Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ogólnie znaną prawdą jest, że omaszka charakteryzuje się dużą wariancją. W związku z tym zapewne BM powinien być nieco bardziej restrykcyjny niż w holdemie.
    Z ciekawości chciałem zapytać regularnie grających omaszke, jak jest u was.

    Ja na razie mam coś takiego, ogólnie, żeby grać dany level potrzebuje 100buyinów, ale przy dojściu do połowy przedziału dzielącego mnie od kolejnego levela włączam sobie stoliki wyższego poziomu, jak spadnę wracam dalej do podstawowego poziomu. Czyli np. gram PLO10, z bankrollem $1000. Kolejny poziom to PLO20 i bankroll 2k, więc przy 1520 zastępuję jeden stolik PLO10 na PLO20, przy 1540 drugi itd.

    Robię tak ponieważ jak pomyślałem ile mi zajmie dojście do jakiś normalnych stawek w stylu 5/10 to za ciekawie to nie wygląda (pewnie jeszcze będę dorzucał od czasu do czasu coś z wygranych turniejowych )

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    60 bi na nowy level i jak spadam poniżej 50bi to powrót na niższe stawki

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Myślę że dla początkującego przynajmniej 50 BI / level to minimum, ale dla dobrego i wygrywającego gracza granie z 30-40 BI może być zyskowne i bezpieczne, oczywiście jeżeli bezwarunkowo opuszcza level po downswingu do powiedzmy 25 BI (wtedy na levelu niżej ma 50 BI więc jest ok).

    Townsend tak zbudował rolla i zobaczcie gdzie jest

    Ważna rzecz: generalnie BM powinno być niezależne od gry (NLHE, PLO), ale zależne od winrate oraz odchylenia standardowego. W necie są wzory, gdzie można sobie sprawdzić jaki BM jest optymalny dla naszej gry. Nie pamiętam gdzie, ale np. w moim przypadku matematyczny BR to 30+ BI. Oczywiście do tego dochodzi kwestia strefy komfortu i rolla psychologicznego, ale to chyba dla każdego gracza jest kwestia osobista...

    Jak ktoś znajdzie wzór o którym mówię, niechaj rzuci linkę.

    pzdr

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Ważna rzecz: generalnie BM powinno być niezależne od gry (NLHE, PLO), ale zależne od winrate oraz odchylenia standardowego.
    No i tak jest, z tym że WR i SD są zależne od rodzaju gry. W Omaszce masz co prawda większy WR niż w Holdemie (nie wiem z czego to wynika, ale sądzę, że oprócz skilla ma tu duże znaczenie ilość donków na stołach ) ale także SD masz większy (bo jest mniej sytuacji WAWB niż w Holdemie). Wobec tego jeśli SD przy zmianie gry z Holdema na Omahę wzrośnie Ci nieproporcjonalnie do WR, mówiąc inaczej, jeśli iloraz SD/WR będziesz miał większy w przypadku Omahy niż Holdema to i bankroll musisz mieć większy.

    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Jak ktoś znajdzie wzór o którym mówię, niechaj rzuci linkę.
    Pewnie to miałeś na myśli:
    The 2+2 Forums Older Archives: bankroll
    The 2+2 Forums Older Archives: Normal distribution of hourly rate? I, for one, don't think so.....
    The 2+2 Forums Older Archives: Risk of ruin question for BruzeZ

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    lol mi wyszlo 25 BI

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    A nie 50? Bo to ptbb jest co wychodzi, więc generalnie wynik/50 = ilość BI

    Zabawa: niech każdy wpisze swoje zalecane BM dla poziomu ryzyka 1% (zalecany dla prosów). Oczywiście dane (WR+SD) muszą być z jak największej próby.

    U mnie 38 BI

    pzdr

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    A nie 50? Bo to ptbb jest co wychodzi, więc generalnie wynik/50 = ilość BI
    Ja po prostu wstawiam kwotę w $/h (lub $/100) i dzielę otrzymany wynik przez wielkość 100 big blindowego buyina wyrażoną w $.

    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    U mnie 38 BI
    U mnie dla RoR=1% wychodzi 28. Wynika to zapewne z tego, że ja z reguły gram na znacznie niższych stawkach, a tam trudno jest przegrać. Tak czy inaczej, od paru lat w swoich obliczeniach stosuję super profesjonalny RoR=0.1% i wtedy wychodzi mi 42BI.

    Warto też zauważyć, że gdy wstawimy WR i SD wyrażoną w $/100, to wyniki są nieco inne, np. w moim wypadku wychodzi 27BI dla RoR=1% i 40BI dla RoR=0.1%. Nie jestem do końca pewny z czego wynika ta różnica i już od dłuższego czasu zabieram się do napisania posta na 2+2 ponieważ parę rzeczy w tym wzorze wymaga IMO doprecyzowania.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    A nie 50? Bo to ptbb jest co wychodzi, więc generalnie wynik/50 = ilość BI

    Zabawa: niech każdy wpisze swoje zalecane BM dla poziomu ryzyka 1% (zalecany dla prosów). Oczywiście dane (WR+SD) muszą być z jak największej próby.

    U mnie 38 BI

    pzdr

    geeez głupi nie jestem
    wynik jaki wyszedł pomnozylem x2 i to jest ilosc big blindow potrzebna

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Najwidoczniej Cię nie doceniłem...

    A jakie masz SD? Bo chyba fajnie niskie, że taki wynik Ci wyszedł... Pozazdrościć

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 24-07-2008 o 14:10 Powód: usunięty zbędny cytat