Strona 70 z 71 PierwszyPierwszy ... 206068697071 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 710
  1. #691
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    kraks,


    1)ENGINE LAYOUT - zdania są podzielone i sam do konca nie wiem jak to jest. rzeczywiście najczesciej taki numer z inną mocą w VIN i inna na papierach mają najczęściej auta pochodzenia belgijskiego i niemieckiego. niektórzy twierdzą że redukcja mocy to nic innego jak zastosowanie starszego silnika M47N w rocznikach w których już był przewidziany M47N2 więc raczej mało prawdopodobne że będzie możliwość odblokowania mocy. najgorsze jest to , że nawet w ASO BMW mają problem z udzieleniem odpowiedzi i co salon to inną historię opowiadają.
    czy skorzystać z jakiegoś magika który zmieni oprogramowanie? jeśli go nie znasz to raczej bym tego nie robił, juz lepiej pojechać do profi firmy, niech tam Ci zmienią lekko program na np 175 kucy i sprawdzą na hamowni ile było przed a ile po zmianie.
    ale to już kosztuje dużo więcej. jak coś moge polecić jedna firmę z wroclawia.

    2) jedna fotka wnetrza mi styka i juz dokładnie wiem jakie masz wyposażenie wypasu wielkiego to ty nie masz... no ale postawileś na rocznik auta kosztem wyposażenia i to Twoja decyzja. i-drive to system nawigacji i obsługi multimediów z duzym monitorem sterowane pokrętłem z konsoli środkowej. no i rzeczywiście tego na pewno nie masz
    DPF to filtr cząstek stałych i to rzeczywiście dobrze , że go nie masz. niby chroni srodowisko ale to gówno potrafi spowodowac niezłe kłopoty. wystarczy , że bedziesz systematycznie jeździł krótkie trasy i sadza nie bedzie się do końca wypalać a uszkodzenie DPF to kwestia chwili. nowy DPF to ca 6-8k zł.... masakra... a jak się sprawę zaniedba to jeszcze można poważnie uszkodzić silnik.
    fotele to standard. niby wygodne, ale jak wsiądziesz do bmw z fotelami z pakietu comfort to wszystko na czym do tej pory siedziałes uznasz za nienadające się do posadzenia dupy
    fabryczny alarm jest przyzwoity ale doradzam zamontowanie jeszcze jednego zabezpieczenia. najskuteczniejsze są takie "domowe" sposoby typu ukryte odłaczanie zasilania itp seryjne alarmy złodzieje mają obcykane. na pocieszenie powiem Ci , że "swój" "swego" nie okradnie i beemki na liście najczęściej kradzionych aut w Polsce nie mieszczą się nawet w pierwszej pietnasce.
    co do informacji na kompie to niektóre można ignorować "sprawdzanie emisji spalin"? - niech się w dupe ugryzą
    co do klocków to sprawdź je własnymi oczami. ja na swoich śmiało zrobiłem jeszcze 4-5tys km (po zapaleniu się komunikatu) zanim uznałem , że trzeba je wymienić (bardziej oszczędni zrobili by na nich kolejne 5k km) generalnie komp jest ustawiony byś jak najczesciej pokazał się w ASO wymieniac takie rzeczy
    nie masz jeszcze jednej rzeczy , która pewnie już Cie irytuje albo niedługo zacznie.... nie ma gdzie postawić puszki/butelki z napojem.....

    3) 205/ 55/ R16 wyglada wg mnie dość komicznie. koła "giną" w nadkolach i auto wyglada mało atrakcyjnie. 225/ 40/ R18 na przod i tył 255/ 35/ R18 to już powazna sprawa auto wyglada baaaaaardzo atrakcyjnie na takich kołach ale rzeczywiście komfort jazdy spadnie, spalanie tylko trochę pójdzie w górę, różnica w osiągach powinna być przy tej mocy i masie auta niespecjalnie odczuwalna jeśli nie masz potrzeby się ścigac spod świateł. ja jeżdżę na lato na 245/ 40 / R18 ale piątka ma większy rozstaw i bardziej komfortowe zawieszenie. w trójce rzeczywiście można trochę spuscić z tonu. to Twój wybór czy chcesz by samochód wygladał bardziej czy mniej atrakcyjnie i ile możesz poswięcić by auto ładnie wygladało i by bardzo dobrze się prowadziło na dobrych drogach. jesli masz obawy związane z 18 calowymi alu to szukaj jakiś 17 calowych 225 na profilu 45. to jest kompromis między jako takim wyglądem a komfortem i kosztami związanymi z jazdą na 18. bo przeskok cenowy w koszcie opon jest dość znaczny. 225/45/17 kupisz markowe za 400-600zł a 255/35/18 to markowe poniżej tysiaka może być ciężko.
    4) chetnie przyjmę

