem AA, bo wiedzialem ze gosc trafil seta.Dobra decyzja. Ta.. potem musze zrzucac po 3 krotnym reraise AQ. Potem dlugooooooo nic. No i short.

    Pytanie czy struktura na ktorej gram

    3000 start. 15/30 blindy co 10 min jest ok ?
    z 1500 startowym sie nie da grac, chyba ze sit n go. Niech mnie ktos uswiadomi.
    W lutym na FT wplacilem 50 dolcow, od tego czasu, grajac po pracy i czasem w weekendy udalo mi sie wygrac w sumie 2.5k$ . Pierwsza ksiazke zaczalem czytac wczoraj. Ale oddsy przewaznie gralem.
    Nie trace potow. Nie robie loose call, nie gram przewidywalnie, i 8/10 wiem ze danego rozdania nie wygram,po flopie.

    Pytanie, mam isc do helmutha i poprosic nr do wrozki ktora poznal lata temu ze ma farty, czy moze struktura turnieju jest zła.

    za 2.5 h nie mialem AA,KK,QQ,JJ.

    Mam zamiar zapisac sie na event Beth shak za 120 dolcow, ale widzialem ze tam struktura o niebo lepsza. Blindy co 12 min, i troche bardziej rozbudowane. Czekam jak zawsze na opinie bluzgi, czy moze w innych serwisach gracie, ze macie 5000 na starcie. 10/20 blindy.. a moze.......

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Jakis dziwny ten Twoj post-napisales sie, a tak naprawde nie wiadomo, o co chodzi...

    Zazwyczaj dostosowuje swoja gre do struktury turnieju i przyspieszam w odpowiednim momencie, choc niektorzy sa tej teorii przeciwni.

    Graj na PS-tu masz w kazdym niemalze turnieju 3000 na start i blindy 15 minut, a w turniejach 1 rebuy + 1 addon 6000 na start po dokupieniu i blindy tez 15 minut plus addon 4000

    A swoja droga z 50$ zrobic... 2500 to nie lada sztuka. Dziwnym trafem wiekszosc tu obecnych dokonuje takich cudow w swoich opowiesciach... LOL???...

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Ja zbudowałem swój roll od zera więc 50$ -> 2500$ to chyba nie jest nic trudnego?

    Co do posta to zgubiłem się w połowie i nie mam siły czytać jeszcze raz.

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Graj na PS a na innych roomach tylko większe turki, gdzie struktura jest porządna. Im krótsze blindy, tm wiecej coinflipów musisz wygrać w turnieju.

    Co do 50$ ===> 2500$ - ciekaw jestem w jakim czasie to zrobiłeś. 1-2 turnieje, czy same cashe? Jak same cashówki to gratuluję, bo mi zbudowanie takiego rolla trochę zajęło(też od zera)...inna sprawa, że już raz wtopiłem 3/4 bankrolla, więc pewnie byłby nieco wyżej niz jestm po 2 latach grania "po godzinach"

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    ja też raz wtopiłem 3/4, a teraz jestem po przegraniu 1/2 i mam się dobrze. w turniejach jest najprościej. ;P

  6. #6
    Nie gralem cash games, bo co dostalem reke, to family pot, albo nie fart. Same turnieje.
    Mpj bankroll to teraz 30 dolcow;p
    Caly czas Up and down. Ale chyba zawsze grac sit n go 5$. Tylko ze nie jestem w stanie ogarnac wiecej niz 2 stolow,w sensie ze pamietam kto jak grał, z czym callowal itd;p

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    BM to podstawa

    granie sng 5$ z rollem 30$ to nie za mądry pomysł dla pczątkującego gracza...

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Aha czyli 50$====>2500$====>30$ - a słyszałeś o czyms takim jak Bankroll Menagment? Mając 2.5K$ na jakich stawkach grałeś??

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    a może 50$ ---> 2500$ ---> nowy TV -> 30$

    nie każdy gra żeb wchodzić coraz wyżej.. niektórzy troche dla zabawy troche dla kasy i tyle

  10. #10
    Heh, w lutym to bylem poczatkujacym graczem , o bankrolu nie mowiac. No akurat, szkoda mi tej kasy, praktycznie w cash games nie gralem.

    z 30 dolcow to jeszcze moge zrobic cuda, hehe.
    1 buy in nie gram bo mi sie nie chce.
    Gralem za duzo 24+2, przegralem z 5 takich, po czym zapisywalem sie do 2+0.2 wygrywalem. Potem znow 24 itd. Widze ze struktura na PS calkiem nie zla.
    Na fulltilt nie gram rebayow, bo typy maja po 300BB a nie maja pojecia o grze. Wkupuja sie za ile popadnie.
    dzieki pozdro