Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 67
  1. #41
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars_noban_:) Zobacz posta
    I skoro wg nas ta strategia jest zła i odnosimy sukcesy,
    jakie odnosimy,
    a "debile" takie jak PH zdobywają X bransoletek - to chyba jest to zastanawiające ?
    To uważasz, że że ilość zdobytych bransoletek (w dodatku wszystkie w NLH) jest jakąś istotną miarą pokerowego sukcesu? Bo IMO "bransoletka WSOP" to jest zwykły buzzword wykreowany przez telewizję na potrzeby tłumu. Jedenastokrotny mistrz świata w pokera, hehe. IMO najprawdziwszy z prawdziwych poker odbywa się w Bobby's Room w Bellagio i właśnie tam regularnie grają prawdziwi mistrzowie, od czasu do czasu wychodząc tylko aby wziąć udział w jakimś donkamencie typu WSOP ME, WPT itp. A PH jest tam (w środowisku Big Game) najprawdopodobniej uważany za fisza, a niektórzy gracze z tego środowiska z całą pewnością uważają go za fisza. W dodatku tak jak Alchemik napisał, te jego śmieszne ubezpieczenia są żałosne. Jak się nie ma bankrolla na dane stawki, to się q..wa na nich nie gra.

    jdx

  2. #42
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    JDX ok bransoletki to tylko wygrane turnieje w ktorych je daja, ale pjil ma jeszce np rekord najwiekszej ilosci chyba juz 68 turniejow wsop w kasie

    To jzu chyba tez o czyms swiadczy ?

    Zreszta to ze PH jest slabszy w CAshgames to chyba nikt nie kwestionuje, ale w turniejach jednak rezultaty mowia za siebie

    A to ze nie wygral nigdy powyzej 1 mln $ to wcale nie bylby dla mnie powodem do dumy fakt bycia w gronie Golda czy Yerrego Yanga a napewno taki fakt nie czynilby mnie lepszym graczem w niczyich oczah

    A pozatym w turniejach tak sie powinno grac ze czasem warto poswiecic EV i jesli sie jest dobrym graczem to wcale nie trzeba grac kazdej sytuacji gdzie jest sie ev+ ale np tylko w stosunku 55-45

  3. #43
    Nie będę polmizował czy to TYLKO bransoletki czy AZ bransoletki,
    dla mnie to Aż ....

    Wracając jednak do poziomu polskiego pokera,
    na blogu naszego PRO jest poteżny błąd .
    Tylko Góralowi można to wybaczyć, nie miał z pewnością przy sobie żadnego PokerStove,
    ale nasi turniejowcy powinni to wychwycić .

    Dlaczego tego nie zrobili ?

  4. #44
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Dla mnie zdobycie przez Golda branzoletki było znacznie trudniejsze niż wygranie me w 89r przy 174 graczach. Zresztą świadczą o tym choćby wyniki starych pro. Johnny Chan od 89r nigdy nie był w kasie ME. Zresztą wystarczy popatrzeć jak gra. Limp/limp/limp to co się sprawdzało kiedyś przy turniejach 40-100 osobowych teraz niekoniecznie działa. To tak jakby wystawić jakąkolwiek drużynę piłkarską, choćby Real z lat 50 na obecnego średniaka europejskiego. Lata 50 nie miałyby żadnych szans bo postęp w piłce tak jak i w pokerze był ogromny.

  5. #45
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    JDX ok bransoletki to tylko wygrane turnieje w ktorych je daja, ale pjil ma jeszce np rekord najwiekszej ilosci chyba juz 68 turniejow wsop w kasie

    To jzu chyba tez o czyms swiadczy ?
    Świadczy o tym, że Phil ma predyspozycje do radzenia sobie z donkami w donkamentach. Zresztą ja nigdy nie kwestionowałem umiejętności turniejowych PH. Twierdzę tylko, że to, że wygrał on ileś tam bransoletek i zaliczył największą ilość ITM na eventach WSOP w moich oczach wcale nie czyni go mistrzem. Ponieważ do grubych cash games, czyli tam, gdzie jest prawdziwa presja pieniędzy (bo w jednym rozdaniu można przegrać sporo więcej niż wpisowe do WSOP ME czy nawet do wszystkich eventów ) PH najwyraźniej słabo się nadaje.

