Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Witam.

    Od paru dni gryzie mnie taka oto ręka.



    Gracz Tigh-Passive/Aggressive jest wygrywający i ma statystyki 13/3, zagrywa CB w 85% przypadków.

    Oczywiście obstawiam go w tym przypadku na asy, jednak sprawdzam z intencją "set or fold". Nie trafiam seta i wypierdalam KingKongi po spodziewanym CB.

    Co można było zrobić lepiej?

    Pepone
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg KK.jpg (13.0 KB, 179 odsłon)
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 22-07-2008 o 20:47

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    nic nie widać, dałeś link do miniatur.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    350
    Fold preflop, jesli planujesz zrzucic na flopie gdy nie trafisz seta.

    Sadze ze na full ringu grajac z przeciwnikiem 13/3 twoj zrzut w turnie jest rowniez poprawny.

    DuzySlon

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Duzy szacunek za taki fold. Swoja droga pamietam, jak kiedys Warsaw pokazal kilka rozdan, w ktorych byl pewien, zrzucajac swoje KK, i w ktorych przeciwnicy odkryli po wygraniu rozdan... AA

    I wszystkie te rozdania mialy podobny przebieg do Twojego i byly poparte readami. Nasuwa sie jeden konkretny wniosek, ze PT to przydatny program i jego uzywanie ze zrozumieniem moze zmaksymalizowac nam zysk w dluzszym przedziale czasowym.

    ZERO WYRZUTOW CO DO TEGO ROZDANIA-zagrane idealnie i jestem rowniez pewien, ze villain mial AA. A czy doroslem do zrzutu w takiej sytuacji? Chyba sie do tego zblizam

    Pzdr

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    A ja bym się przyczepił do PF - trochę mały 3becik

    Według mnie lepiej taką decyzję podjąć w PF - bo flopy nie będą zwykle takie piękne tj. z Q

    Istotny jest tutaj raise gracza z UTG - sugeruje mocną rękę - jeśli robisz 3beta w danej sytuacji to pokazujesz, że masz QQ+ AK.
    Gracz z Buttona powinien po takiej akcji w PF zrzucić QQ AK i callować lub raisować z AA, raisować z KK


    Dostajesz tego 4beta - więc lepiej podjąć decyzję już teraz.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    496
    Poperam wypowiedz poprzednika jak ma AA to zagra allin jak ma QQ to powiniene wywalić. W tym rozdaniu i tak byłeś w dupie bo jesli nie ma AA to na 99% ma QQ

    Pozdro

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez igiel3 Zobacz posta
    A ja bym się przyczepił do PF - trochę mały 3becik
    Poproszę o rozwinięcie... o ile większy i jakie korzyści by przyniósł wyższy raise?

    Pepone

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    na NL400 nie mam chyba jeszcze skilla i rolla - ale z doświadczenia na SSNH wiem, że lepiej budować jak największą pulę w PF z wysoką pp

    wysokość 3beta raczej nie będzie miała wpływu na decyzję shorta

    bardziej mi tu chodzi o go-go dancera wolałbym mu dać gorsze oddsy, bo jeśli zdecyduje się wejść i nie trafi czegoś dobrego na flopie, to nie będzie kontynuował - więc lepiej wyciągnąć kasę już teraz

    ja 3betuję 48+


    ps gram jednak niżej - więc lepiej gdyby ktoś to potwierdził
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 23-07-2008 o 13:57

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    to, ze nigdy nie powinno sie set-minowac w takiej sytuacji jest dosc proste do pokazania

    decyzja jak dla mnie jest do podjecia w momencie 4beta: bazujac na doswiadczeniu i statsach, czy warto allinowac sie majac KK z takim graczem
    pamietajac o tym, ze dzieki $170 juz znajdujacym sie pocie, nie musimy wygrywac az 50% przypadkow, starczy nam 43%

    sa 3 opcje, wszystkie jak dla mnie sensowne:

    1) fold - zainwestowalismy 10% stacka na razie, a przeciwnik jest niewygodnie tight

    2) call - skoro uwazamy ze mamy te 43% EV to musimy zalozyc ze przeciwnik ma AK/QQ/JJ i grac tak by jak najwiecej z tych kart wyciagnac. Call to umozliwia, bo na flopach 862 czy T93 powinnismy wciagnac QQ i JJ do gry, a AK moze bez pozycji sprobowac semiblefu na 0/3/6 outow skoro ma taki wskaznik cbetowania
    problemem sa jednak flopy Axx i Qxx na ktorych mamy bardzo ciezka decyzje (jak w przykladzie)

    3) dowolny reraise, do allina wlacznie - pozwala zminimalizowac ciezkie decyzje, nie daje uciec AK, dodaje bardzo wazny czynnik fold equity


    ja wybralbym opcje 3, ewentualnie 1

    troszeczke pomagaja w tym rozdaniu raiser i caller, bo dzieki temu Twoje 40 z pozycji zwieksza Twoj zakres rak, a przez to zwieksza tez zakres rak 4betora

    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    electer, Twoja analiza byłaby bardzo dobra i poprawna gdyby nie to, że zawodnik z buttona wygrywa mając statystyki 13/3. Myślisz, że naprawdę jest sens rozważać, że zrobił to z JJ - to nie jest pytanie retoryczne?

    Cytat Zamieszczone przez electer Zobacz posta
    to, ze nigdy nie powinno sie set-minowac w takiej sytuacji jest dosc proste do pokazania
    To prawda, że call z intencją seta jest być może trochę naciągany, ale są ku temu następujące przesłanki, flop Kxx, zakładamy, że wypadnie 1 na 7 razy:

    Na 95% spodziewam się CB w słusznej wysokości - tak jak rzeczywiście zagrał, więc nawet jak złoży się po rerajsie - czarny scenariusz - to i tak wygrana pula osiągnie ~390$ po włożeniu do niej naszych 50$. Moim zdaniem się jednak nie zrzuci - do dołożenia będzie miał 100$ do puli 670$ - czyli prawdopodobna wygrana netto 440$.

    Od tego wszystkiego należy odjąć przypadki, kiedy po flopie Kxx przyjdzie A i kilka innych marginalnych układów no i te kilka procent szans, że jednak to AA u gościa nie siedzi.

    I teraz powstaje pytanie, czy moje założenia które wykonałem są zbyt optymistyczne i tym samym czy call z opcją "set or fold" nie jest dopuszczalnym rozwiązaniem?

    Pepone
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 23-07-2008 o 15:45