Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    529
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Po pierwsze: lmao @ radzący podbijać do 4-5x, rozumiem jeśli ktoś by napisał podbij ciut więcej bo utg, 8k-9k, ale nie 12-15! Scared poker, huh?

    Tak jak rozegrane chyba fold, nasz FD pewnie będzie dobry, ale to nic poza tym, nie mamy fold equity, a drawować do 11 outów na pewno nie chcemy. Nawet wrzucając do jego range'a Ahx+ i tak pewnie jesteśmy w plecy. Mamy ok stack, poczekajmy na lepszą sytuację.

    Cbet? Hm, 50/50, read dependant.

    tylko 3bb z UTG, huh :> ?

  2. #12
    @ mazaq nie 3bb tylko 2,5

    @ mash wolisz wykonac standard rpf i cb i wjebac przynajmniej tyle samo, albo i wiecej oop, czy tez wiekszy rpf, ktory zredukuje ręce przeciwników?

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    350
    Cytat Zamieszczone przez Zorro34 Zobacz posta
    Nie będę oryginalny: zdecydowanie za mały rpf.

    Jesteś na 90% w dupie, więc easy fold. Brak oddsów do sprawdzenia.

    Ma slowplayowane pf AA z Ah, bądź też bez niego.
    Możliwe też KxJh.
    Mniej prawdopodobny set.
    Jeszcze mniej AhKx, wtedy prawdopodbnie by Cię wciągnął callem.

    Bijesz AxJh i crazy allin z JxJh.
    Przeciwko pierwszej rece mam 25%, przeciwko drugiej 42, przeciwko setowi 33. Tylko przeciwko pierwszej nie oplaca mi sie sprawdzic.

    DuzySlon

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez deleo Zobacz posta
    to ci odpowiem inaczej !!! nie oplaca sie callowac...
    a to czy cos bijesz czy nie ma ci chyba pomoc w podjeciu decyzji..
    poza tym dajemy przeciwnikowi kilka-kilknasie rak, z tego wiekszosc Cie bije...
    wg mnie nie oplaca sie ryzykowac dosc ladnego stacka na 2nd nuts drawa, gdzie i tak mozemy byc juz drawing dead.
    jezeli blefuje to trudo, tego nigdy nie przewidzisz.

    wiec FOLD to jedyna opcja
    To teraz czekam na poparcie stwierdzenia, ze nie oplaca nam sie callnac 46k jak w tym momencie w puli jest powyzej 100k. To ze gosc moze miec na rece kilka ukladow, ktore nas W TYM MOMENCIE bija, to akurat wszyscy wiedza, ale czemu nie oplaca sie callnac, to ja np nie wiem. Jedyne co nas rzeczywiscie, ze zacytuje "miazdzy", to jest AhK, ale jak juz napisalem wczesniej, skoro nie reraisowal pf bardzo watpliwa reka. Biorac pod uwage nawet sety, mamy oddsy zeby to callnac.

    A czy callniemy to juz jest sprawa drugorzedna.

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    i co z tego ze mamy oddsy ty zawsze sie tak ślepo tego trzymasz,dla mnie gra turniejowa a gra cashowa rózni sie tym ze w cashowkach zawsze twardo trzeba sie trzymac oddsów,natomiast w grze turniejowej też ,ale zdarzaja sie momenty gdzie trzeba odstapic od tego i zagrac wbrew matematyce,a uzywajac logiki,jesli dajmy na to mam taka sama sytuacje mam w pierwszej fazie turka mam oddsy to moge smialo callnac,a jesli jestem w takiej samej sytuacji i dajmy na to waza sie losy wejscia na final table albo zajecia czolowego miejsca to nie opiera swojego bytu na podstawie paru outów
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 07-08-2008 o 11:21

  6. #16
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    zobaczmy jak to tego sie mam matematyka i poker stove

    pula 102,7k musimy dolozyc 46k
    wiec mamy 1:2,23

    zakladamy taki range jego:
    99, 77, AKs, AhJh, KJs+, AKo, KJo+

    wykluczamy AA, KK bo pewnie by przebil preflop
    wiec wg poker stove mamy

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 37.349% 37.28% 00.07% 13654 27.00 { QcQh }
    Hand 1: 62.651% 62.58% 00.07% 22922 27.00 { 99, 77, AKs, AhJh, KJs+, AKo, KJo+ }

    czyli w sumie jest to decyzja lekko +EV

    wiec moze jednak jest to call!??!

    napewno decyzja nie jest latwa

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    No brawo, tylko to 2,23-1 mamy żeby zobaczyć tylko turn, a nie turn i river, to 37% porównaj z tym co mamy tak jakby koleś wszedł all-in.

  8. #18
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    mash, przeciez tu jest decyzja czy sprawdzic allina!!!!
    zobaczysz i turn i river!
    chyba sie dzis nie wyspales

  9. #19
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    preflop robię raise do 9-10k (ci co podpowiadają wyzsze bety to niech nie grają w turniejach skoro się boją) a bety za 2,5BB zostawiamy sobie na troche dalszą część turnieju.
    na flopie cb jest ok , jest wystarczająca szansa na zgarniecie pota by tego cbeta zrobić.
    co do decyzji czy dokładamy kolejne 43k to mam mieszane uczucia. rozumiem , że jesteśmy już w kasie, ale jednak chciałbym wiedzieć dokładniej jaka jest sytuacja. ponieważ średni stack jest 55k a u nas na stole ten średni to chyba ponad 100k - wnioskuję , że jeszcze kilka stołów zostało w grze. a my jak zrobimy fold zostaniemy w grze z całkiem znośnym stackiem i lepszymi okazjami do jego powiększenia niż rozdanie z granicznym EV. jesli zrobimy nieudany call to zostaje nam stack na jedno - dwa rozdania... chyba nie warto sprawdzać. a wiesz słoniu , że kto jak kto ale ja lubię podejmować ryzyko w turniejach to tym razem bym odpuścił. chyba....

  10. #20
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    sorry deleo, źle popatrzyłem na stacki, myślałem, że or ma 127k.