Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    14
    Witam na forum!

    Jako, że już sporo czasu pogrywam w pokera (ok 2 lata) postanowiłem napisać na forum w sprawie bezpieczeństwa gry online. Ostatnie dni dają mi do zrozumienia,że coś jest nie tak w tej kwestii.

    Zaczęło się kilka dni temu gdy po zalogowaniu na Netellera zauważyłem trzy podejrzane transakcje, których oczywiście nie dokonywałem (depozyt, wypłata i fee). Po długiej rozmowie na live chacie konto zostało zawieszone a sprawa przekazana do działu bezpieczeństwa, no i czekam sobie do dziś na jakieś postępy w tej sprawie (zwłaszcza, że trochę pieniędzy tam miałem).
    Wczoraj natomiast nie mogłem się zalogować na Moneybookers, ale zmieniłem hasło i jest ok - pieniądze też na miejscu (nie ma tam dużo na szczęście).
    A teraz najlepsze. Loguje się wczoraj na konto Bwin gdzie powinienem mieć jakieś grosze (ok 20zł) a zamiast tego widzę 1456 zł. W historii operacji widnieje depozyt kartą Mastercard (1300zł), której wogóle nie posiadam (mam tylko kartę Netellera Mastercard) oraz transfery z pokera i na konto główne. W tej chwili na koncie jest 274 zł...
    Zapytacie co na to support? Otóż wszystko jest wporządku , oni sugerują zmianę hasła (zrobiłem to od razu wczoraj) i nie dawanie nikomu swojej karty Mastercard bo ona jest na moje nazwisko... Wygląda to po prostu tak, że loguje się na konto, są tam moje dane, wszystkie transakcje do dnia 28.07.2008r a mam tak jakby podgląd na konto kogo innego - obstawiać za tą kasę mogę bo postawiłem na próbę i wygrałem .
    Narazie nic nie straciłem, kase trzymam na pokerroomach, hasła pozmieniane, komputer prześwietlony kilkoma programi antywirusowymi, antyspywerami, mam firewalla, antykeyloggera, korzystam z Firefoxa.
    Gdy loguje się teraz na Pokersatars to aż się boję jakie cuda zobaczę...
    Sugestie i porady mile widziane.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    a jakie programy poleciacie do ochrony kompa??
    wymieniajcie po nazwach prosze

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gliwice
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez deleo Zobacz posta
    a jakie programy poleciacie do ochrony kompa??
    wymieniajcie po nazwach prosze

    Mac OS X 10.5.4 od grudnia i już nie mam takich problemów... ;D

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    14
    Gdyby rzeczywiście ktoś włamał się na moje konta to chyba by opróżnił konto Netellera a był tylko depozyt 50$ i natychmiastowa wypłata na jakieś Pay-pro ok 48$ - kasa pozostała nienaruszona.
    Natomiast co do Bwin to nie mam zielonego pojęcia o co chodzi skoro support mówi, że jest ok a ktoś dokonał depozytu na moje konto i pyka sobie w pokera (w dodatku przegrywa). Coś jednak musi być nie tak bo dwa takie przypadki w tak krótkim okresie czasu to nie może być zbieg okoliczności...

    Cytat Zamieszczone przez deleo Zobacz posta
    a jakie programy poleciacie do ochrony kompa??
    wymieniajcie po nazwach prosze
    Dr. Web - antywirus, Spybot - antyspyware, SnoopFree Privacy Shield - antykeylogger, takie mam ja

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Mialem podobna sytuacje. Ktos mi jakims cudem wjebal keyloggera (tak zakladam) do kompa ewentualnie gdzies cos sciagnalem. Poznal moje wszystkie hasla, kosztowalo mnie to pareset zlotych na mb oraz u bukow (konta pokerowe na szczescie nie byly ruszone). Polecam format, antyvir + jakis antykeylogger (np Snoop privacy shield). Co ciekawe mialem adres jego konta MB bo bezczel zrobil transfer z mojego konta na swoje a support MB nie chcial mi podac danych tamtego konta (lol?) bo mowili, ze sam mam dbac o swoje hasla. Po tej akcji stracilem kompletnie zaufanie do MB (zalatwienie z nimi czegokolwiek mailem jest prawie niemozliwe, musialem odbyc ze 3 20 minutowe rozmowy z supportem na swoj koszt ofkorz zeby raczyli przeniesc moje konto na inny adres mail bez koniecznosci nastepnej weryfikacji) i nie trzymam tam kasy zadnej.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    14
    Snoop Privacy Shield - mam to od miesiąca i nic mi nie pokazuje.
    Poczekam na odpowiedź Netellera oraz napiszę jeszcze raz do supportu Bwin (btw przed chwilą dostałem od nich jakiś bonus punktowy za to że: "Wykazałeś się bojowym duchem i powróciłeś do gry" mimo, że pisałem im wczoraj, że na moim koncie dzieją się dziwne rzeczy i ja nic do nich nie wpłaciłem przez ostatnie 2 miesiące...lol).

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    19
    Mozesz dac mi loga z hijack this ? (to rozwieje all watpliwosci).



    "Dr. Web - antywirus, Spybot - antyspyware, SnoopFree Privacy Shield - antykeylogger, takie mam ja"..... - :/

    A najlepiej zglos sie na gg 4060001.
    Ostatnio edytowane przez Replikant ; 01-08-2008 o 16:53

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    A co z IP z których były dokonywane te transakcje?

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez deleo Zobacz posta
    a jakie programy poleciacie do ochrony kompa??
    wymieniajcie po nazwach prosze
    Najlepiej mieć jeden program, który ma różne funkcje zabezpieczające (antyvirus, antyspyware, firewall, antyadware, itd.). Różne programy działające na tym samym systemie mogą sie wykluczać i nie zabezpieczać w pełni kompa. Ja polecam Kaspersky Anti-virus 7.0 - duża baza wirusów i cząste aktualizacje.

    Pozdro

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Także polecam Kaspersky'ego. Kiedyś miałem straszne jaja ze starym komputerem i próbowałem wielu programów. Dopiero Kaspersky pomógł. A pierwszym programem jaki kupiłem do nowego komputera był właśnie on.