    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    A to ze nie wygral nigdy powyzej 1 mln $ to wcale nie bylby dla mnie powodem do dumy fakt bycia w gronie Golda czy Yerrego Yanga a napewno taki fakt nie czynilby mnie lepszym graczem w niczyich oczah
    IMO pokerowe wygrane są najlepszą miarą pokerowych osiągnięć są właśnie wygrane. Aczkolwiek miarą niedoskonałą, np. ze względu na przypadek Golda. Tak przy okazji to sądzę, że Yang to wymiatacz w porównaniu do Golda. Z drugiej strony ciężko określić wygrane regularsów z Big Game, ale jeśli już takowe są, to muszą być one spore, skoro niektórzy potrafią mieć swingi $1M w dół a później $1M do przodu w ciągu jednej sesji. Zresztą, ostatnie wiadomości ze świata grubych gier online: The biggest winning day ever online? Ivey wins over $1 miillion (przy okazji widać jak wszechstronnym graczem jest Ivey).

    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    A pozatym w turniejach tak sie powinno grac ze czasem warto poswiecic EV i jesli sie jest dobrym graczem to wcale nie trzeba grac kazdej sytuacji gdzie jest sie ev+ ale np tylko w stosunku 55-45
    No z tym w sam raz w pełni się zgadzam. Tym bardziej, że sam nie jestem wyznawcą zasad typu "never fold KK preflop", "OMG, AK, I'm going all-in no matter what" czy "never fold a set on the flop".

    Cytat Zamieszczone przez pokerstars_noban_:) Zobacz posta
    Wracając jednak do poziomu polskiego pokera,
    na blogu naszego PRO jest poteżny błąd .
    Tylko Góralowi można to wybaczyć, nie miał z pewnością przy sobie żadnego PokerStove,
    ale nasi turniejowcy powinni to wychwycić .

    Dlaczego tego nie zrobili ?
    Psipadek??? Tak mi sie jakos skojarzyło ze skeczem "Ławka" Kabaretu Moralnego Niepokoju. Dlaczego nie wychwycili? Nie wiem? Ale np. ja, oglądając jakiś pokerowy szoł, wychwyciłem błąd który popełnił PH oceniając preflop equity rąk podczas swoich tradycyjnych negocjacji warunków ubezpieczenia. Również nie używałem PokerStove ponieważ leżałem wtedy na kanapie. Kilka innych osób z tego forum także to wychwyciło, w zasadzie każdy z podstawową wiedzą o Holdemie powinien to wychwycić. Ale czy to o czymś świadczy?

    Poza tym co to jest "poziom polskiego pokera"? Polska ma pokerową drużynę narodową czy coś w tym stylu? A już wcale nie rozumiem tych zachwytów/zali że któryś z tych bardziej znanych polskich graczy dotarł/nie dotarł wysoko w jakimś grubym turnieju. Bo ja, szczerze mówiąc, mam to w dupie.

    Cytat Zamieszczone przez Stanko111 Zobacz posta
    Johnny Chan od 89r nigdy nie był w kasie ME. Zresztą wystarczy popatrzeć jak gra. Limp/limp/limp to co się sprawdzało kiedyś przy turniejach 40-100 osobowych teraz niekoniecznie działa.
    Yep, straszny passive nit z niego jest. Chociaż młoda gwardia to z kolei często aggro-donki, np. ten Norweg ze stołu telewizyjnego z ostatniego odcinka WSOP ME.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 04-10-2008 o 22:29

  6. #46
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars_noban_:) Zobacz posta
    Stanko wg Ciebie nie jest standardem, wg, większości Polaków
    nie jest standadrem,
    ale Polacy w ostatnim cyklu EPT byli największymi fishami,
    w ostatnim cyklu WSOOP też należeli raczej do sponsorów.

