Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    3
    Czy wg. Was dobrze je rozegralem? czy moze powinienem zachowac sie inaczej? Czekam na Wasze opinie i analizy

    najpierw przegrane rozdanie


    http://img123.imageshack.us/img123/4104/scr1wb0.jpg

    a teraz wygrane


    http://img178.imageshack.us/my.php?image=scr2wl0.jpg

    Co do pierwszego uważam, że zagrałem dobrze. W drugim troche przyfarciłem, podejrzewałem że ten na early position, który ciągle grał agresywnie ma 6 jednak ze swoimi outsami postanowilem, że pora go w koncu sprawdzic, nie sądziłem że ten na SB też w to wejdzie bo wtedy bym na pewno zfoldowal.

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    w 1 fold preflop wg mnie
    w 2 fold flop!!!moze w sumie tez fold preflop!!!

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    3
    Zauważ że w tych dwóch przypadkach grałem cały czas shorthand, a Ty w tym momencie radzisz mi, że praktycznie każdy bet na preflopie powinienem foldować. Omaha jest specyficzną odmianą pokera gdzie nie ma ściśle określonych starting hand chart jak to jest w Holdem. Istnieją oczywiście lepsze i gorsze ręki startowe, ale nie ma na tyle dobrych kart jak AA czy KK w Holdem, te lepsze można porównać do np. AJ QKs w holdem ale jak wiadomo nie są one na tyle silne by czasem nie zrzucić ich nawet na preflopie. Gdybym miał w omaha czekać na AAKKds czy AAKQds szczególnie na shortstack to chyba by mi bankrola na same blindy nie starczyło. Dla przykładu szansa na AA w Holdem wynosi 1/221 a AAKK w omaha 1/45120

    Przyznam że w moich rozdaniach reki AJJ7s i 79TQds nie były zbyt mocne, jednak czasem trzeba podejmować to ryzyko szczególnie grając shorhand z bardzo agresywnymi przeciwnikami i przebicie 2xBB 3xBB jednak niekiedy sprawdzac.

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    wiem ze jest specyficzna, ale twoje rece nie sa nawet przecietne...poza tym w 2 rozdaniu nie powinno sie zbierac do flusha na sparowanym boardzie. tym bardziej ze nie jest to nut flush!!! jeszcze skoro zakladales ze koles ma te 6 to masz mniej outsow niz ci sie wydaje, a przeciez moze juz miec FH i mozesz buyc drawing dead. tak wiec 2 rozdanie imo ZLE, ZLE i jeszcze raz ZLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    co do 1 rozdania to na co go obstawiasz?!?!? na AKQJ czy cos w tym stulu?? kazde AAxx, KKxx, jakies wrapcy 5678, 78910, 3456 wszystko cie bije... jego range byc moze jest szerowki ale twoj call jest napewno -EV.

    zreszta poczekaj co ci powiedza expercie od omahy, bocian, jdx i inni ktoerzy graja w te odmiane poksa dluzje niz ja

    imo popelniles w sumie jedne z podstawowych bledow w omache..

    chciales analize masz ja...

    imo--> oba rozdania ZLE zagrales

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Przykro mi luk, ale deleo ma zupełną rację.

    Obie ręce zagrane fatalnie. Obie ręce fold pf, ZWŁASZCZA grając shortstackiem. AJJ7 nadaje się TYLKO do setminingu z LP w niepodbitej puli przy dużych stackach, QT97 nieco lepsze, ale również potrzebuje implied odds do rozgrywania. Ściganie FD/SD na sparowanym stole to zagranie potwornie -EV.

    Zastanów się, jak często z wywyższymi rękami złapiesz flop, o którym będziesz mógł powiedzieć, że jest "dobry" - czyli dający nuts, lub nutsowe drawy, ewentualnie przynajmniej TTP. Bo liczenie na trafienie trips top kicker na flopie daleko Cię nie zaprowadzi...

    pzdr