Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    5
    Zacząłem wreszcie moją przygodę z PLO. Jak narazie tylko PLO25, ale w najbliższych dniach planuję przenieść się na PLO50 grając z 50BB na stole na początek. Gram bardzo tight, co chyba powinno być ok przy grze z połową stacka. Ale jakich szukać przeciwników - luźnych, agresywnych, z pełnym stackiem, shortstacków. Gram na PokerStars i mam do tego program SpadeIT Telescope, dzięki któremu przed zasiadnięciem do stołu mogę mieć mnóstwo informacji o przeciwnikach. Tylko na jakich najbardziej się nastawiać - wiadomo, że rake na tych limitach jest zabójczy więc gra w okolicach 0 zysku jest nieopłacalna.

    I druga sprawa, czy z 50BB wpychać się w all-iny z asami na preflopie.

  2. #2
    Podstawowa zasada na niskich stawkach to bardzo malo blefowac, ulubieni przeciwnicy to LP tacy co graja ponad 50% oraz malo kiedy przebijaja a czesciej sprawdzaja mozna takich spotkac bardzo wielu.
    Dobre asy prawie zawsze przebijam PF i jesli nadal zostanie mi jakas kasa to prawie zawsze CB na flopie. To powoduje ze albo juz jetem allin albo niewiele mi brakuje.
    Ale masz racje granie asow w przypadku gry dysponujesz wiecej niz 150BB nie jest juz takie proste szczegolnie gdy posiadam dwa asy bez koloru a dwie pozostale karty sa malo przydatne.

    Bardzo wazne w PLO jest granie gdy ma sie pozycje nad przeciwnikiem dlatego dobrze jest miec agresywnych dobrych graczy z duzym stackiem po prawej stronie. To sie bardziej przydaje przy grach gdzie my takze dysponujemy duzym stackiem ale lepiej wyrobic sobie zawczasu dobre nawyki aby przejscie nie bylo zbyt bolesne.
    Powodzenia i jeszcze jedna uwaga staraj sie do swojej gry wprowadzac duza roznorodnosc zagran np: check-rise wtedy przejscie na wyzsze stawki bedzie prostrze

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Jeżeli grasz połową BI to IMO szukaj agresywnych stołów. Masz mniejszy stack i proste decyzje post flop. Dzięki temu możesz grać bardziej agresywnie w momentach w których mając pełny stack decyzja nie była by juz taka prosta. A tak solidna selekcja rąk i albo push albo fold.
    Mając AAxx i 50BB zawsze powinieneś dążyć do ALL IN pre flop.