Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Zauważyłem, że kartami z którymi kompletnie sobie nie radzę jest AJ. Będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za sugestie.
    Oto dwa przypadki z ostatnich dni (symptomatyczne):

    1) Turniej na PS rebuy 3+, zbliżamy się do bubbla (zostało 600 z 3,5 tys.), blindy 300/600 + ante 50, mój stack to ok. 55k. Siedzę na SB z AJo. Preflop: UTG (stack 30k, tight-passive) limp, CO (coś koło 12k, totalny donk) limp, reszta pas.
    Miękko sprawdziłem (?), na flopie wyskoczyło JT5 rainbow. Przebiłem za pota (2600), UTG reraise 7200. Oceniłem go na over parę i zrzuciłem.

    2) Turniej na PS 10+1, środkowa faza (szybko odpadali), mój stack to jakieś 4500, blindy 100/200. Siedzę na buttonie. Wszyscy pas do CO (stack ok. 6,5k, LAG), który przebija do 600. Miałem AJs i sprawdziłem (???). BB AI za 1600, CO zrzuca, a ja dorzuciłem 1000. Jego 99 się utrzymało.

    Takich rozdań mam ostatnio naprawdę dużo. Niewątpliwie coś robię źle. Na pewno gram tę kartę pasywnie. Ale czy należy grać to ostro? Czy w ogóle wywalać ten shit, gdy nie mam pozycji?

    Dziwne jest to, że z AT nie mam problemów i naprawdę dobrze mi się taką kartę gra. Na każdej pozycji. AJ czasem przeceniam, a czasem wprost przeciwnie...
    Help me, please...

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    1) pf ok, flop raczej też, skoro ziomek tight-passive. I nie musisz bet pot na rainbow flopie, wystarczy 1800.
    2) ai pf.

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    1. jak masz najwiekszy stack na stole i dochodzi do bubla to ja po limpach z AJ na SB raisuje z 3,5-4 BB i calluje allina tego co ma 12k
    2. czemu allin mash? mamy nienajgorszy stack, nasze M=15. ryzykowanie calego stacka z AJs preflop przy takim M chyba nie jest imo dobrym rozwiazaniem. sprawdzi cie lepsza reka i MOZE 99, TT. tak wiec ryzykujesz 4,5k aby wygrac 900... nie wiem czy to dobra cena.
    wytlumacz mi prosze czemu allin??

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Bo call jest do bani, fold także. Pozostaje tylko reraise a jak reraise to tylko all-in. To jest reraise for value, jesteśmy way ahead of villain's range. Generalnie zasada jest, że callowanie preflop za 10% stacka, żeby zobaczyć, czy coś się trafi jest niezbyt. Gdyby raise był z utg np., a my byśmy mieli AQs to wtedy call jest faktycznie lepszy (jeśli koleś jest aktywny dość, i preferowałbym ciut większy stack typu 6k) ale w tym wypadku nie mamy za bardzo wyboru.