    masz ksenony z ringami? bo wydaje mi sie że nie....
    czujnik deszczu - bardzo przydatna funkcja
    nawet fajny kolor auta, mój sąsiad zza ściany garażu ma identiko. tylko on ma 318D ale trochę lepiej wyposazone
    wiesz , że masz dwustopniowy wyłącznik kontroli trakcji?
    Ostatnio edytowane przez alutekfiutek ; 19-06-2010 o 00:22

  2. #692
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    Cytat Zamieszczone przez alutekfiutek Zobacz posta
    ciesze sie ze tu nie zagladasz.... twoje posty niewiele by tu wniosły , bo to samo można przeczytac na forum onetu gdzie bawią się niedowartościowane dzieciaki a anonimowość pozwala im na pisanie wszystkich głupot które im ślina na język przyniesie
    heh ale co ja porardze ze to prawda,mam oczy i uszy,widze i slysze kto sie wozi betami, i nie wyjezdrzaj mi tu z jakimis komentarzami z onetu i nie zamazuj obrazu,bo jesli obracasz sie w motoryzacji to doskonale wiesz(no chyba ze masz klapy na oczach) i sie napewno nieraz spotkales z taka opinia nie tylko na jakims forum,ale i w fachowych pismach motoryzacyjnych,programch,czy z ust ludzi zwiazanych z tym tematem,zadna nowosc po prostu,tyle z mojej storny

  3. #693
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    Majcher dopiero teraz przeczytalem twojego posta, ale lepiej zostawie go bez komentarza zeby zostawic miejsce na bardziej konkretna dyskusje. Alutek:

    1) Z informacji ktore posiadam na dzien dzisiejszy wiem ze nie jest wsadzony zaden starszy model silnika, mam podobno wgrane jakies inne mapy paliwowe o ile to w ogole dziala w praktyce. Co do zdjecia tej redukcji szymoncobo z forum bmw-klub napisal, ze:
    "Nie wiem jak u konkurencji, u mnie zdjęcie ograniczenia i przeprogramowanie sterownika DDE to koszt 100 zł",... "trzeba mieć zestaw oprogramowania do sterowników dde oraz sprawnego i działającego poprawnie SSS który użyje tego programu aby przeprogramować sterownik dde oraz zsynchronizować go z całością czyli EWS, trwa to chwile i trzeba wiedzieć jak zsynchronizować dane". Z tego co wiem robili to juz u kilku uzytkownikow forum jak i w jego aucie i nie bylo problemow, tak wiec chyba zaryzykuje, zwlaszcza ze mam do niego niedaleko. Z profesjonalnymi firmami np v-tech sie kontaktowalem rowniez, powiedzieli ze moga mi wgrac program tuningowy ale nie beda sie bawic w sciaganie redukcji bo metodami ktorych uzywaja czyli remapy zajeloby to tyle samo pracy co normalny program tuningowy i koszty bylby rowniez ok 1490 zl, wiec nieoplacalny a nie posiadaja potrzebnego oprogramowania ktore przywrociloby moc sprzed redukcji.

