Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    5
    Mam pytanie - czy książka Pot Limit Omaha Rolfa Slotbooma jest dobrym materiałem dla początkującego gracza Omaha? Mam tę książkę, jeszcze nie czytałem, ale czy dobrze jest zaczynać od tej pozycji, czy może od jakichś internetowych zasobów? Zaznaczam, że nie interesuje mnie gra shortstackiem, która podobno jest opisana w książce,lecz co najmniej 50bb na stoliku, a niekiedy 100bb.
    I drugie pytanie - na NLHE dorobiłem się bankrolla 2000$, czy grać od początku PLO 20$, czy lepiej najpierw w celu zdobycia doświadczenia grać na bardzo niskim limicie np PLO 5$.

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, nowy forumowicz Victor.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    witaj
    co do ksiazki opinii nie wydam bo sam sie przymierzam do przeczytania ale podobno jest to jedna z lepszych jesli nie najlepsza pozycja dot omahy

    co do bankrollu to z 2k mozesz probowac 25/50c z pelnym lub 50% buyinem na stole - nizej chyba nie ma sensu bo gra nie przypomina normalnej
    musisz wyprobowac na sobie
    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Książka jest bardzo dobra - i nie traktuje tylko o graniu shortem, bo przecież short po nabudowaniu też musi sobie dawać jakoś radę, uciekać ze stołu nie przystoi... Poza tym warto rozumieć shortstackerów.

    Ciekawe są zwłaszcza analizy konkretnych rąk w drugiej części - procenty warto znać...

    Z literatury polecam jeszcze Hwanga (deepstack, FR play) i Reubena (deepstack, FR, LAG play - testy dla bardziej zaawansowanych). Dla zupełnego początkującego przydatny też jest Ciaffone. Z tego co wiem, straszne gówno wyprodukował Farha - wprawdzie nie czytałem, ale na 2+2 mocno zjechali tę pozycję, więc nie warto raczej.

    A roll spokojnie wystarczy na 25/50 - zacznij od 1/2 BI i jak już się będziesz pewnie czuł, to graj za 100BB.

    pzdr

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Jak już jestesmy w temacie to zadam też swoje pytanie.

    Czy znacie i polecacie jakąś lekture(linki etc.) internetową dt. Omahy dla początkującego gracza?

    Bocian-dlaczego polecasz grać na początku 1/2BI? ja gram tylko w Holdema narazie, ale tak tam jak i pewnie w Omahe gra z niepełnym stackiem uniemożliwia nam jakieś ruchy, nie? Poza tym wtedy nie maksymalizujemy swoich wygranych.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Na moim blogu jest stary wpis z kilkoma przydatnymi linkami.

    Polecam grać za 50BB w tym konkretnym przypadku, aby swingi nie stiltowały początkującego gracza...

    Poza tym granie shortem w PLO może być bardzo zyskowne - trudniej popełniać błędy na turnie i riverze, bo zwykle wtedy ma się do wyboru tylko AI or fold Dla początkującego jak znalazł - można się oswoić z equities przy All-Inach etc.

    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Sporo tam wpisów. Co dokąłdniej oznacza 'stary wpis'?

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    "Nauka Omahy"

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Dla początkującego ja bym polecał najpierw "Omaha Poker" Ciaffone'a a jako drugą Slootboma. Ja również zawsze gram full stackiem, ale IMO największą zaletą Slootboma jest to, że pomaga "zrozumieć szorta". Aczkolwiek na mikro stakes szorty to najczęściej zwykłe donki a nie gracze stosujący jakąś przemyślaną strategię.

    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Z tego co wiem, straszne gówno wyprodukował Farha - wprawdzie nie czytałem, ale na 2+2 mocno zjechali tę pozycję, więc nie warto raczej.
    Podobno on nawet tego nie wyprodukował, a jedynie firmuje swoim nazwiskiem. Czyli coś w stylu np. odzienia marki Adidas wyprodukowanego w Chinach.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    5
    Dzięki za odpowiedzi, nie spodziewałem się tak szybkich. Poszperam za tym Ciaffonem. Książkę Slotbooma zacząłem czytać, na razie tylko o shortach i książka jest bardziej wciągająca niż książki Harringtona o Holdemie.