    I skoro wg nas ta strategia jest zła i odnosimy sukcesy,
    jakie odnosimy,
    a "debile" takie jak PH zdobywają X bransoletek - to chyba jest to zastanawiające ?

    pzdr
    na zagranicznych forach (przynajmniej na angielsko-jezycznych) wiekszosc graczy zgadza sie z tym "standardem" wiec nie wiem po co mieszasz tu polakow?

    Cytat Zamieszczone przez pokerstars_noban_:) Zobacz posta
    Ciebie irytuje ph, a mnie irytuja takie wstawki,
    ale niewazne do sedna


    Byc moze to czytałes, ale zacytuje :

    "
    Jeden wygrany turniej i można o sobie pomysleć - "bóg pokera".

    Z drugiej jednak strony, przy odpowiedeniej próbce - poker to niezmiernie
    wymierne zajęcie.

    Mój wybór padł na właśnie zakończony cykl EPT.
    Dość spora liczba uczestników, więc wyniki mogą być dość obiektywne,
    w ocenie uwzględniłem te kraje, które we wszystkich turniejach "wystawiły" przynajmniej 100 zawodników, i tak :

    1) pierwsze miejsce to Kanada, średnia wartość nagrod przypadająca
    na jednego Kanadyjczka to 59 000 $
    2) USA - 23 500 $
    3) Francja - 12 000 $
    4) Niemcy - 11 000 $
    5) Włochy - 9 500 $
    6) Norwegia - 9 500 $
    7) Finlandia - 6 400$
    8) Anglia - 5 600 $
    9 Dania - 5 500 $
    10 Hiszpania 5 500 $
    i SZWECJA 5400$

    "
    Pytanie czy powyzej 1oo turniejów to reprezentatywna próbka ?
    Wg mnie NIE,ale po tylu grach można zacząć się martwić
    lub mieć nadzieje, że będzie dobrze .

    Drugie pytanie jaki wyniki osiągneli Polacy ???

    Odpowiem oczywiście , średnio na Polaka przypadło 500 $.
    (żeby nie było niedomówien, nie zgubiłem żadnego zera)

    Czy wciąż uważasz, że nie ma powodów przynajmniej do niepokoju ?
    Na koniec jeszcze jeden cytata :
    "
    Teraz mogę zaproponować odwrotny zakład, - TWIERDZĘ, że Polak w 2009 znajdzie się na finałowym stole w EPT."

    Miałem na myśli obecny cykl EPT - co może sprawdzić się już wkrótce
    serio to sam liczyles? co chciales udowodnic? jakas genetyczna wade graczy znad wisly? i najwazniejsze: nie szkoda na to zdrowia, czasu, pieniedzy?

  7. #47
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    jdx prawie we wszystkim sie z toba zgadzam

    Chodzi mi tylko o to ze mnie akurat irytuje ze ktos kto ledwo nauczyl sie grac lub nie (generalizuje nie odnosze sie bezposrednio do kogos ) pisze rzeczy typu idiota donk moron z phila itd

    nawet jesli zagral jakies rozdanie jak debil czy to oczyms swiadczy ? o niczym kazdy czasem gra jak debil w oczach innych

    kazde zagranie inne niz abc kiedy okaze sie nie trafionym moze byc uznane za debilne

    A to ze phil radzi sobie z donkami w duzych turniajach to wcale nic mu nie ujmuje bo wielu graczy i z donkami sobie nie umie radzic

  8. #48
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Diego Maradona był wielkim piłkarzem, ale jako człowiek jest zerem

    analogia do bohatera wątku aż nadto widoczna

  9. #49
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Mam podstawy sądzić że Maradona w życiowej formie w obecnych czasach mógłby sobie grać w 2 lidze polskiej. Tak samo Hellmuth, cały czas gra to co było dobre 20 lat temu, zapominając o tym że poker ewoluuje w bardzo szybkim tempie.

  10. #50
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    going to the HU city
    Posty
    975
    Cytat Zamieszczone przez Stanko111 Zobacz posta
    Mam podstawy sądzić że Maradona w życiowej formie w obecnych czasach mógłby sobie grać w 2 lidze polskiej.