    2) Moze i wypasu wielkiego nie ma, ale pamietaj ze to moje drugie auto w zyciu a poprzednie to byl seat ibiza 1.4 takze dla mnie skok jest i tak spory. postaram sie aby w kolejnym aucie nadrobic juz zaleglosci komfortu. Z "nowosci" dla mnie podoba mi sie dwustrefowy climatronic, sterowanie z kierownicy, klimatyzowane schowki, tempomat a poki nie siedzialem w fotelach komfort na tych jest mi bardzo wygodnie a czarna skora cieszy oko Ksenonow z ringami nie mam, moze pomysle o ich zalozeniu za jakis czas. Czujnik deszczu jest ale jeszcze nie mialem okazji go przetestowac. Dwustopniowy wyłącznik kontroli trakcji, nawet nie wiem co to jest. Generalnie prawie nie jezdzilem jeszcze autem bo ciagle czekam na ta cholerna akcyze, jeszcze kilka dni i wtedy dopiero zalatwie rejestracje, ubezpieczenie itp.

    3) Zgadzam sie ze 205/ 55/ R16 wyglada komicznie dlatego od razu pomyslalem o zmianie. Na allegro nie znalazlem nic szczegolnie ciekawego, poza tym mam obawy przed kupnem uzywanych opon i felg zeby nie robic sobie klopotow. Jak pisalem Vermilion przedstawil mi ciekawa oferte na kupno kilku modeli alu 18", wstepnie wybralem takie:
    http://iv.pl/images/83206444321874350761.jpg
    Napisal jednak, ze "komplet felg 18x8.0 i 18x9.0 do E90 bedzie wymagal minimalnie opon o rozmiarach 225/40R18 przod i 235/40R18 tyl, optymalnie 225/40R18 przod i 255/35R18 tyl, takze musisz o tym pamietac przy zamawianiu opon".
    Co do marki dostalem info: "Szukaj najlepszej oferty na Falken FK452, Dunlop SP Sport Maxx, Vredenstein Sessanta lub Ultrac Sessanta, Kumho Ecsta Spt, Goodyear Excellence, Hankook Ventus V12"
    Sprawdzilem oferte i przykladowo Dunlop Sp Sp Sport Maxx 225/40/R18 92 Y to koszt 2 x 500 zl (przod). 255/35/R18 94 Y to koszt 2 x 666 zl (tyl). Czyli komplet wychodzi 2332 zl.

    Najwieksze obawy mam jednak po przeczytaniu tego typu opinii "Jak dla mnie 255 z tyłu w 320d to jednak przesada, auta dwukrotnie mocniejsze jeżdzą na takich. Max co bym zakładał to 225" i tym podobnych ze auto straci sporo na przyspieszeniu, bedzie mulilo na prostej i plywalo w koleinach. Generalnie ze 255 to nie jest szerokosc na nasze polskie dziurawe drogi a juz napewno nie dla tak skromnego silnika.

    Nie mam doswiadczenia takze ciezko mi ocenic czy rzeczywiscie az tak strace na osiagach, nie chcialbym sobie odbierac radosci z przyspieszenia zaraz po kupnie auta, a felgi 18" do ktorych link podalem mi sie podobaja, koszt kompletu nowych 17" z nowymi oponami wcale nie jest duzo mniejszy wiec chetnie bym dorzucil troche grosza do 18" tylko martwia mnie wlasnie negatywne efekty szerokosci opon.

    4) Daj jakis namiar na przeslanie "flaszki"

  4. #694
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    http://pokazywarka.pl/4i1jmh/ każdy niech sobie przeczyta żeby samochodu nie stracił

  5. #695
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Historyjka wyssana z palca, czy naprawdę takie rzeczy się zdarzają?

  6. #696
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    pytanie bardziej do alutka, ale jezeli ktos bedzie wiedzial tez moze sie podzielic ;D

    Mam x-type`a 2004 @ USA (3.0 awd); jak chyba kazdy jaguar z USA ma kaganiec na afair 121mph (jechalem nim ~200). Czy wiesz moze kto we Wroclawiu lub okolicach moglby sie tego pozbyc ? Z gory dziekuje

  7. #697
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    alutek cos ostatnio chyba tu nie zaglada

  8. #698
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331

  9. #699
    arabusy to takie kąty robia na drogach publicznych i to z 3 kontrami przy 200/h
    tak wiec jeden zakret i do tego na torze, meeeeeeeeh :P

  10. #700
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    nowa zabawka
    w końcu trzeba bylo zamienic na cos astrona



    Uploaded with ImageShack.us